Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pumpkin Spice Latte


Recommended Posts

Michelle, nici eu nu m-as plinge de limbaj - mi se pare o situatie care nu poate fi gestionata deloc (nu pot sa nu ma mir in sinea mea de dezastrul de la voi de la scoala in situatia in care locuiti intr-o zona asa de buna).

 

Daca are o persoana sau un grup specific care il bully, cu asta trebuie luptat. Pe mine nici unul dintre copii nu m-au lasat sa intervin direct...toata "lupta" a fost sa ii invat cum sa "reziste" si sa treaca peste situatie...dupa cum spuneam, la unul se vede ca a trecut cu succes peste dar unul inca sufera "after-shocks".

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, da, aveti dreptate cu autoironia ...Alex este un caracter tare si foarte popular in școală, deci isi permite. Nu stiu daca la Flavia ar merge.

 

Katy, bine ai revenit. Pe unde ati mai umblat si in ce clasa este mandra acum ? A 12 a ??? Sau gata, a zburat in college ?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai,  nici eu nu stiu ce e "vaping". M-am uitat acum.

 

Cred ca bullyingul asta apare in middle school pt ca totul e nou, colegi, profesori ...si trebuie sa se definitiveze grupurile, găștile de influență.

Si inteleg ca si acolo unde middle school incepe din cls a 6 a, astia de a 6 a tot separati sunt tinuti.

 

Letitia, da ...middle school-ul nostru e mare, la fel de mare ca liceul.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, nici eu nu m-as plinge de limbaj - mi se pare o situatie care nu poate fi gestionata deloc (nu pot sa nu ma mir in sinea mea de dezastrul de la voi de la scoala in situatia in care locuiti intr-o zona asa de buna).

 

Daca are o persoana sau un grup specific care il bully, cu asta trebuie luptat. Pe mine nici unul dintre copii nu m-au lasat sa intervin direct...toata "lupta" a fost sa ii invat cum sa "reziste" si sa treaca peste situatie...dupa cum spuneam, la unul se vede ca a trecut cu succes peste dar unul inca sufera "after-shocks".

 

 

pai crezi ca eu nu ma mir, sunt pe de-adreptul shocata...

uite linkul de la great schools, si cu rateingul scolii 9/10 http://www.greatschools.org/california/el-dorado-hills/676-Rolling-Hills-Middle-School/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Great school nu este un predictor pentru cat de urat/frumos se vorbeste in scoala. Si nici academic nu m-as baza strict pe ce zice great school.  Nivelele de proficienta variaza   cu mult peste 10-15 procente si totusi scolile au aceeasi "nota".

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

un alt rating, aici are 10/10:

http://www.school-ratings.com/school_details/09618386112361.html

 

e scoala la care merg copii de: doctori, fbi agenti, federal judges, avocati, oameni de afaceri si politicieni imp din zona, profesori etc

asta imi spune ca nu e scoala de 2 lei...

 

Eram nitel rautacioasa...si eu stau intr-o zona considerata "buna" catre "foarte buna"...asta nu inseamna ca la prom si junior prom nu stau profesorii cu breathalizer la usa sa nu intre elevii inebriati (fara gluma...ii pune sa sufle in fiola inainte sa intre la orice petrecere in cadrul scolii). Nu inseamna ca nu aud povesti de petreceri cu parinti care nu sint acasa si se bea de se stinge. Asta nu inseamna ca nu aud de copii drogati si cit de usor se obtine pot sau cocaina. Pot continua cu exemplele.

 

Zona buna nu inseamna ferita de orice tentatii :) :) :) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...