Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pumpkin Spice Latte


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ups Carolina. Ei sunt in Bayern .

 

Nu, R Are 2 turci in clasa. Sensul meu s- a vrut altu. Copilul e chiar placut si a fost pe merit ales. Ei au 1 fata& 1 baiat ca Sef de clasa, asa au 2 diriginti.

 

Dar vecinul nostru, a mers La cel Mai renumit liceu DIN oras, acolo a fost si tatal lui. Liceu de limbi vechi. Si, copilul s- a Plans La R ( merg impreuna cu tramvaiul ) ca copii vb in turca, Mai alles in pauza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carolino, Michelle - mai dati-mi amanunte cu tabelele voastre de teme ...

 

Deci ei vin acasa si voi le deschideti fiecare caiet si le scrieti temele acolo, sau cum ?

 

Alex are un student planner, care este ca o agenda (cam cum spunea Coca cred) si in agenda aia isi noteaza toate temele ...deci exista un loc unde are toate temele la un loc.

 

 

nu buflea, cum sa-i notez eu pe tablitza?!

 

isi noteaza el singur dar numai cind are testele, e mai usor cind vreau sa stiu ce test are si cind , ma uit pe tablita fara sa mai deschidem computetul.

.

la teme, am bagat frica in el,stie ca nimic nu ma infurie mai mult decit sa vad ceva "late". si sunt f multe ca sa mai fie scrie pe table...ne folosim de websituri.

 

cartile noi le avem acasa, plus ca sutn versiuni online. caietele le tine in ghiozdan cind se plimba de la o clasa ala alta si nu le uita niciodata.

 

eu de anul trecut n-am mai facut teme cu el...de fapt stii ca nici nu aavut. doar la pregatire pt test, il mai testam etc.

 

anul asta recunosc ca I-am facut aproape toate desenele la un poriect, cu conditia sa ia lectii de desen ceea ce face.

il mai ajut la spaniola, la math chestii marunte dar f rar...ca a inceput sa ma depaseasca.pt teste sa mai repetam impreuna cand e ceva mai greu.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi, noi stam "la tzara". Si nu se prea gasesc alte natii pure, ai mei sunt pe jumatate romani si vecinul de virsta Marghiolitzei e pe jumatate finlandez, si asta se vede de la 1 km. [:)] Prietenul un al celui mijlociu are o ascendenta coreana si iar se vede de la 1km  [:)]  trece prin scoala cu o viteza uimitoare (sarise doua clase deja) si are stofa de sef. 

 

Ceea ce m-a surprins teribil si manifest insa intr-un an a venit o fetita in clasa la cel mijlociu (era prin clasa a 4a), era tare cuminte si chinuita (ceea ce vedeam eu cind imi luam copii de la scoala) caci mama-sa cind venea sa o ia de la scoala tipa le ea non stop si o facea cu rautate. Mama trecuse prin tot soiul de faze nasoale. Fetita a fost decreta de copiii si invatatoarea cea mai buna dintre toti dupa doar o saptamina. Mi-ar fi placut sa stiu ca acea copila a putut sa invete. S-a transferat in timpul anului scolar.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In Augsburg sunt multi turci? nu credeam :))))

 

In Koln erau multi straini si in Dortmund cand am iesit din centru am mers la un restaurant romanesc.....parca am ajuns in alta tara, nu am vazut nici un neamt pe strada.

 

La noi e vreme extrem de frumoasa, ieri a fost atata de cald ca am mers la oktoberfest in blugi si tricou si am crezut ca lesin.

 

Nu am avutchef sa ne imbracam in dirndl si pantalonii aia ca ne am trezit cu noaptea in cap sa returnam masina pe care am inchiriat o pt transportul mobilei. de acolo am mers la verisoara noastra si de acolo la oktoberfest.

Ne am impreietenit iarasi cu niste scotieni, niste americani, nemti, cand imi asteptam sotul am vorbit cu un portughez care nu stia alta limba, el vorbea in portugheza, eu ii raspundeam in spaniola :))))))))))))))))

de asta imi place aici, ca toti sunt prieteni.

 

am reusit sa intram in 2 corturi cred ca datorita tricoului meu cu Superman. La al doilea cort am stat 1 ora si pt ca eram atat de de treaba ne a lasat un tip de la paza sa intram.

 

Alaltaieri am carat in 2 masina de spalat, canapeaua, salteaua si inca cetav chestii. acum urmeaza restul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

R e La o aniversare. Un baiat care anu trecut a facut o faza de Mobbing fata de copil meu. Au fost atunci 4. Acu sunt in relatii bune. Ma bucur extrem ca am reusit Sa ramanem pozitivi si am trecut peste. In copilaria mea ramaneam ani suparati. Nu inteleg nici Acu Asta , din prisma religiei. 

Sefu clasei ales e un Mehmed . Ce spuneti de Asta ?!

 

 

Vad ca Aminna ai votat negativ mesajul asta? poti sa scrii te rog cu ce am gresit?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...