Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pumpkin Spice Latte


Recommended Posts

In alta ordine de idei, m-am trezit cu un telefon de la un head hunter care vrea sa ma plaseze intr-un alt job, la o alta companie, aflata la 5 miles de casa mea ...

 

Sunt confuza, eu nu vreau sa ma mut, mi-e bine aici ... pe de alta parte, omul asta insista. I-am spus cat fac si a zis ca crede ca poate obtine mai mult.

 

Ma tot gandesc, ce m-ar putea determina sa plec de aici ...numai salariul, dar e asta suficient sa-mi dau eu viata peste cap si sa o iau iar de la inceput, in alta parte ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am supravietuit.... sa va spun de la meci, din linistea casei mele. 

 

Atmosfera: zi superba de toamna. Drig de-am clantanit de dimineatza intre scos cainele, gym si fizio. Apoi s-a incalzit. S-a insorit si fierbintit de m-am bronzat ptin blugii negri.

 

prin tribune: copiii de la vreo 10 scoli... de la cl a 4a pana la a 8. Taraboi, urlete, tipete, trompete, gadilaturi, teachers facand selfies cu ei si elevii... copiii fugeau prin tribune, pe sub tribune, se umflau de junk food si pop. Inclusiv ai mei.mi-am dotat pe ei si pe inca vreo 2 care venisera fara banuti cu cate un buget si i-am lasat sa alerge in dezordinea generala.

 

pe teren. Echipe de fotbal universitare. Am stabilit rapid ca is suficienti jucatori cat pt vreo 3-4 echipe de fiecare parte, de fapt. Mi-am exprimat mirarea si un tatic m-a lamurit rapid ca sunt subechipe. Unele de atac, altele de aparare blah blah. De fapt, dupa cum am intuit, e nevoie de multi jucatori fiindca cad loviti si de pe teren ca mustele cu gatul Rupt. Asta e realitatea, nu toata poliloghia care a continuat mult dupa ce am ajuns eu la concluzie. 

 

Jocul: debandada mia rau ca in tribune. Nici nu ma mai prindeam care e terenul cui si cine unde trebuie sa ajunga.

 

revenind cu privirea in tribune, ma opresc asupra lui fii-meu al mare. Care isi cara pumni si picioare cu o fata. Din aceeasi clas cu el, but boy she was big. Solida si mai inalta ca el, iara el e luuuung.

 

il chem deoparte sa-i atrag atentia sa inceteze cu bataia. Bine, zice el.

 

ma las distrasa de misoginia si folosirea pe fatza a femeilor (tinere studente in cazul asta) care aspirau prin sarituri dubioase sa tina pasul nu rata de accidente a jucatorilor. Atata doar ca ele aveau doar fuste scurte scurte si bustiere, nici urma de echipament de protectie :D. Ati ghicit. Erau cheerleaders.

 

inapoi in tribune, ma uit iara la copii. Ala mic haotic in grafic, cel mare reluase meciul cu duduia blonda. Cat pe ce sa ma enervez si sa ma infig in el, cand ma paleste deodata mintea de pe urma. Daca nici un dascal nu se sesizeaza, pe mine unde ma mananca? Ia mai bine sa stau sa observ sa vad ce se intampla ca sa stiu ce mi-oi auzi luni la tel de la directoare.

 

si iaca ce am observat. Un pattern clar ce se tooot repeta pe parcursul a 30 min. Dl t. Imbract cu totul in negru si total neinteresat, vroia sa se intinda pe banca lui care era complet goala. Atata doar ca de indata ce se intindea, mandra faptura aflata pe randul de sus incepea sa-i care picioare si sa-l impinga de pe banca sa isi intinda ea picioarele. Se isca o bataie in toata regula nediscriminatorie sexual, apoi fii-meu se cara pe alt rand, duduia se ducea si ele un pic mai incolo la bff -urile ei iar el cand o vedea plecata se intorcea la lungit pe banca. Ea il vedea, se reaseza la randul ei si poc, iar incepea sa-i care Picioare. Dupa ce am analizat la rece judecand dupa body-language-ul invatatorului care era cu totul absorbit de meci si complet indiferent la copii, am decis ca imi revine mie sa fac ceva.

