Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pumpkin Spice Latte


Recommended Posts

Didi, ma ocup dar fara succes, parca vorbesc cu peretii. Sunt atatea chestii care ma deranjeaza si pe care le combat periodic dar degeaba. Unul din ele este legat de desconsiderarea anumitor oameni sau categorii profesionale si i-am zis de mii de ori ca nu judecam oamenii dupa cum arata sau dupa ce meserie au, ii repet mereu ca de la oricine putem avea ceva de invatat, chiar si de la femeia de serviciu. Imi zice da, da si vad ca se cenzureaza in prezenta mea, dar de fapt opiniile lui raman aceleasi si si le exprima liber de fata cu soru-sa, iar eu aflu de la ea si trebuie sa repet iar discursul. Cea mai recenta a fost cand discutam de ea de rascoala din 1907 si ma intreaba: Mami dar ce tarani s-au rasculat, cei de la tara sau cei care se imbraca urat si ies asa pe strada? [batcap]  Am fost usor nedumerita la inceput dupa care mi-am dat seama ca fi-miu foloseste acest apelativ la adresa tuturor celor care in opinia lui nu sunt ok imbracati.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ant, sa porti sanatoasa hainutele. Si mie imi place roz si port, nu-mi pasa ce zice lumea. In schimb nu-mi place rosul, nu am avut si nu am nimic rosu, imi place cand vad la altii dar eu n-as purta.

Bravo ca ai facut 2xTA. Si eu am febra musculara ca am exagerat si nici n-am aspirina in casa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea eu l-as retrage numai daca as fi sigura ca timpul castigat va fi folosit macar partial pentru studiu. Daca in loc sa mearga la meciuri ar arde gazul prin casa clar as opta pentru sport.

Aqai, mai ai probleme cu genunchiul? Am vazut azi ca exista un fel de genunchiera cu stimulare electrica transcutanata, poate ti-ar fi de ajutor. Si pe tine Leti ma gandesc ca te-ar ajuta, poate zice Xio daca da sau nu.

JG, destul de neplacut cu vizitele soacrei, sper sa plece rapid din oras. Carla ce mai zice de scoala? Cum i se pare clasa a V-a?

Caro, ce figura e A cu sanii. Dar e de inteles. M-ai terminat cu smochinele alea, mie imi plac numai proaspete.

Xio, zici ca si alergatul ajuta? De alergat nu alerg, as putea in weekend. Cat ar trebui sa alerg ca sa fie eficient?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anais, cat sa ti se duca din tesutul adipos :)) e o zona mai dificila, pt picioare trebuie sa faci mult ca sa se vada ceva.

Rabdare, ca ai inceput doar de 1 luna. :))

 

F tare povestea ta cu rascoala, am ras de numa :)))

 

 

 

Agar agar e vegana. Asta e cel mai important aspect, celelalte gelatine sunt facute din animale, asta nu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Agar-agar este o alga rosie si are efect gelifiant. Nu are gust de alge, de fapt nu are gust de nimic, dar "strange" bine.

 

Xylitolul este un indulcitor natural, extras din mesteacan mai ales, dar nu numai. E folosit inclusiv ca medicament, cica ar preveni otitele la copii. E bun, mie-mi place, insa cam scumput... 

 

Buflea, eu as lasa fara ezitare hocheiul ala, zau asa, mai ales cand ma gandesc la orele alea imposibile de w/e si mai ales cand copilul n-are chef de el. Ca daca avea, sa vezi cum statea in carca ta pana ziceai da.

 

Anais, fiul tau copiaza de undeva opiniile astea, inclusiv aia cu taranii. Daca voi nu sunteti cei la care aude, inseamna ca undeva in cercul lui apropiat exista cineva tare admirat care exprima cu voce tare aceste opinii. Identifica persoana aia si scoate copilul din cercul de influenta. Sau poate se uita la vreo emisiune la TV sau pe net cu ceva "persoane inteligente si cu opinii".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine a venit iarna. [fal]    [ninge]  Inca nu ninge, dar nici departe nu suntem. Azi dimi erau 4grC, acum sunt cam 16grC.  [zirea]  Alex e fericita ca acum poate sa-si ia botinele la scoala. I-am luat niste botine scurte de la Deichman si e in extaz. 

 

 

http://deichmann.scene7.com/asset/deichmann/p_pd_detail_thumb/--1422635_P.jpg?defaultImage=default_dsd&size=89,123

 

Daca azi dimi eram amandoua cam fonfanite, normal ca acum n-o mai doare nimic ca doar are inot dupa-amiaza. Nu-i fraiera sa spuna ca o doare gatul sau altceva.  [smulgpar]

Mi-e foame, am acasa un pilaf si numai la asta ma gandesc.  [pofticios]

Pa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la noi separarea copiilor se face pe baza notelor si recomandarii scolii in Sem 1 din clasa a 4-a. Cei care merg la Gimnaziu,  dau bac au cel Putin 2 limbi straine. Dar e o lupta sa rezisti la gimnaziu. asa ca Multi, foarte Multi il abandoneaza si merg la scoala reala, 10 clase, unde e sistemul dual, fac si practica de la o anumite clasa, fac doar 1 Limba straina.

in clasa a 6-a, avem 33 ore saptamanal din care 5 engleza, 5 franceza, 5 germana.4 mathe. istorie, de anu asta.R are 2 repetenti in clasa. asta cu repetentii e extrem de sensibila. ca nu ai voie sa repeti anu mai mult de 2 ori. asa ca dupa semestru 1 se decide daca raman sau trec la scoala reala.

Multi copii Pica clasa la Limba straina sau la muzica pt ca au proba de Instrument.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...