Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pumpkin Spice Latte


Recommended Posts

Michelle, tu esti la categoria usoara...normal ca dai jos greu. Eu sint la categoria supergrea...in mod normal, 5 kg ar trebui sa zboare imediat. 

tu?!

antmil, nu tu erai in pozele cu baietii...cum adica esti la supergrea? nu pari absolut de loc...

 

oare daca ma apuc de weight lifting mai slabesc?

 

...ca doar am cumparat magaoia de ridicat greutati...si care desigur a ajuns in master bedroom.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Antmil, daca esti super grea cum spui (orice ar insemna asta), atunci cele 1,100 de calorii/zi mancate 3 luni de zile ti-au scazut metabolismul in asa hal, incat ca sa iti revii va trebui sa cresti treptat numarul de  calorii, mai ales daca tragi de fiare! 

Altfel, nu te vad bine...

 

Eu zic sa citesti mai mult pe net. Cauta ceva de genul: how to increase calories to lose weight. 

 

Eu nu stiu cum ai rezistat 3 luni cu 1100 calorii/zi!!! Geeez, ce vointa de fier!

 

Eu mi-am calculat acum pe livestrong.com si la 167 si 58 kg imi spune ca trebuie sa mananc vreo 1600 calorii sa ma mentin. Nu stiu cat de grea esti tu, dar imagineaza-ti cat ar trebui sa mananci in mod normal ca sa te mentii. Si asta fara sa tragi de 4 ori pe saptamana la sala!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, parca imi amintesc ca 'magaoaia' ati cumparat-o pt Will. O foloseste? Trage de fiare?

 

face pe fiecare zi cu tac-su....il supraveghem intotdeauna. desi  nu il las sa ridice decit 10 lb...e periculasa daca nu e atent , sau prea oboist si ii pica pe piept.

 

daca n-ar fi fost sa il vad ca o foloseste...in veci n-as fi acceptat-o in dormitory.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ant, daca esti la categoria grea si te apuci de dieta Rina, vei da jos sigur. Eu am tinut-o acum cativa ani. De fapt, in decursul existentei mele am tinut toate dietele posibile, dar Rina mi-a placut cel mai mult pentru ca nu este deloc restrictiva.

Caro are mare dreptate cu numarul caloriilor, organismul tau s-a obisnuit cu putine calorii si nu mai slabesti. Ma mir ca nu te simti slabita si ca nu ti-e rau, sunt foarte putine 1100 calorii, mai ales ca ai o viata activa si nu stai pe canapea toata ziua.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si daca tot veni vorba de slabit, am avut surpriza extrem de neplacuta sa constat ca m-am ingrasat 2 kile de cand m-am apucat de mancat sanatos. M-am cantarit azi-dimineata si pur si simplu nu mi-a venit sa cred. Mai ales ca m-am urcat pe cantar fiind sigura ca am slabit, fiindca ma simteam tare bine si usoara ca un fulg [:-)))]  Si nu e retentie de apa ca nu mai am asa ceva. Nu pot sa-mi explic - de fapt am o singura explicatie posibila: ca am depasit 2000 de calorii zilnic - si nu-mi vine sa cred ca dupa ani de zile in care efectiv n-am numarat caloriile ma intorc iar la asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai Antmil tu razi de noi:) Ti-am vazut alura de adolescenta in pozele postate recent si acum zici ca esti categoria grea. Nu tine, schimba oglinda acasa.  Eu nu te cred, pur si simplu te alinti:)

Cred ca fiecare isi cunoaste corpul si ce merge la X nu merge la Y. De exemplu pe mine inotul ma slabeste vazand cu ochii. Cand ma duc in Mexic mananc tot, nu ma abtin de la desert, o friptura, etc, si tot slabesc, si asta pentru ca inot foarte mult.

