Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pumpkin Spice Latte


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buflea, la middle school cica vor sa ii responsabilizeze (am auzit speechul asta de n ori)...mie mi se pare o prostie imensa sa ii taie din nota pentru nu ai semnat...mai ales cind are on nota maxima. Este o strategema idioata. 

Ca mama de un copil uituc la maxim si un copil atent, nu stiu cite sfaturi iti pot da...uitucul meu e uituc si acuma in multe chestii. Nici middle school si nici high school nu l-au convins sa nu uite hirtii, manuale, adidasi, forme de semnat, jachete, portofel, etc. 

 

Eu as ridica problema notei referitor la semnat...inteleg temele de casa sa fie notate negativ cind nu le aduc la timp, dar testul???? Nu am auzit pina acum. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michellino, aunt panicata pentru ca nu stiu si nu inteleg ce se intampla. Adica nu inteleg de ce brusc este asa de imprastiat, ce este diferit fata de ceilalti ani.

 

am recitit mesajul tau, pe cel care l-ai pus la fata cu parul mov...si vreau sa-mi "corectez" sugestia pripita.

 

faptul ca alex a luat 100% si nu a adus testul sa-l semnezii...si apoi ii scade nota si ii da chiar F. mi se pare o mare nedreptate.si neaparat sa pui problema la sedinta sau macar prin email direct la prof. in cauza.

 

hai intleg ca ceva extreme sa ii ia 5 puncte daca nu-l adduce in citeva zile....dar nu a 2-a zi.

 

la noi,in clasa 6-a cei care aduc testul semnat primeau extra credit.

 

acum in clasa 7-a daca isi corecteaza testul gresit le mareste nota.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi, respira, respira...copilul meu mare e revolutionar asa la scoala...are un "fairness" impregnat in sufletului lui si greu...foarte greu reuseste sa vada ca oamenilor nu le place sa le arati cind gresesc sau ca ceva poate fi gindit in alt fel (sau ca exista alta metoda). Este o batalie care am dus-o in liceu (ma stiu ca un cal breaz profesorii) si care acum o duce la facultate (dar cel putin in facultate, profesorii sint mult mai deschisi la alte puncte de vedere). SI cel mic e revolutionar dar subversiv...e mult mai smecher. Stie sa se adapteze la sitlul fiecaruia si intoarce armele fara sa iti dai seama. Cel mare se da cu capul de zid ca nu are subtilitate. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara de pe marginea piscinei.

 

Copiii înoată, eu astept.

 

Alex continua sa uite si apoi sa aibe noroc. Ieri iar a uitat un test de 100% la scoala pe care trebuia sa-l semnez. Azi profesoara nu a fost, au avut substitut, a adus testul acasa, maine il.va avea semnat.

 

Tot ieri a uitat la scoala un articol de ziar din care trebuie sa scrie ceva. Tema asta este due maine. Azi a adus articolul, dar suntem la inot si nu a avut timp sa faca inainte pentru ca a avut alte teme. Il va face dupa ce ajungem acasa, dinner ...deci undeva pe la 21:30.

 

Azi a uitat caietul de matematica la scoala si si-a facut tema pe niste hartii.

 

Sunt pur si simplu epuizata, nu mai vorbesc de dezamăgită ...nu mai am speeches sa ii spun.

 

Pana si Flavia e ingrozita de aceadta clasa a 6 a.

 

El nu spune decât "bine", "am inteles", "da" ... si nu pare afectat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...