Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pumpkin Spice Latte


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buflea, congrats pt Flavia! Si mai ales pt insistenta ta. Vezi ce inseamna sa fii assertive?! Bravo! Ma bucur mult.

 

Ant, ti-am ratat pozele unde (nu esti) la categoria super-grea;) SI ref cumnata ta ca un supermodel si cu followers pe Instagram, eu ma tot intreb, acestor femei care se expun asa, oare nu le e teama de vreun stalker? Eu sunt f private pe net, nu imprastii poze cu copiii etc, tocmai de teama unui criminal din viata reata care gaseste victima in lumea virtuala. E asa de usor sa gasesti adresa IP-ului etc etc.

 

Aqai, moama cate activitati ati avut in w/e, iar martea voastra mi se pare criminala. Asa avem si noi daca se intersecteaza vreun appointment de medic sau ceva. Chiar ma gandeam la tine zilele trecute si ma intrebam cum te descurci fara mama ta. Greu sa te reobisnuiesti fara ajutor, nu-i asa?

 

Noi am avut un w/e f fain, cu de-ale casei (curatenie in-out, spalat rufe, epilat etc) dar si distractie. Am fost la plaja sambata, a fost tare placut. Soarele e mai bland (dar e cald si bine si marea bestiala!) si turistii s-au rarit bine de tot, astfel incat sambata dupa-amiaza si seara e lejer tare. Duminica am fost sa verificam daca s-au copt smochinele si am mancat direct din pom de am rupt, ba am adus si o plasa acasa. Am mancat si cules numai din cele bine coapte si smochinite [:D] deja, dar de acum pana la mijloc de noiembrie se tot coc. Sunt smochini peste tot pe dealuri, prin pustietati si noi avem un loc favorit unde copilele si taica-meu [ph34r] se urca in copac si culeg.

 

Apoi ne-am dus sa verificam murele. Eram asa de plini de smochine, de am gustat doar din mure. Saptamana viitoare mergem bine echipati (e la peste 1100m pe munte, era frig si ceata/ploaie, 15 gr, plus ca zgarie, frate!) la cules de mure pt dulceata. Sunt coame intregi acoperite de rugi de mure in diferite stadii de coacere. Si din astea se mananca pana la mijloc de noiembrie.

 

Si editez sa ma laud ca inot in fiecare dimineata, 5 zile pe saptamana si ca nu ma mai doare spatele si nu ma mai trezesc intepenita dimineata. Yay me!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio fac sustinut de 1 luna si ceva. Faceam si pana atunci dar nu constant, adica 1 zi da 2 nu, sau daca lucram dupa cineva si se complicau exercitiile - saream peste ele. Insa acum m-a palit stilul de viata "sanatos", de fapt m-a palit middle life crisis lol. Si n-am facut pauza decat in perioada aia a lunii.

 

Am inteles Ant cu Instagramul. Am cautat-o oricum pe TA si are cateva filmulete dar irelevante.

 

Caro, foarte placute activitatile voastre. Pe Instagram cred ca sa ai profil privat si sa te urmareasca numai cei pe care-i accepti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carolinah, sint geloasa pentru smochine si mure. Noi am fost doar la cules de mere si mai devreme in iulie la blueberry si visine. Vai, ce dulceturi as trage din mure!!! Nu mai zic de smochin. Am plantat si eu unul anul trecut si abia a supravietuit iernii grele. Anul asta mi-a facut o smochina care mi-a halit-o vreun animalut.

 

Cumnata e politista...sotul politist, cealalta cumnata politista, variati verisori de toate soiurile, tot politisti. Nu cred ca are mare frica :) :) Si ei i-a placut mereu sa fie centrul atentiei, sa fie admirata...arata beton de bine dar se ingrijeste si investeste masiv in cum arata (cosmetica, chirurgie, masaje, etc)...eu nu imi permit nici 5% din ce cheltuie ea ca timp si bani. Dar, arata extraordinar!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Despre Jim Carrey - atat s-a spus si la noi. Credeam ca la voi este mai mediatizat si se stiu mai multe, se pare ca el nu neaga faptul ca i-a facut rost de pastile. Sunt foarte curioasa cum va evolua situatia.

 

Ant, acum chiar tre sa pui o poza cu cumnata - si o stergi dupa 10 minute.

 

Se vede ca m-a penetrat curiozitatea azi mai mult ca oricand, de la pisici mi se trage [:-)))]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carolinah, sint geloasa pentru smochine si mure. Noi am fost doar la cules de mere si mai devreme in iulie la blueberry si visine. Vai, ce dulceturi as trage din mure!!! Nu mai zic de smochin. Am plantat si eu unul anul trecut si abia a supravietuit iernii grele. Anul asta mi-a facut o smochina care mi-a halit-o vreun animalut.

 

Cumnata e politista...sotul politist, cealalta cumnata politista, variati verisori de toate soiurile, tot politisti. Nu cred ca are mare frica :) :) Si ei i-a placut mereu sa fie centrul atentiei, sa fie admirata...arata beton de bine dar se ingrijeste si investeste masiv in cum arata (cosmetica, chirurgie, masaje, etc)...eu nu imi permit nici 5% din ce cheltuie ea ca timp si bani. Dar, arata extraordinar!

Noi facem de fapt gem de mure, ca mananca astia ai mei la micul dejun. Dulceturile sunt prea dulci, aia de smochine e insuportabila din pct meu de vedere [bib] .

 

Frate, dar cat castiga politistii? Sau sotul ei nu e politist si el e cel care 'finanteaza renovarile'? [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...