Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pumpkin Spice Latte


Recommended Posts

J G, adica soacra a venit in vizita si nu stii cand pleaca??? Ouch, ia vezi sa o cheme cineva de acasa. Eu cu soacra n-am avut probleme din punctul asta de vedere, dar maica-mea e aia invaziva. Acum eu sunt f departe (6500 km), dar ii bate apropouri sora-mii ('numai' 2000 km). 

 

Dana, nici cu soacra ta nu mi-e rusine! Auzi sa se mute la voi [batcap] . Am si eu niste istorii de astea de bani cu socrii, dar prefer sa nu ma mai gandesc.

 

Aqai, ref coloranti alimentari, eu nu-i folosesc nici sa ma bati si nici nu cumpar nimic care contine! Ma omorau fetele astea cand erau mai mici sa le iau lollipops colorate, si eu nimic. Si acum isi amintesc cum am cedat acum multi ani in concediu si le-am luat vata de zahar albastra si au facut kk verde, de era sa fac infarct, ca in prima faza n-am stiut de ce [:-)))] .

 

Xio, vad ca n-ai stare pe fund [biz] . Sunt convinsa ca si aici e nevoie de chirurgi, ca sistemul de stat pare tare presat.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fetelor, nu sta la mine, e doar in oras si vine in vizita cu diverse pretexte. In we e ziua ei, i-am propus lui Cristi sa o scoatem seara la un restaurant dar nu vrea nici sa auda, a zis ca-i cumpara ceva si se duce sa-i dea si gata. I-am zis ca nu pot sa nu merg si eu, oricum nu cred ca-i iese planul... dar nu ma bag. El stie ce face. Eu vreau sa raman politicoasa si atat.

 

Merci de galerie si incurajari.

 

Azi am o zi mai libera si vreau sa gatesc... mi-e pofta de mancare de fasole verde si vreau sa fac gem de ceapa rosie pentru friptura. Sper sa o conving pe mama sa mearga cu mine la piata.

Tata s-a operat ieri la al doilea ochi (cataracta) acum e la scos pansamentul si control. Bine ca am scapat si de stresul asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

foarte productiva azi... e ora 9 si am bifat: gym, cumparat 2 rochii mai de toata ziua pt birou, depus copiii la autobuz, sedinta 30 min cu mme president, completat 2 rapoarte.

 

carolinah, am supravietuit zilei de ieri :) chit ca suna asa crazy, dar daca luam fiecare cate un copil, chiar bifam tot pe lista. yummy, mure si smochine.... 

 

cu un incident ieri, husbandul a aruncat cu buzduganul sa aiba gata sandwich pe cand intra in casa si il ia pe alex si iese din casa :). paine cu pate si ardei rosii.

 

si s-au intors dupa 10 min... n-au mai ajuns la antrenament. 

 

alex a vrut sa muste din ardei, s-a pus pe tipat ca  e iute (si el nu mananca deloc deloc picant), tat-su a zis n-are cum, a muscat o bucata mare si a inceput sa tuseasca si sa scoata flacari pe urechi... intre timp alex pe bancheta din spate a masinii a decis ca e o idee buna sa se frece la ochi si ochii s-au umflat brusc si s-au facut rosii....

 

asa ca au intors masina si au venit amandoi, complet nefunctionali, acasa.

 

ardeii rosii capia cumparati de el, un sac mare, pe care el i-a gratarit si apoi i-am curatat duminica erau... cumplit de iuti! mai, nu i-am gustat nici unul, i-am pus doar un zip locks si in congelator. acu' sa vad ce ma fac cu ei....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aqai, mama mea a nimerit intr-un an astfel de ardei capia, iuti.

a simtit ea ca ii cam zvacnesc degetele cand i-a curatat, dar a pus-o pe seama fierbintelii ardeilor, nu a iutelii lor.

si a facut zacusca. si a iesit picanta, cam prea picanta pentru gusturile noastre. s-a mancat "cu noduri" si mult lichid la masa.

culmea este ca un prieten devenise dependent de zacusca asta picanta, am adus un borcan la petrecerea de revelion, dintre toti doar el a putut manca si m-a rugat cu cerul si cu pamantul sa-i mai dam zacusca picanta, imi oferea la schimb tot felul de gemuri si dulceturi exotice, facute de sotia lui. am facut trocul in cele din urma, rad cand imi amintesc cum se bucura ca un copil cand a vazut borcanele cu zacusca picanta, le-a inhatat si le-a bagat imediat in portbagajul masinii, de parca ii era teama ca le ia cineva sau ca ne razgandim si nu-i mai dam :-)))).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

corina, si eu o sa dau ardeii astia iuti cumva, ca nu-i chip cu ei... ::)))

 

asta mai vroiam sa va spun:

 

In a "major step" toward practical quantum networking, researchers at the University of Calgary have successfully demonstrated the teleportation of a light particle's properties between their lab and the city's downtown area, six kilometres away.

"What is remarkable about this is that this information transfer happens in what we call a disembodied manner," said physics professor Wolfgang Tittel, whose team's work was published this week in the journal Nature Photonics.

"Our transfer happens without any need for an object to move between these two particles."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

OMG, Aqai, teleportarea devine realitate! Nice si scary!

 

E atat de fascinanta fizica cuantica, de cate ori citesc chestiuni de astea eu ma simt cam cum trebuie sa se simta un analfabet adult care incepe sa invete sa citeasca si brusc realizeaza ca e adevarat ca semnele alea de pe hartie au un sens!

