Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pumpkin Spice Latte


Recommended Posts

Basica aia suna dureroasa rau, Carolinah...cumpara o frunza mare de aloe si tine-o in casa. Tai o bucatica cind ai nevoie si frunza se "vindeca" singura...se sudeaza la loc. Pe noi ne tine o frunza mare si 2-3 luni bune. Eu ma mai frig la aragaz din neatentie. 

 

pentru arsuri superficiale e foarte buna si mierea. iar pentru vindecare rapida functioneaza si cremele pentru bebelusi, acelea care se dau la fundulet impotriva iritatiei de scutec.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

EI, Coca, la noi sunt jocuri la care cineva cistiga sistematic. De ex la Monopoly cel mijlociu cistiga sistematic. Noi incepem cite o partida in speranta ca macar ceilalti sa cistige  [:)] sau sa nu piredem din prima. E ocazia sa-l tratam pe V. de speculant, Trump si alte cele. 

Eu fac expres sa pierd citeodata (domino in culori, triomino), dar nu la Monopoly unde pried prima.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca m-am tot uitat pe net la chestiunea asta si degeaba. Pe unele site-uri zice ca fetele cresc pana la 14-15 ani, pe altele pana la 16, pe altele 17-18, pe altele pana la 2 ani dupa ce le vine CM. Asa ca o las balta si o las sa cresca linistita [:D] .

 

Ce scrie insa peste tot este ca trebuie sa faca sport in mod regulat si sa doarma bine si suficient. Ia sa ma duc sa-i spun chestia asta [biz] !

Caro de crescut cresc cam pina la 25 de ani, dar nu spectaculos. Dupa 15 ani o sa fie din ce in ce mai atenta cu felul cum arata, deci nu te ingrijora prea tare, mai ales ca fata face si sport. Al meu ficior pina la 13 ani era indesat, apoi s-a inaltat si a slabit enorm, la un moment dat era prea slab. 

 

Apoi din ce scrieti am obsevat ca cele "grasute" in copilarie acum sint slabe si frumoase (vezi Aqai si Caro)  iar cele slabe in copilarie acum se rostogolesc (vezi eu de exemplu [:)] ).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha, eu slaba am fost in copilarie si slaba sunt si acum . [il] 

In clasa 8 aveam 35kg. [smulgpar] [:-)))] Si acum am 1.62m si 55kg. Dar recunosc ca nu mananc foarte mult, sunt gurmanda (vorba maica-mii), mananc putin si bun, plus ca tin multe posturi.

Si desi ma streseaza Alex teribil ca nu mananca si efort fizic face, totusi imi pare bine ca-mi seamana mie si nu lui taica-su care este indesat. Sper sa si dupa ce mai creste tot mie sa-mi semene. [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caro, complicat cu anemia ta. Clar e ceva avand in vedere mostenirea genetica. Ai incercat o cura cu patrunjel? 

Daca vei citi cartile lui Hosseini s-ar putea sa-ti cresca si hemoglobina :))

N-am incercat cura cu patrunjel. Ce-i aia? 

 

Hahaha, cine stie? Poate creste si hemoglobina. Barbatu-meu face misto de mine ca cica intr-o zi ma duc la analize si nu mai vin acasa. Descopera astia ca eu n-am deloc hemoglobina si totusi traiesc bine mersi, si ma confisca aia de la Nasa, ca cica as fi 'estraterescu' (asa zicea fii-mea cand era mica).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Mariilor!

 

Nu stiu daca v-am zis ce probleme am avut cu un genunchi. Am un genunchi paradit, operat acu 18 ani. Mai si de 2 saptamini ma tot doare. Am fost la doctor si cica e arthritis, nu stiu cum e in romaneste, e o inflamatie a incheieturilor, in cazul meu genunchiul. 

 

Aqai stiu ca tu ai probleme cu genunchii, la tine ce e si cum tratezi? 

 

Eu am fost la doctor ca nu se mai putea, mi-a zis din start ce e si m-a trimis si sa fac o radiografie sa vedem ca toate suruburile sint on ordine. Azi am facut radiografia, totul e in ordine din punctul asta de vedere. Intre timp mi-a dat sa iau indometacin si ceva gastro pentru stomac, iau 3 indometacin/zi, ieri am inceput tratametul si azi deja nu ma mai doare. Insa trebuie sa ma apuc de fizioterapie. Sint absolut tehuie de cap, m-am sculat la 6 sa duc copkilul la autobuz si apoi am mers la spital, sa fiu prima acolo, sa ma ia cit mai repede. Asa devreme am ajuns ca nu era nimeni, m-au luat chiar inainte de a deschide radiologia [:)] . Si se mai pling unii de sitemul medical englezesc! [soricel] Excelenta organizare!!!!

 

La fizio ma duc prin sistemul privat, ca la stat e o coada de asteptare de 12 saptamini. Nah, nu e urgent, asa ca astepti. Oricum, acum ma simt epic, deci no rush.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carolinah, de cite ori scrii aici mi te imaginez in una din insulele canare pe care eu le ador si ma apuca sa un dor de duca.... Trebuie sa fie fantastic sa ai tot timpul anului vreme calda! La noi e inca cald dar foarte umed, azi dimineata geanurile masinilor erau aburite. Nu vreau frig, dar mai ales nu vreu intuneric. Pe mine intunericimea ma omoara mai mult ca frigul! [:-)))]

 

De-abia astept octombrie sa ma lafai si eu pe una din aceste minunate insule!!! Super.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Mie-mi plac cartile pe hartie. Imi place coperta, mai ales cele care reusesc sa aiba legatura cu subiectul cartii, imi place sa le am in biblioteca, imi place sa le miros chiar. Un kindle mi-as lua numai ptr romanele-fluviu care mi-ar ocupa prea mult loc fizic. Tocmai mi-am descarcat o carte de tehnologie care are peste 1000pag si un kildle ar fi mult mai potrivit. Plus ca le-as avea pe toate cu mine. Hm, sa vorbesc cu Mos Craciun. [il]

Sa aveti o zi buna. [flo2]

 

Daaa, si mie-mi plac cartile pe hartie enorm! Imi place sa le tin in mana, sa aud cum fosnesc foile cartii, dadada imi place mirosul ala de carte noua de mor! Daaaar, traiasca technologia, cand am emigrat, am lasat la mama cutii cu sute de carti, dar Amazonul e plin de alte mii, la un click distanta (limbaj de lemn, I know, dar intelegi ce vreau sa zic). ]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Leti bafta cu genunchiul. Poate se schimba vremea, de-aia te doare. [flo2] [pup]

 

Eu nu suport fizioterapia. Am incercat de 2ori, ptr torticolis, si de fiecare data mi s-a facut rau. Nu stiu care procedura nu-mi pica bine, dar de-atunci eu mai bine fac cateva injectii cu Diclofenac (parca) si ma rezolv urgent si sigur.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...