 

asa ca m-am dus frumos de la clasa lui Alex unde eram chaperon, langa T, si l-am luat de umeri si am inceput sa povestesc. Duduile s-au oprit brusc din chicoteala. Eu nici nu ma uitam la ele.

 

L-am intrebat, in romaneste, daca e ok pr el sa intervin. In nici un caz, mi-a spus. O sa fie mai rau la scoala. M-am cam enervat.

 

Dar stand si palavragind cu copilul mi-am dat seama ca el de fapt era intre mine si duduie, atta doar ca ea era cu un rand mai sus.

 

ei, si aici mi-au sclipit ochii... m-am ridicat completely casual si m-am asezat in fatza ei. Si-a tras un pic picioarele, care erau lungite be banca din fatza langa tudor. M-am intors sprea ea zambind si am rugat-o sa si le trgaa mia tare. More. More, please, i still can't fit confortably. Pana si-a strans genunchii aproape la gura, intr-o pozitie cumplit de incomoda si tota ne-necesara, de fapt, comfortlui meu.

 

mi-a aruncat priviri de ura. Thank you, am zis, you're such a nice girl!

 

apoi m-am intors in fatza, asigurandu-ma ca stau cat de inalta pot si cat de in fatza ei pot. Apoi m-am plictisit de faza asta si am decis ca mia bine stau in picioare, obtin rezultate mai bune. Dupa vreo 5 min n-a mai rezistat.

 

excuse me, imi spune... nu pot sa vad. Oh, i'm so sorry for you... but surely you can move if you want to watch the game, right?

 

s-a mutat. Daca ar fi putut sa ma sugrume din priviri, sigur ar fi facut-o. Asa ca dl t si-a gasit momentul sa stea la soare linistit.

 

dupa 10 min m-a anuntta c anu intelege nimic din meci si ar vrea acasa. I-am cerut voie d la invatator si l-am sunat pe taica-su sa vina sa-l ia.

 

 

....

 

 

asta a fost epopeea mea de evil mom de azi. Am dat o lectie adevarata de bully-ing unei mironosite nesiferite de 12 ani. Daca mai aud de ea, ma duc sa o vizitez pe mme directoare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei, m-am trezit cu un telefon de la un head hunter care vrea sa ma plaseze intr-un alt job, la o alta companie, aflata la 5 miles de casa mea ...

 

Sunt confuza, eu nu vreau sa ma mut, mi-e bine aici ... pe de alta parte, omul asta insista. I-am spus cat fac si a zis ca crede ca poate obtine mai mult.

 

Ma tot gandesc, ce m-ar putea determina sa plec de aici ...numai salariul, dar e asta suficient sa-mi dau eu viata peste cap si sa o iau iar de la inceput, in alta parte ?

Ca de obicei, pro si cons. Daca nu gasesti destule pro, forget about it!

 

Eu asa am ajuns sa emigrez si sa-mi deschid propriul business. Ma tot contactau headhunteri pt diverse pozitii, care mai de care mai executive si mai pan-europene. Ideea ca trebuie sa o iau de la inceput la o alta companie (multinationala, evident), sa demonstrez ce si cum pot, sa castig respectul unora (si inevitabil antipatia altora), sa-mi petrec primele 6 luni intelegand cine e de fapt important si influent acolo etc, m-a facut sa ma gandesc ca poate trebuie sa fac altceva.

 

Aqai, desi initial am gandit "Bravo, fato", apoi am realizat ca, desi probabil ca asa as fi facut si eu, din instinct de aparare a puiului, nu e bine! T al tau, ca si O a mea, se lasa provocat. Si asta incita la bullying. N-am descoperit inca secretul ignorarii categoriei mentionate de tine si reprezentate de fata aia. Mai cercetez, dar cred ca trebuie sa-i invatam pe ei cum sa se apere (si nu cu pumnii ca T sau cu gura ca O de specimenele in cauza.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, citind mesajele voastre Mi-am dat seama ca sunt cu ochii pe copii mei, nu ca- ei super destepti, ci ca Sa ii ajut Sa treaca puntea. 

Daca eu nu as invata cu ei, nu ar sari de 3,4 adica un 6, 7. cu ajutorul meu ajung La 2. adica 8. 

deci ai mei sunt de turma, nimic exceptionale , in afara de romana , engleza putin, R Are ureche. 

Astea suntem . Fericiti Sa fim. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...