Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pumpkin Spice Latte


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Antmil, ce cool mi se pare! Fii-mea aia mica, A, vrea sa se faca actrita. E f serioasa ref acest subiect, eu ma stapanesc cu greu sa nu-i dau piece of my mind pe tema asta... Are ca activitate suplimentara facultativa la scoala ora de actorie si ii place mult si e buna. Am vazut spectacolul de anul trecut si a fost tare buna!

 

Letitia, wow, sunt impresionata. Stiu cum si ce discutai pe aici in trecut si ma bucur mult sa citesc ca e asa om serios. Ca sa vezi ca de fapt doar ni se pare ca fara sa batem noi din picior nu fac copchiii astia nimic. Sau poate tocmai tocatul la cap ani in sir isi face pana la urma efectul. Sau, cum zice Antmil, e materialul clientului si se manifesta cand ii vine vremea. Dumnezeu stie!

 

Buflea, am avut si eu discutiile cu temele si culcatul etc etc. Eu le-am pus sa aleaga si sa-si asume. Adica la ora X mancam in familie si la ora Y stingem lumina. Ele trebuie sa aiba temele si ghiozdanele facute si sa fie spalate (dus+dinti) cand se baga in pat. Aleg cum fac, isi stabilesc singure orele si le respecta. A functionat. Un pic ciudat la inceput, pana s-au prins cam cat timp sa-si aloce etc, dar a mers.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da mai ...ce exact s-a intamplat, ca nu am inteles ...a intrat un tren in peron, sau ce ? Cineva pe aici pe la mine zicea ca a cazut acoperisul garii ????

 

Bince ca nu mai fac commute cu trenul ...nu mergeam des in Hoboken, dar se intampla sa o mai iau si pe acolo.

 

Nu-i clar exact cum s-a petrecut ...dar trenul nu a oprit deloc. A intrat pur si simplu din viteza direct in person/statie. Cice este "structural damage" la intreaga statie. Unii cica au murit 3, stririle vad ca spun doar 1 deocamdata. 

 

Ingrozitor!

 

Carolinah, fimiu nu are vise de actorie ( [ascuns]  [ascuns] )...ii place sa faca machiaj (este in trupa de machiaj la scoala de cind a inceput liceul) dar ii place sa participe.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, ma bucur!

 

Maya a venit pentru prima data singura acasa cu 2 prietene. A fost f bine. S-au jucat frumos, ok.

Eu tot experimentez cum sa optimizez timpul de parcurs casa-lucru :

masina : 20min

pe jos : 30min

bicicleta : 20min, dar cred ca pot optimiza la 15

tramu : 20-30 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ant, machiaj? Mama, si mai spectaculos. Deseneaza/picteaza bine?

 

Coca, sora-mea  a avut dileme de astea si pana la urma a ales bicicleta in zile obisnuite (fara cumparaturi, mers la doctor etc). A mai prins-o ploaia si a facut-o ciuciulete, l-a mai chemat pe sotul ei cand era treaba groasa (viscol sau furtuna pe neasteptate), dar in general merge bine, ea e happy asa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ant, machiaj? Mama, si mai spectaculos. Deseneaza/picteaza bine?

 

Coca, sora-mea  a avut dileme de astea si pana la urma a ales bicicleta in zile obisnuite (fara cumparaturi, mers la doctor etc). A mai prins-o ploaia si a facut-o ciuciulete, l-a mai chemat pe sotul ei cand era treaba groasa (viscol sau furtuna pe neasteptate), dar in general merge bine, ea e happy asa.

 

 

Da, machiaj...machiaj de efecte speciale. Daca va pun niste poze, mi-e frica ca o sa imi inchida contul pe DC! 

 

Coca, bravo pentru fata! Cresc copiii!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa Antmilo, in afara de lame ascuțite, cum s-a rezolvat problema culcatului seara ? Sau sa-l las, sa adoarma pe banca la școală?

 

Letitia, cati ani are al tau, inca o data ? 16 ? Ca sa vad cam in câți ani ma uit dupa luminița. ..eu tocmai am început sa o pierd.

Da, a inceput sa se vada luminita chiar inainte de a face 16 ani. Pina atunci am fost intr-o bezna groasa ani si ani la rind.

 

Cu ora de culcare am avut aceiasi problema, in final am ajuns la un compromis si se culca in jur de 10. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...