Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pumpkin Spice Latte


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

azi e prima zi la birou, dupa 24.08.

Ach ce bine e sa iti bei cafeaua cu colegii. Inca o data imi dau seama sa fiu casnica, nu e de mine.

----------------------------

 

am citit despre multiplele extra ale copiilor, si mi-am dat seama ca pe mine una nu ma deranjeaza.

am luat si varianta sa stea cat mai mult acasa. ei bine, la nr 1 merge, dar la numarul doi eram numai intr-un scandal, pt ca copilul asta e numai in miscare.

 

de ex sambata a cules via (a fost doar un cos) a facut apoi mustul cu tatal lui, a adunat niste promb, asta in timp ce frat-su a citit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

didi, my dear, welcome back si aici si la munca. cu sufletul usor, acum, sper. huge hug!!!

 

totrurile astea arata f bine, dar vreau sa intreb: voi nu aveti retineri cu colorantii astia alimentari? eu ana am asa o maaaare strangere de stomac, cum vad ceva "colorat din sticluta" nu mananc de nici o culoare.

 

mi se strepezesc dintii si creierul cand li se ofera cup-cakes copiiilor, cand le vad albastre, verzi, portocalii, negre.... 

 

alex a facut experimente cu coloranti alimentari la el pe masa in camera. am dat cu 10,000 de fas-fasuri si masa tot rosie e. se elimina oare din organism chestiile astea?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, Mersi mult [pup] !!

 

habar nu am, nu le folosesc de mult. La mine torturile sunt delicioase ( probate inclusiv de forumiste [pofticios] ) dar arata ca ..Dupa ce Coca si Otilia au lansat ideea de Fondant si Martipant am cautat si eu.

 

Daca afli ceva, da de veste. uite eu una nu il mananc. dar copii da.

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi, iote ce zice netul 

 

Since 2010 the European Union has required warning labels on foods with artificial dyes stating that they “may have an adverse effect on activity and attention in children.”

 

 

_______

 

ma rog, retinerea mea era oricum dinainte sa stiu chestaiile astea, pur si simplu nu imi vine sa mananc ceva atat de colorat ca lego :))))

 

si cu grijile, cum sa zic eu.... a fost o grija tare, tare legitima, sa stii!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua

 

Coca, cum e banat? Eu am mari probleme de la servici, dar cred ca e din cauza reclamelor pe care eu de pe laptopul serviciului nu le pot bloca. Desi si de pe tableta merge prost.

 

Intreb si eu: Antmil si Buflea, sinteti ok? Ce se timpla acolo la voi???

 

Eu am sedinta cu parintii in seara asta. De la servici zbor direct la sedinta, firar sa fie!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sint inapoi la servici dupa un weekend "away"...am fost in vizita la copilul mare la facultate. Ne-am dus dis-de-dimineata simbata si am plecat pe la 3:30pm ieri (cam tirziu dupa gustul lui ca deja avea planuri si noi ii cam stateam in coasta). 

 

Am fost la un spectacol (Whose Line is it Anyway), am fost la dinner, am tras un 5K scurt pentru un fundraiser (cumparat capre pentru un trib in Africa), am fost la cules de mere si apoi o tura de cumparaturi la supermarket (acolo e o zona foarte depresata economic si au niste preturi de invidiat...plus e un magazin care imi place mult - Wegmans - family owned de 4 generatii si plin de chestii foarte bune: fructe si legume de la fermele locale, pun accept mare pe organic, etc). Barbatul si copilul mic au dormit bustean pina acasa...erau fresh si veseli cind am ajuns, eu eram nu prea fresh...m-am aruncat in cada cu Epsom salts si m-am tirit spre pat in jur de 9:00pm. 

 

La ora asta sint total neechipata pentru o zi de munca (ploua cu bulbuci afara) si mi-e o lene de nedescris. 

 

Am dat iama prin stiri de dimineata si vreau sa va las cu asta (si cu dedicatie speciala pentru Buflea si Aqai si cine mai are copii multiplii)...m-a impresionat in mod deosebit stirea asta si tot dau replay si ma uit.

 

 

http://www.bbc.com/sport/triathlon/37402716

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...