Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pumpkin Spice Latte


Recommended Posts

Letitia, sotul meu a avut de mult ori artrita. El a fost operat la ambii genunchi de ligamente incrucisate, si de fiecare data a facut prea mult sport, prea repede si hop, artrita.

Si eu am fost operata acu 18 ani tot de ligamente si tendoane si cica cei operati sint prone sa faca artrita.Si ce tratamente face sau a facut?

 

Clar ca trebuie sa ma duc la GP sa vedem daca imi mai recomanda ceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata din coltul meu infrigurat...m-a luat prin surprindere ce frig a fost azi. Am pleacat de ieri la 80F la 58F azi dimineata. 

 

Azi am open house la scoala (mergem sa vedem in grup profesorii de anul asta)...deja nu prea mai am surprize (nu cunosc un singur profesor) dar merg ca imi place atmosfera...toata scoala zumzaie de parinti care fung dintr-o parte in alta a scolii pe acelasi traseu care il urmaresc copiii zilnic. Fimiu e voluntar azi (indruma parintii pe unde sa o ia) asa ca e activitate de familie. Weekendul asta plecam la cel mare ca avem "family weekend" si am de facut una-alta ce ii place de acasa (a dat comanda de crab fried rice, falafel facut in casa si ramen la cutie). 

 

Xio, din cite stiu eu, chiar daca exersezi cu greutati mari, femeile nu prea ajung "bulky"...nu avem suficient testosterone sa "crestem" in volum. Daca nu consumi oarece steroizi si proteina in cantitati foarte mari, femeile nu fac muschii imensi. In plus, musculatura mai multa ocupa loc mai putin decit grasimea si consuma mai multe calorii in "rest mode". Poate gresesc, dar cam asta sint studiile vazute de mine. 

In trecut se punea accent pe greutate mica, repetitii multe...noua "teorie" este greutate mare, repetitii mai putine. Cel putin la mine la gym asta e linia pe care personal trainers merg mai ales in grupul meu de virsta (40+  [alcool]  [alcool] ). Se pune mult accent pe strength training combinat bineniteles cu cardio pentru slabit. Nu am personal trainer, dar de pe elliptical imi pica ochii direct in bullpen-ul de antrenori personali si trag cu urechea  [:)]  [:)]  [:)]  Eu fac 3 seturi de 8 sau 10 cu greutate mari si alternez upper body cu lower body - nu ridic mai mult de 4 ori pe saptamina. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, eu nu stiu ce sfat sa-ti dau. Mi se pare nedrept pentru Flavia. Si sistemul cu Gifted Class mi se pare oarecum aberant. 

 

Ant, ai observat daca sunt alimente care te fac sa iei in greutate ?

Teoria cu caloriile la mine nu merge, metoda drastica de a pierde in greutate : sunt necajita rau (nu v-o recomand), metoda simpla : nu mai consum carne de 2 ori pe zi si nici nu mai beau alcool, nici macar bere. 

 

La noi s-a lasat rece de dimineata ca am plecat imbracata de toamna, In sala de curs era cald, asa am lasat intii esarfa, apoi haina de taior si ramasesem doar in rochie. Acum as vrea sa o scot si pe ea, da' ramin dezbracata. 

Si eu am sedinta cu parintii la fetita, nu am notat in agenda cind e si pentru cel mijlociu. La cel mare am scapat complet de asa ceva pe o vreme lunga. Parintii sunt autorizati sa vina doar cind li se da diplome. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu maninc mult, nu consum carne zilnic si nici nu beau (bere nici atit) si tot nu reusesc sa dau citeva kg jos..

 

nu sutn overweight , sunt normal dar sa dau macar 3-4 kg jos mi se pare de domeniul fantasticului.

Michelle, tu esti la categoria usoara...normal ca dai jos greu. Eu sint la categoria supergrea...in mod normal, 5 kg ar trebui sa zboare imediat. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...