Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pumpkin Spice Latte


Recommended Posts

Salutare,

 

eu vroiam sa ii zic mersi Carolinei din Sp ca a deschis subiectul despre smochine. am mancat si noi ieri. bune bune alea proaspete. Sigur nu-s ca alea din pom dar au fost bune.

ca sa vedeti coincidenta. eu le cautam in magazin si barbatul meu le pusese deja in cos [alcool] .

 

apoi sa intreb unde e Aqai?! am venit eu ca sa dispara  ea? [bib]

 

aseara am petrecut frumos. la ora 23 eram rupta. iar copii s-au distrat pe cinste.precum liliecii.

Acu 10 ani tot acolo au aniversat. atunci erau doar 3 copii, acu au fost 14 copii. R cel mai mare, cea mai mica de 8 luni, si unul la purtator, pt ca barza, barza aia [barza1]  nu a gasit liber pe 2016 ci tocmai in 2017 [soricel]

 

apoi sa va aduc aminte ca e timpul galustelor cu prune. in Ro facea strabunica copiilor mei, cu cartof.

 

la noi in moldova nu am vazut. Eu le fac dupa o reteta nemteasca cu branza. sunt delicioase.

Maine sunt 6 luni de la moartea socrului meu. am facut o coliva si duc niste must la doua pretene, maine.

apoi trec pe la brutarie si iau covrigi pe astia in impart simplu la colegii de birou. s-au obisnuit si ei cu ortodoxismul. Cand apar cu covrigi, stiu de ce.

 

in visez destul de des in ultimul timp. imi este cumplit cand le spun la copii numele lui la biserica sa aprinda lumanare si pt el.am plecat ca sunt melancolica.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dap, si eu am gatul in pioneze si Alex n-a mers azi la scoala ptr ca a avut o raceala de-aia cu ochi lacrimosi si incercanati. [:(]  Cred ca pe maine e bine de mers la scoala. Asta nu inseamna ca n-are teme.  [clo]

Si-mi pare rau ca in week-end la noi a fost Ziua Recoltei si imi pare rau ca n-am mers. Erau tot felul de mancaruri bune si multe animale. Ar fi fost fain.  [:(]

Am citit ceva frumos azi: 

Nu plange ptr ca s-a terminat. Zambeste ptr ca s-a intamplat.  [:)] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai Coca, ce culegatoare superba ai!!!

 

Dana Vio si Mik, sanatate la giturile in pioneze. 

 

Didi, sa iti fie de bine petrecareala. 

 

Xio, si tie sa iti fie de bine Oktoberfestul...avem si noi o berarie in apropiere si vad ca u ceva-ceva pregatit pentru weekend. 

 

Eu ma pregatesc pentru doua saptamini grele la servici. De vreo 2 luni tot pregatesc o conferinta mare in Los Angeles si plec duminica acolo. Mi-e tare greu ca cei din LA se misca cu viteza melcului sedat si eu mor de nervi. Am inca de trimis niste cec-uri pentru achitat chestii si inca nu imi trimit factura. Fara factura, nu pot sa cer la contabilitate sa imi taie cec. 

 

Daca plec de duminica pina joi seara, inseamna ca seful meu ramine de izbeliste (trebuia sa vina si el dar i se naste prima nepoata taman saptamina viitoare si normal ca nu poate lipsi de la asa eveniment). Asta inseamna ca trebuie sa jonglez 300 de oameni la conferinta in locatii multiple cu toata nebunia aferenta dar sa si suplinesc cumva lipsa sefului si toate cu 3 ore decalaj orar. Si sa imi fac si jobul normal.  [batcap]  [batcap]  [batcap]

 

Ca atare, weekendul asta nu prea m-am ocupat cu nimic. Am stat intr-o stare semi-nemiscata  [:)]  [:)]  M-am uitat la doua seriale (The Wire si Call the Midwife)si la unul am plins de a sarit camesa pe mine (ultima serie din Call the Midwife). Vai, asa de trist a fost pina la final. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Antmil, merci [flo].

 

Multumesc fetelor!

 

Didi, apropo de turcii care vorbesc turca la scoala. Wow de wow mi se pare. Maya acre vorbeste romana ca un roman, prefera clar franceza : se joaca in franceza, vorbeste in fr cu copiii bilingvi ca ea. 

Ma intreb de ce prefera turca?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...