Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pumpkin Spice Latte


Recommended Posts

Noi facem de fapt gem de mure, ca mananca astia ai mei la micul dejun. Dulceturile sunt prea dulci, aia de smochine e insuportabila din pct meu de vedere [bib] .

 

Frate, dar cat castiga politistii? Sau sotul ei nu e politist si el e cel care 'finanteaza renovarile'? [:-)))]

 

Sotul ei e politist :) :) Si ea...ea lucreaza la "Intelligence" si presteaza cam 2 zile pe saptamina...in rest, are timp de "lucrat".

 

Nu ma bag in finantele lor. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Anais, ai rabdare :) e o zoba dificila pt care tre sa lucrezi mult,nu doar programele acelea.

 

 

Caro, eu sunt innebunita dupa smochine. Cumpar de la magazin si le mananc intregi, doar codita o arunc :))) si dulceata de smochine mananc cu lingura. Mmmmmmmmm

 

Cand mananc sanatos imi iau magiun de prune dar cand mananc dulciuri..in 2 zile e gata borcanul.

 

 

Lucreaza la Intelligence uuuuuuu ce interesant tre sa fie.

Sunt extrem de multi care au profil public, e ceva la ordinea zilei.

Cumnata ta nu e genul meu :))))) ma refer la ce admir eu la un corp, bineinteles :))) e doar...slaba.

Prea slaba.

Am vazut ca mai nou, spre deosebire de imaginea din mintea mea, mamicile sunt fit si slabe.

Mai ales daca au peste 30-35 de ani.

 

Am mai spus ca in Germania pe unde am lucrat fetele de 20 erau plinute iar femeile de peste 35 erau fit de zbarnaiau. Ba chiar asistentele de 50 de ani aratau intr-un hal fara de hal (de bine).

 

 

A facut cineva gemuri cu indulcitor artificial special pt gem?

Ca din oct ne intoarcem la sport si la mancat sanatos. Am o bucatarie cozy in care cred ca voi incerca sa fac asa ceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio, e raiul smochinelor!!! Innebunesti. Noi ne aruncam in ele ca disperatii, zici ca n-am mai vazut [:I]  [:I]  [:I] .

 

Mie cel mai mult imi place ca le culegi singur. Imi placeau si mie alea de la magazin, si proaspete si uscate, dar astea din pom pur si simplu nu se compara. Alea coapte sunt stranse bine si atarna de sub frunze si sunt dulci dulci si inca un pic zemoase miaaaaammmm, imi ploua in gura. Noroc ca mai am o gramada in frigider. Eu ma distrez ca aici in piata sunt 4 eur/kg, dar mai incolo, la 15 km de noi, peste tot, pe toate dealurile din jur, e plin de smochini. Poti sa culegi cate vrei. E si unul pe drumul care trece pe langa scoala, dar ala e cam prafuit. Fetele au dus din alea culese duminica si la scoala ieri, cica nu le plac colegilor [ph34r] . Cred ca din cauza ca n-au carne [:D]  ca astia-s carnivori rau aici. Copiii autohtoni nu prea mananca legume si fructe. De altfel au o mare problema cu obezitatea si diabetul in randul copiilor. A are o colega care nu mananca niciun fel de fruct in afara de banane si legume ... numai cartofi [vraji] .

 

Editez sa-ti spun ca poti face un delicios gem de fructe de padure cu xylitol si agar-agar. Iese un fel de peltea buna buna!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...