Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pumpkin Spice Latte


Recommended Posts

Anais zicea de Rina, parca Da, e fff buna, cu aia am slabit si eu de vreo 2 ori in ultimii 3-4 ani, cand mai luasem 2-3 Kg in plus. 

 

Si mie mi-a placut ca e usor de tinut si daca te tii cu adevarat de ea slabesti bine.

 

Eu o am de la un coleg care slabise f mult cu ea. Daca imi aduc bine aminte, el slabise vreo 18 kg si nevasta-sa vreo 8 sau 9 Kg. 

 

Hehehe, cum sa-i frica de pisica???? Ce tare e! Eram sigura ca asa va fi, ti-am zis ca asa a fost si experienta noastra cu catzeaua.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bune de dimineata, la pranzul meu ...

 

Am vorbit cu directoarea, care mi-a promis sa scrie la district despre cauzl Flaviei ...apoi am primit un email de la district care spune ca se iau nu stiu ce puncte in calcul, incepand cu clasa a 3 a - nu stiu ce test, performanta scolara, alt test ...si ca Flavia a avut 11 puncte iar limita de a accepta in GT este 13.

 

Am scris inapoi si am spus ca vreau sa cotest aceasta evaluare, ca nu mi se pare fair ca rezultatele de acum 2 ani sa intre in calculul acceptarii in program acum si ca doresc un appointmet la district ... sa vedem ce urmeaza. Sunt hotarata sa ma duc, nu am ce pierde si directoarea a parut ca ma sustine ...a zis ca si ea, in locul meu, ar fi facut exact la fel.

 

In alta ordine de idei, incep sa rezonez cu sfatul lui Aqai in a le separa activitatile ... ceea ce pune si mai multa presiune pe noi. Ieri au inceput cursurile de inot ...sunt doar 4 copii, dintre care 2 ai mei ... Alex, ca de obicei, s-a evidentiat si proasta aia de instructoare, il punea numai pe el sa faca si sa le arate celorlalti cum se executa diverse miscari prin apa ...rezultatul : Flavia s-a enervat ca IAR Alex e paduche in frunte si de ce trebuie sa explice el celorlalti copii cum se inoata ...iar unul din ceilalti doi copii, s-a pus pe plans, ca nu a putut sa dive asa cum facea Alex si a inghitit jumatate de bazin.

 

Nu imi vine sa cred ca am ajuns sa nu ma pot bucura de Alex, de teama ca se tulbura Flavia ...la naiba !!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bune de dimineata, la pranzul meu ...

 

Am vorbit cu directoarea, care mi-a promis sa scrie la district despre cauzl Flaviei ...apoi am primit un email de la district care spune ca se iau nu stiu ce puncte in calcul, incepand cu clasa a 3 a - nu stiu ce test, performanta scolara, alt test ...si ca Flavia a avut 11 puncte iar limita de a accepta in GT este 13.

 

Am scris inapoi si am spus ca vreau sa cotest aceasta evaluare, ca nu mi se pare fair ca rezultatele de acum 2 ani sa intre in calculul acceptarii in program acum si ca doresc un appointmet la district ... sa vedem ce urmeaza. Sunt hotarata sa ma duc, nu am ce pierde si directoarea a parut ca ma sustine ...a zis ca si ea, in locul meu, ar fi facut exact la fel.

 

In alta ordine de idei, incep sa rezonez cu sfatul lui Aqai in a le separa activitatile ... ceea ce pune si mai multa presiune pe noi. Ieri au inceput cursurile de inot ...sunt doar 4 copii, dintre care 2 ai mei ... Alex, ca de obicei, s-a evidentiat si proasta aia de instructoare, il punea numai pe el sa faca si sa le arate celorlalti cum se executa diverse miscari prin apa ...rezultatul : Flavia s-a enervat ca IAR Alex e paduche in frunte si de ce trebuie sa explice el celorlalti copii cum se inoata ...iar unul din ceilalti doi copii, s-a pus pe plans, ca nu a putut sa dive asa cum facea Alex si a inghitit jumatate de bazin.

 

Nu imi vine sa cred ca am ajuns sa nu ma pot bucura de Alex, de teama ca se tulbura Flavia ...la naiba !!!

 

 

Sa ne tii la curent cu ce zice tanti de la district!

 

Mik sa stii ca are dreptate...e foarte greu si pentru Flavia sa straluceasca cind e clar ca la orice activitate de sport ea va fi eclipsata. SA stii ca nu e gaura in cer daca incepeti sa rariti activitatile de weekend si separati sfera de interese.

 

Pe masura ce se fac mai mari, nu le trebuie chiar 10 activitati pe saptamina...citeva si bine facute. Timp petrecut impreuna eu il vad si facind chestii neprogramate. Stiu ca o sa zici ca ai tai copii nu le place la muzeu sau in parc dar cumva trebuie expusi si la asta. E ok sa petreceti si timp 2 cu 2...in asa fel fiecare copil are 100% din atentia unui parinte fata de un 25% acolo pe marginea stadionului...ca un ochi e la protagonist, un ochi el la celalat copil, un ochi e la ceilalti parinti, etc. Mie chiar nu mie se pare timp de calitate...si spun asta prin prisma parintelui cu un copil 4 ani in sport organizat. Eu am considerat-o un rau necesar si pe cel mic nu l-am obligat sa vina sa il vada pe fra-su.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Michelle, se vede ceva pe Will de cand trage la fiare? Cred ca max 10lb e putin, acum depinde si ce face cu alea 10lb.

 

stiu ca e putin,si e mai mult asa de"forma"...e prea mic, prea fragil ca sa il pun la greutati mai mari. el ar vrea, dar tinind cont de ce am mai citit si ce mi-au spus fetele si aici pe forum...e mai bine sa stea way de greutati.

 

se vad un pic muschii pe bratze,dar cred ca mai mult de la inot, basket, flotari.

imi arata intr-o seara cica inceputul lui de 6 pack...de unde...nu se vedea decit piele pe burtica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Antmil, Rina are o anumita combinatie de alimente in fiecare zi ...o zi fructe, o zi carbs, o zi proteine, o zi nimic ...etc

 

La mine nu a mers ...din contra, eu m-am ingrasat cu Rina, pentru ca mancam mult, chiar daca corespunzator.

 

Eu totusi nu cred ca cu 1100 de calorii pe zi nu slabesti ... in MyFitnessPal mie mi-a calculat aplicatia ca pentru ca slabi 0.5kg pe saptamana trebuie sa mananc 1200 calorii, combinat ...ori mananc putin, ori mai mult si fac cardio. Deci se slabeste dar incet, foarte incet, efortul e mare ca este totusi putina mancare sidureaza foarte mult.

 

Anais, 3500 calorii mi se pare mult ...

Asta este revelatia pe care am avut-o eu cand am inceput sa introduc caloriile in MyFitnessPal ... habar nu aveti cum ase aduna. Eu am aflat cu stupoare ca o lingurita de ulei de masline are 80 calorii. So o lingurita in salata, una in tigaie, una la marinat ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca nu slabeste din moment ce face si sport. Ar trebui sa mananci mult mai multe calorii atunci cand mergi la sala.

 

3500 e mult daca nu faci sport.

 

 

Michelle, cati ani are Will? La adolescenti se vad muschii imediat, mai ales daca sunt slabi. Toti au o crestere a musculaturii odata cu testosteronul, daca se misca putin se vede.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...