Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sinuzita cronica


Recommended Posts

mie a inceput sa-mi fie mai rau si la fel de rau si in casa, si afara, si in mijloacele de transport, oriunde. macar am recuperat medicamentele alea. eu iau acum doar aerius orodispersabil de 5 mg, dar nu ma ajuta cu nimic. am si spray nasonex. n-am dormit azi-noapte.

 

pentru ambrozie specific nu am facut test, dar nu cred ca e nevoie, sunt alergica la multe altele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 80
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

am spus deja ca am luat xyzal intr-o seara acum vreo saptamana si ca mi-a dat o stare de somnolenta la trezire de fac prostii prin casa. la fel am patit cu ketotifenul.

 

tratamentul meu normal era aerius + xyzal + zenaro, zilnic in perioadele naspa, in diverse momente ale zilei. + nasonex.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu, ai avut starile de somnolenta de la combinatia celor 3 (care dupa parerea mea este exagerata dar ma rog). unul singur, cel mult doua antialergice sunt suficiente.

zenaro si xyzal sunt acelasi lucru! normal ca luate amandoua inseamna doza dubla (doza zilnica recomandata de levocetirizina este de 5mg = un comprimat pe zi) si reactii adverse pe masura.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi-a scapat deloc. Dupa cum ziceam, doza zilnica la levocetirizina este de 5mg. Pe zi. Atat. Xyzal si zenaro luate in aceeasi zi inseamna 10mg. Din schema de tratament eu inteleg ca se iau pe rand. 2 luni, apoi o luna, apoi alte 2. Doar ketotifen mai merge cu alt antihistaminic, dar el luat doar seara ( avand cunoscute reactii adverse de somnolenta). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cine cum se mai simte?

 

eu sunt tot mai rau, am ajuns pana la crize de lipsa de aer, azi sunt zombie, din alta lume, respir pe gura in permanenta, am stare de confuzie, am dormit in reprize, cu cosmaruri. am renuntat temporar la orice medicamente, pentru ca am programare luni la medic pentru consult si repetare teste si medicamentatia invalideaza testele.

 

ma chinui sa rezist, tare nasol mai e, nu-s in stare de nimic, de doua ore zac si doar citesc una, alta. trebuie sa merg pana la scoala lui Alex si nu-s in stare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...