 

Miam, mie-mi place zacusca picanta! Noi mancam toti iute, mai putin A care cam face mute.

Ceea ce imi aminteste ca in ultima vreme face mutre cam la multe mancaruri... Probabil o faza prin care trece. Si e suparata ca e singura din clasa (a 6-a) care nu are sâni. Evident ca dieta mai degraba vegana si sportul destul de intens au legatura cu asta. Are un six pack de invidiat, muschi lungi si fini la picioare, o minunatie! Azi iar se plangea de chestiunea asta in masina si taica-su a intrebat-o daca mai are cineva din clasa muschi ca ai ei. Da, are X-uleasca, dar ea face atletism. Si aia are un pic de sâni! Pai deh, nu face gimnastica, asta este.. Are six pack? N-are, ca e un pic grasa. Aha, pai de aia are ea sâni [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna si rea vestea cu teleportarea...acus vad tancuri teleportate in alte parti.

 

Eu am lucrat de acasa azi si in consecinta am tras doua DVD Tracy Anderson si acu' ma cam doare dorsala de mor! Ca sa contracarez efectul, am facut chiftelute de dovlecei si peste la cuptor. M-am delectat nitel la prinz la outlet la LL Bean si am plecat cu niste pantaloni tare frumosi pentru fite la gym si o o camasa de in superba alba cu dungulite fine de tot...am luat-o la clearance cu 14 firfirei!!!

 

Apoi am vazut ca s-a deschis un outlet Talbot si m-am facut cu o jachetica jen Jackie O din lina fina italiana roz de te dor ochii. Mor dupa roz...stiu, stiu...feminista convinsa care lucreaza in constructii si sint lesinata dupa roz. Impuscati-ma!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dupa amiaza mea de vara, toamna

 

Multumesc mult pentru felicitarile cu Flavia. A fost ieri la prima ora si a venit super incantata. Toate prietenele ei sunt acolo, pana si profesoara (care a fost profesoara lui Alex de anul trecut) a felicitat-o.

 

Didi, ce e ala zahar de fructe ?

Carolina, ce e aia xylitol sau agar-agar …

 

Eu nu am mancat niciodata smochine neuscate … am vazut niste cutiute la supermarket dar aratau foarte neapetisant …am mancat din alea uscate si nu as putea sa spun ca m-au dat pe spate. Mai mult imi plac curmalele … spuneti voi ca smochinele naturale sunt zemoase ?

Cat despre mure … si astea imi plac si nu prea. Parca nu sunt asa de aromate ca zmeura, au samburii mult mai mari si mai tari si nici nu sunt asa de dulci …

 

JG …hahaha …ce tare asta cu soacra. Oricum, bine ca e si fiu-sau pe zona, il poti baga la inaintare.

 

Aqai, unde a gasit Soro barbatul tau ardei capia, chiar si iuti …eu nu am mai mancat un capia adevarat, gras, carnos si dulce de cand am plecat din Romania. Antmilo, tu trebuie sa stii … se gasesc capia pe la noi prin zona ?

 

Eu raportez ca se pare ca renunatm la hockey … fiu-meu nu refuza cu incapatanarea pe care stiu sigur ca o are, dar nici nu insista …cel mai prost este ca spune “cum vrei tu”. Barbatul la fel “cum vrei tu, mamicule” … si eu mai am o saptamana pana sa ma hotarasc. Desi sincer, sunt cam hotarata sa renuntam … pentru ca costa $1000/sezon si pentru ca am aflat ca in clasa a 6 a, undeva prin mai se va da un test (sau mai multe ???) la “habar nu am ce materii”, care ii va plasa pe copii, in clasele de avantati din middle school. Nu stiu insa la ce materii exista clase de avansati si cate examene se vor da pentru asta (antmilo, Michellino, Carolino cum e pe la voi ???) … dar ma gandesc ca poate ar trebui sa o lasam mai usor cu sporturile si sa ne concentram pe scoala, ca nu am chef sa mai bat pe la usile districtului si pentru Alex.

 

P.S. Sefei mele i s-a pus pata pe asta ..ce simpatica a fost, m-a chemat sa imi spuna ca pot vorbi oricat de mult vreau la telefon si in orice limba, si ca daca vreau merge acum cu mine la HR sa raportam. Eu am zis ca nu vreau, ca sa ii mai dam o sansa ...si mi-a spus ca o lasa balta numai daca ii trimit un email in care documentez incidentul, ca sa existe, in caz ca se mai intampla ... nu prea as fi vrut sa trimit email sincer, dar a insistat teribil, asa ca a trebuit sa ii trimit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu-s Carolinah dar raspund eu...xylitol este un indulcitor (unii nu il agreeaza, cauzeaza probleme cu stomacul), agar-agar e un "gelling agent"...un soi mai fin de gelatina. Se foloseste in bucataria asiatica dar este folosit cu mult succes in gastronomia moleculara.

 

Bufleo, daca Alex e fericit cu soccer, lasa-l focusat pe soccer. E greu cu doua sporturi. Eu nu stiu de teste decit faptul ca ii pune pe 2 trackuri la matematica...important este sa fie pe college track dar eu sint convinsa ca Alex este deja acolo. E un soi subversiv de a palsa copiii pe doi trackuri...la adamitere in facultate ai nevoie de cel mai mare nivel de mate daca vrei sa urmezi o cariera in STEM. Nu-i capat de lume daca nu intra...mai are o sanasa in clasa IX.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...