Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pumpkin Spice Latte


Recommended Posts

Hello,

profit ca e Carla la scoala si ma dau pe laptopul ei. La noi ploua si e frig, unde sunt si racita parca e si mai frig decat e cazul.

Am avut o clienta de dimineata si mi-am luat de lucru acasa restul, planuiam sa stau in casa dar pana la urma am fost la cumparaturi, mi-am luat o geaca si Carlei o pilota noua. 

Aqai ma bucur ca ai zile insorite - si eu am profitat de vremea superba din weekend, nu-mi venea sa cred ca sunt in Belgia in octombrie. Mai ales ca am fost o zi la Ostend, la mare. 

Soacra-mea inca nu a plecat, m-a anuntat ca mai vine intr-o vizita de ramas bun :(

Inapoi la munca cu mine, va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna de dupa amiaza mea de toamna,

 

Inca mai respir ...am terminat closingul, ieri a fost liber de Columbus Day, azi am un audit din Elvetia care m-a pus sa explic o variatie de $3k (in salarii) la o cifra de afaceri de milioane ...really ? Am crezut ca turbez, numai din rounding pot varia $3k. Daca nu am rasucit salariile alea pe toate partile. N-am gasit nimic gresit, cred ca este de la un amărât de Intern angajat pe 3 luni, care, platit cu $12/ora, ne-a "dezechilibrat" salariile cu $3k ...Doamne Dumnezeule, asta nu e semn bun, daca am ajuns sa raspund la astfel de intrebari.

 

In rest, Alex a reusit sa isi dea cu cramponul stang in oul piciorului drept si l-a durut atat de tare, ca am ajuns cu el la doctor. Nu are nimic grav.

 

Dulceata aia arata bestial.

Japonia suna extraordinar.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hahaha ce coincidenta! Mie cred ca imi crapa tableta. Am resetat-o si tot prost merge, deci nu e ca avea prea multe poze sau altele de astea.

 

si a mea e pe duca...am trecut inapoi la win7 dar degeaba. plus ca tableta mea are si keyboard si nu mai merge keyboardul decit cand are chef...imi apare un mesaj ca nu e recunoscuta.

 

ps. japonia e tara la care visez sa o vizitez candva.ma bucur pt voi ca veti avea aceasta ocazie!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata, am adus cafeaua.  [cit]

Prima ora de chitara a fost un succes total.  [cri]  [pk]  Alex este foarte incantata, prof simpatic si incurajator. Nu i-am spus lui Alex ca ora este individuala si a fost putin uimita ca este doar singura acolo.  [fri] Dupa ora imi spunea ca nu i-a iesit ultima nota din gama  [il] . Azi merg sa-i caut chitara.  [flo2]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, ce bine imi pare pentru Alex ! Nu te du singura la cumparat chitara, fa o tura eventual singura si apoi du-te cu fetita ta sa vezi cum i se potriveste. 

 

Aseara am clampanit si eu la pian si nu reusesc sa-mi sinconizez amindoua miinele. E drept ca nu am decit 4 cursuri (adica 4 jumatati de ora), da' oricum... [:)]

La mine erau -4° si bruma groasa. Se anunta insa o zi insorita. 

 

Beau un pic din cafeau Danei, si va las floricele.  [flo2]  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineața si de la mine,

 

Alex continua sa uite diverse chestii acasa sau la școală. Ieri a uitat folderul cu testele de matematica, in care iar, ca si la science, are unul de 100% care trebuie semnat. Nu o sa il duca semnat, ii scade 5% la homework grade. Copilul asta ma omoara cu zile ...cum e posibil sa iei 100% la teste si sa iti scada media din cauza ca esti cascat ??? In plus, de ce apar problemele astea organizatorice acum, in cls a 6 a ? Si cum sa il ajut ? Ca i-as face eu un plan, ce sa ia, ce sa nu ia ... dar nu stiu cum ?

 

Ma gandesc sa ma plang la sedinta cu părinții. ..dar ce sa spun ? Ca nu ii invata sa fie organizați ? Nu stiu, sa le dea pe pasi cum trebuie sa isi organizeze cauetelw, culegerile, testele ...ce trebuie sa ia acasa si ce sa lase in clasa. 

 

Ma fac de ras daca spun asta, nu ???

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineața si de la mine,

 

Alex continua sa uite diverse chestii acasa sau la școală. Ieri a uitat folderul cu testele de matematica, in care iar, ca si la science, are unul de 100% care trebuie semnat. Nu o sa il duca semnat, ii scade 5% la homework grade. Copilul asta ma omoara cu zile ...cum e posibil sa iei 100% la teste si sa iti scada media din cauza ca esti cascat ??? In plus, de ce apar problemele astea organizatorice acum, in cls a 6 a ? Si cum sa il ajut ? Ca i-as face eu un plan, ce sa ia, ce sa nu ia ... dar nu stiu cum ?

 

Ma gandesc sa ma plang la sedinta cu părinții. ..dar ce sa spun ? Ca nu ii invata sa fie organizați ? Nu stiu, sa le dea pe pasi cum trebuie sa isi organizeze cauetelw, culegerile, testele ...ce trebuie sa ia acasa si ce sa lase in clasa. 

 

Ma fac de ras daca spun asta, nu ???

 

 

eu cred ca nu rezolvi nimic dca spui profesorilor, tine de alex sa isi aminteasca si de tine sa nu pui totul asa la inima. crede-am ca nu mi-e usor sa spun asta.

e abia pe primul trimestru, in care toti copiii au problem de acomodare si cerintele sunt mai mari pe fiecare an. da-I timp sa se acomodeze, sa invete din greseli si in timp se corecteaza...o sa vezi...

eventual sa isi faca un remainder pe coperta unui binder, ori la un breloc de la ghiozdan sa isi aminteasca sa-si ia ce-i trebuie.

 

si W mai uita hirtii chestii prin clasa cind era la elementary...la middle scool unde se plimba din clas ain clasa...nu mai uita...ca treb sa-si adune tot ce are pe desk.

 

acasa tin biroul cit mai liber...si se vede daca ceva e uitat .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michellino, aunt panicata pentru ca nu stiu si nu inteleg ce se intampla. Adica nu inteleg de ce brusc este asa de imprastiat, ce este diferit fata de ceilalti ani.

 

Il simt si pe el confuzat ... daca pana acum avea numai foi prin ghiozdanul ala, acum, de frica sa nu uite ceva cara 3 binders (math, language arts si science), desi nu are nevoie de toate ... i-am sugerat ca inainte de plecare sa recapituleze ce are pentru a doua zi si sa isi ia din binders numai ce ii trebuie. Nu vrea, zice ca nu vrea sa scoata din binders ca daca le pierde, mai bine le tine pe toate gramada si le cara in ghiozdan ...si si asa, a uitat folderul de "take home" in care avea testele pentru semnat. Eu inca ma mir cum de nu s-a rupt ghiozdanul ala inca ...

 

Ieri a avut trompeta, clasa care este extrem de aleator ... noroc ca i-am amintit eu ca altfel uita trompeta acasa. Acum a lasat-o la scoala, ca sa scape de grija uitatului acasa ...deci va dati seama ce mult exerseaza fiu-meu la trompeta aia, daca trompeta sta la scoala (asta apropo de orele de muzica de care discutati).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...