Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pumpkin Spice Latte


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si la noi este toamna frumoasa, dar in casa mi se pare foarte frig. Asa ca in seara asta am dat drumul la caldura in dormitoare. Asta dupa ce azi-noapte m-am trezit de n ori din cauza ca-mi era frig. Problema e ca nu se mai vede nimic pe display-ul termostatului, desi am schimbat bateriile. El functioneaza, dar nu stiu pe cate grade e setat. Asa ca dupa 1 ora se facuse o caldura infernala, am scazut temperatura si tot era cald, apoi am scazut iar si acum e ok. Ma enerveaza ca nu se mai vede nimic pe ecran, asta inseamna ca ori va trebui sa chem un meserias ca sa-l inlocuiasca, ori trebuie sa ma apuc eu sa-l schimb cu unul nou si mi-e teama ca poate nu-l montez cum trebuie. Oare e complicat?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anais, acum esti OK ? 

Fetele din Ro ? Corina-Dani ? 

 

Am sunat la Iasi si nu raspunde; sau mama e la cumparaturi, sau e intrerupt telefonul.

 

Azi dimineata sunt "lenjereasa" ("lavandière") : spal, uscut, calc, "livrez" in camerele copiilor si a mea.

La prinz maninc in oras cu o prietena si-mi cumpar pardesiu, am vazut unul minunat si trec sa-l iau. Apoi cumparaturi si, culmea activitatilor, scot cartofi, sortez si plivesc restul de gradina.

Am sa gatesc abia diseara.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coca,

 

nu stiam de ce brusc o ridica Stundenta.

 

mda si ai mei mers singuri, din clasa a doua. noi avem mai mult de 1 km, si acu ocoleste si o unitate militara fosta Americana care e plina cu azilanti. dar e ok. Nu sperii copilul. Si aia sunt oameni. al meu nu are Telefon, doar cheia in ghiozdan.

si bine ca o are ca odata am uitat ca e inchis After-ul si a venit acasa si m-a sunat. Am inlemnit cand l-am auzit.

Acu incepi sa intelegi beneficiile feisbucului si a iphonului de la virsta de 4 ani??? [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ach si tu Letitia  [soricel] ! Inca nu au aparut cercetatorii britanici care Sa afirme vs infirme beneficiile acestora.

 

de La inceputul scolii tot primesc scrisori de La copii. In coltz jos tre Sa il decupez si Sa semnez cu am luat La cunostinta . 

Ma bucur ca e asa, ca uneori le- as sari in cap, La cat de colerica sunt. Noroc ca barbatiu- miu imi da uneori niste solutii de imi pierd Elanu Muncitoresc  [fri]

 

Concret http://m.adevarul.ro/locale/cluj-napoca/cercetator-roman-universitatea-stockholm-despre-invatamantul-tara-in-romania-doctor-economie-nu-mai-inseamna-pacate-nimic-1_57e509bf5ab6550cb8e9fd27/index.html

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

R e La o aniversare. Un baiat care anu trecut a facut o faza de Mobbing fata de copil meu. Au fost atunci 4. Acu sunt in relatii bune. Ma bucur extrem ca am reusit Sa ramanem pozitivi si am trecut peste. In copilaria mea ramaneam ani suparati. Nu inteleg nici Acu Asta , din prisma religiei. 

Sefu clasei ales e un Mehmed . Ce spuneti de Asta ?!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi, sora-mea locuieste de ani de zile in Germania, e casatorita cu un german get-beget. Si ea imi spunea ca sunt f multi turci la ei in oras (Augsburg). Nu ma mir ca Mehmed ala e seful clasei... Si nepotul meu a inceput de curand sa invete turca, pt a se intelege mai bine cu unii din colegii de clasa. El german, in Germania, a inceput sa invete turca sa se integreze mai bine la scoala, cu colegii [fal] [batcap]. Pt ca, desi scoala e in limba germana, cand sunt intre ei in pauza, la joaca etc vorbesc in turca si vrea si el sa faca parte din cercul lor.  Nah, mai spune ceva! Sora-mea i-a zis ca f bine, sa invete turca, orice limba straina prinde bine.... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Alex de Buflea! Sa fii sanatos si norocos! [deziuata]

Eu am avut o groaza de treaba, abia acum m-am linistit. Ne uitam la un serial, America Ghotic. Pare interesant. 

 

Am vorbit cu ai mei, ei au sunat sa spuna ca sint bine. Eu aflasem de la voi de cutremur, dar m-am gindit ca nu e asa mare. Da de unde, cica s-a simtit rau de tot. Barbatul, care nu stia ca a fost cutremur a crezut ca ai mei m-au sunat sa-mi spuna ca sint 6 grade Celsius in Iasi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...