Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pumpkin Spice Latte


Recommended Posts

Carolina, eu am avut CM la 13 ani si am mai crescut pina la 14 ani. fiica-mea are si ea problemele tot de la 13 ani.

E drept ca e alta conformatie decit mine : umeri lati, picioare lungi si fundulet mare. Nu pot spune ca e grasa, ai pe ce sa pui mina  [:)]

Si nu se stie pe cine va mosteni. Si mama e femeie inalta si bunica-mea de pe mama era si mai inalta, iar din toti verisorii eu sunt cea mai mica de statura. Ca mi-e si ciuda.  [:I]

 

Pe de alta parte inaltimea ideala o atingi cind poti pune picioarele pe pamint. Asa ca e de bine pentru moment.

 

Carolina, daca fetia ta mai are senzatia de arsura, racoreste-i pielea cit poti de mult. In Franta se crede ca sunt persoane ca pot "sa-ti scoata focul" din arsura. Sanatate copilei !

 

 

Si eu ma frig la cuptorul electric caci ating grila de sus citeodata. Si n-am timp sa ma dau cu ceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu am crescut pana la 17 ani, CM mi-a venit la 12. Eu nu cred ca e o regula.

Astept si eu controlul medical sa vad ce inaltime are fiica-mea... as vrea sa mai slabeasca putin, o sa incerc sa o pun la mai mult sport si sa-i mai tai din dulciuri.

 

Carolina imi pare rau de arsura, tare neplacuta faza, sper sa-i treaca repede! Si eu ma rd des la cuptor, dau cu ulei de masline, urmele trec in cateva luni.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am mai crescut de la 13 ani. Si intre 12 si 13 am crescut 2cm. Nici talpa nu mi-a mai crescut de la 12 ani. [:-)))]  Mi-au luat atunci niste balerini (mereu imi luau cu un nr mai mare - sa ma tina mai mult) care nu mi-au fost buni niciodata. Urasc chestia asta cu un numar mai mare la incaltaminte, niciodata nu le-am luat copiilor mei incaltari mai mari.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca m-am tot uitat pe net la chestiunea asta si degeaba. Pe unele site-uri zice ca fetele cresc pana la 14-15 ani, pe altele pana la 16, pe altele 17-18, pe altele pana la 2 ani dupa ce le vine CM. Asa ca o las balta si o las sa cresca linistita [:D] .

 

Ce scrie insa peste tot este ca trebuie sa faca sport in mod regulat si sa doarma bine si suficient. Ia sa ma duc sa-i spun chestia asta [biz] !

 

Eu sunt cea mai înaltă femeie din familie, am 1.67m. [:)] 

Slabă țâr nu am fost niciodată, am fost ok, așa și așa, dar chiar arătam bine.

 

Părinții mei aveau în tinerețe 1.62 și 1.74m, bunicile și mătușile în jur de 1.52 - 1.56 m. Sora mea are 1.58m. 

 

Am crescut cel mai mult între 11 -13 ani. CM mi-a venit pe la 13 ani jumatate, la 14 ani aveam 1.60m.

 

Am crescut în înălțime lent până la 19 ani, știu sigur că după terminarea liceului (18 ani) am mai crescut 2-3 cm.

 

Dar între 11 - 17, 18 ani am jucat volei - și nu, nu de performanță. Am jucat mult cu copii de la bloc la un bătător, vară-primăvară, la liceu am jucat la orele de sport ceva baschet și din nou mai mult volei. 

 

Și am jucat tot așa, de plăcere, badminton. 

Eu așa cred că sporturile de acest fel înalță, chiar dacă joci din când în când, dar totuși sistematic, destul de constant. Nu trebuie să ajungi foarte înaltă, nici asta nu mi se pare ok. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimi, La multi Ani celor cu nume de Maria. [flo2]

Alex a mea este si Maria, si azi toata ziua ii spun Mariutza. [:)]

Ieri am atipit toata dupa-amiaza, spre seara mi-am calcat un pantalon si o bluza ptr azi si atat. Si planuisem sa calc tot ce-aveam pe-acolo. Azi mergem iar la inot, e si sarbatoare, asa ca raman pana in week-end.

Mie-mi plac cartile pe hartie. Imi place coperta, mai ales cele care reusesc sa aiba legatura cu subiectul cartii, imi place sa le am in biblioteca, imi place sa le miros chiar. Un kindle mi-as lua numai ptr romanele-fluviu care mi-ar ocupa prea mult loc fizic. Tocmai mi-am descarcat o carte de tehnologie care are peste 1000pag si un kildle ar fi mult mai potrivit. Plus ca le-as avea pe toate cu mine. Hm, sa vorbesc cu Mos Craciun. [il]

Sa aveti o zi buna. [flo2]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani la toate Mariile, Marianele, Marioarele si Mariutele !

 

Dana, eu am un iPad (din anul ... 2010) cu care si citesc in toate formatele si-mi este suficient. Insa sunt ca tine, prefer de departe cartile de hirtie, chiar si cele tehnice, caci pot sa pun semne de carte, sa las cite o foie cu notite inauntru. E drept ca unele sunt enorme. 

Asta pentru ca n-am gasit inca soft comod pentru cele electronice. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Mariilor!

 

La subiectu cu jocurile, noi suntem mari jucatori de jocuri de platou. Joc cu fetele de mici, si de mici le-am invatat sa piarda. Se supara nu ne mai jucam si cu asta basta :). Pana si Eva zice daca bate ea : hai sa mai jucam unu sa bati si tu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...