Insa ma gandeam logic ca daca mananci 1100 calorii pe zi si faci calculul (teoretic) al caloriilor consumate prin activitatile zilnice sau extra nu se poate cu plus la caloriile mancate. Pur si simplu nu se poate, ar trebui sa fie invers.

Si mi-e greu sa cred ca un metabolism poate incetini asa mult. Zic si eu, nu dati cu pietre.

 

Din ce povestiti aici mi se pare ca la Carolina este taramul fericirii !!! Sa ai un bazin in capul strazii si plaja un pic mai incolo....of of ce fericire! 

Cand sunt acasa am observat ca daca nu mananc seara ( un late lunch si  o cina foarte light, o salata mica este chiar suficienta fara sa ma infometez) iar ma ajuta sa scap de cateva kg in plus.

Noi avem un eliptic in basement si ne urcam pe el seara, am instalat si tv acolo si merge treaba ca unsa:)

Problema este ca nu reusesc sa ma urc pe el decat de vreo 2 -3 ori pe saptamana. Mai insist :)

 

Buflea imi pare rau de situatia Flaviei. Si eu de abia astept sa vad ce ti-a spus directoarea in urma intrevederii. Si mai cred ca mare dreptate ai ca nu este legat de rezultatele academice cat este ceva legat de felul ei de-a fi, de modul de a interactiona etc, desi stii foarte bine ca nici un profesor n-o sa iti dea asemenea "detalii".

Vor inventa ceva plauzibil pentru parinte ca sa fie cat mai usor de acceptat.

Si daca nimic nu se schimba in urma audierii, incurajeaz-o cat de mult poti si tine-o ocupata cu altele.

Desi daca nici tu nu esti un parinte care-si tine copiii ocupati atunci cred ca nimeni nu este !

 

Acum ma intorc la Antmil iar: asa printre picaturi, cand ai timp si iti aduci aminte, poate scrii reteta de falafel, please:)) 

Prajitura mea alba ca zapada a iesit absolut minunata. Luni m-am umplut de glorie cu ciorba de perisoare si alba ca zapada. Crema asta de lamaie mi se pare ca se face greu, asa ca ma gandeam sa gasesc o crema mai rapida si sa folosesc numai foile din rereta cu alba ca zapada. Ies niste foi bestiale, fine, nu se pune amoniac deloc si se coc in 5 minute. 

Sa va spun ceva funny: acum vreo 4-5 ani ne-a zis sefa mie si bulgaroaicei ca este obligatoriu sa mergem cu ea la party-ul de Craciun organizat de la job. Noi nu aveam chef sa mergem, iar sefa ca se ne "pedepseasca" ne-a inscris pe amandoua la un concurs de prajituri/fursecuri organizat de spital.

Asa ca noi ne-am pretat pedepsei si am zis ca o sa aducem niste fursescuri ceva. 

Fiecare aduce un fursec, prajitura etc, aseaza reteta tiparita langa platoul adus de acasa, apoi lumea vine si gusta si ia o copie a retetei daca ii place, si in final se voteaza. SE dau niste premii simbolice pentru locurile 1-3.

Eu in saptamana de dinainte m-am apucat sa testez niste fursescuri, de pe youtube, sanda marin, you name it :))

Husbandul se minuna nevoie mare si se intreba "what got into me:))". I-am spus sefei si radea cu gura pana la urechi.

Din 3-4 testari nu a iesit nici o reteta buna, insa ultima tura le-am dus-o oricum la birou ca altfel nu ma credeau:) Erau niste furescuri cam tari, dar gustoase:)))

Sefa a tiparit o reteta oarecare gasita online si mi-a luat platoul si l-a dus la jurizare. Nu am catsigat nimic, insa s-au mancat toate fursecurile:))) Si ne distram apoi gandindu-ne daca a incercat cineva sa replice reteta mea:))

 

 

Gata, ma duc la nani, ca vinerea la mine este cea mai grea zi a saptamanii. Un weekend placut sa aveti!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...