Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pumpkin Spice Latte


Recommended Posts

Multa sanatate soacrei tale Coca si voua multa putere. Interesant ca sotul a convins-o sa mearga la doctor. E bine ca ii puteti fi alaturi.

 

aqai, suna interesant proiectul vostru in familie.

 

buflea, am tot zis ca te intreb ceva. Nu ai posibilitatea sa mergi in timpul zilei la scoala sa semnezi testele uitate? Nu ma gandesc sa devina un obicei ci sa-i arati ca poti sa-l scoti din incurcatura dar numai ca o mare exceptie. Ca responsabilitatea tot a lui este sa le aduca acasa.

Mie mi s-a intamplat de curand sa dau o fuga la scoala in timpul zilei ca uitasem sa semnez un formular pentru card la biblioteca. Mi l-a dat dimineata fix cand sa iesim din casa si cam daduse in plans ca si-a adus asa tarziu aminte sa mi-l dea si era ultima zi de dus inainte de vacanta de toamna. Ea i l-a dat seara sotului dar el a zis ca nu se baga, nu da el adresa lui de email, ca eu ma ocup de asa ceva. Am completat tot dar nu am semnat. I-am facut o poza pe drumul catre scoala ca sa verific la servici ca am scris codul ei numeric personal corect. Si de abia la servici am observat ca nu semnasem asa ca am luat geanta si am plecat in fuga. Am reusit la marea arta sa ajung cand ei erau inca in pauza. Fata daduse deja foaia, doamna nu observase. Norocul meu a fost ca avea a doua oara cu aceeasi doamna si nu plecase cu teancul de formulare. Asa de tare s-a bucurat ca mami a rezolvat.

 

Otilia, cred ca asa ca o exceptie, as putea ... dar nu prea se practica la noi fluturatul parintilor prin scoala ...spun la noi, pentru ca am inteles ca la Michellina era altfel.

 

La noi scoala e incuiata si daca vrei sa intrii, suni la o sonerie, vine secretara sa deschida si te invita la secretariat. Acolo spui ce vrei si se duce cineva si iti aduce ce ai nevoie ... deci parintele nu merge in clasa copilului, si pe copil daca ai venit sa-l iei, se duce cineva si il aduce la secretariat.

 

Coca, tin pumnii ...sa ne tii si pe noi la curent. La ce e bun cortizonul asta ? Inteleg ca totusi nu se simte bine daca spui ca exista risc de coma ...Cati ani are ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dupa ce ieri i-am scris recruiterului ca m-am gandit profund si nu sunt pregatita sa ma mut de la actualul job, mi-a trimis azi un alt email, in care ma roaga cu lacrimi in ochi (exagerez :)) sa ma duc doar la un interviu ... frate, ce o fi atata disperare ? Ma intreaba de asemenea daca nu stiu pe cineva din departament care ar cocheta cu ideea sa se mute ...

 

Doar nu m-am tacanit sa dau vestea in departament despre asa ceva ...

 

Chiar ma mira insistenta asta ... cred ca SAP-ul asta ne da valoare pe piata muncii, pentru ca nu sunt multe companii care il folosesc.

 

Nu ma gandesc decat ca poate in viitor o sa-mi para rau ca am refuzat acest job si tot in viitor, cand mi-o arde buza, cunostintele de SAP, care acum sunt cautate,  nu o sa ma ajute cu nimic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce interesant ...

 

Astazi vine in vizita la noi la serviciu Gianfranco Iannotta, un atlet paralizat care a luat doua medalii (una de aur si una de argint) la Rio, la Paralympics. Face parte din echipa de track and field paralympic a USA si nustiu cu ce ocazie, a fost invitat la noi in companie ...ne-au impartit astia pe grupuri si o sa ne ducem in diverse puncte din cladire unde sa-l asteptam si sa-l intampinam cand vine ...

 

Interesant si impresionant ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, tumorile cerebrale au facut un hematom in juir, au inflamat zona si este risc sa intre in coma. Cortizonul ajuta la dezinflamare. Ea acum o saptamana se plimba prin oras, acum nu se mai poate misca fara ajutor. Dupa cortizon, aceste simptome vor discaparea. Luni nu ar fi trebuit sa plece de la neurolog fara reteta de cortizon. Dar na, sunt in romania si totul e posibil. Azi doc se minuna ca de ce vrea sa ii dea cortizon. Giiizzz. Face 65 in 3 sapt ....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

isi vrea comisionul si nu are alti candidati :D

 

______

 

sunt intr-o pasa cinica zilele astea...

 

Ai dreptate ...cred ca are conxiunea la companie, are jobul si si eu banuiesc acelasi lucru, ca nu gaseste candidati. Ma mira totusi ... cred ca il incurca acest SAP, ca in rest, contabili sunt pe toate drumurile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, tumorile cerebrale au facut un hematom in juir, au inflamat zona si este risc sa intre in coma. Cortizonul ajuta la dezinflamare. Ea acum o saptamana se plimba prin oras, acum nu se mai poate misca fara ajutor. Dupa cortizon, aceste simptome vor discaparea. Luni nu ar fi trebuit sa plece de la neurolog fara reteta de cortizon. Dar na, sunt in romania si totul e posibil. Azi doc se minuna ca de ce vrea sa ii dea cortizon. Giiizzz. Face 65 in 3 sapt

 

Ah, inteleg acum ...

 

Vroiam sa iti spun ca sotia unui coleg de al meu de serviu are cancer mamar, diagnosticat acum 4 ani, stagiu 4 ...cu metastaze la creier. Nu a putut fi operat, dar i-au facut chimo si raze la cap si vad ca a mai dus-o 4 ani si nu as spune rau ... de ex acum 2 ani au fost in concediu in Europa si anul asta in Peru.

 

Deci poate mai are niste ani in fata chiar si cu metastazele astea ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce ieri i-am scris recruiterului ca m-am gandit profund si nu sunt pregatita sa ma mut de la actualul job, mi-a trimis azi un alt email, in care ma roaga cu lacrimi in ochi (exagerez :)) sa ma duc doar la un interviu ... frate, ce o fi atata disperare ? Ma intreaba de asemenea daca nu stiu pe cineva din departament care ar cocheta cu ideea sa se mute ...

 

Doar nu m-am tacanit sa dau vestea in departament despre asa ceva ...

 

Chiar ma mira insistenta asta ... cred ca SAP-ul asta ne da valoare pe piata muncii, pentru ca nu sunt multe companii care il folosesc.

 

Nu ma gandesc decat ca poate in viitor o sa-mi para rau ca am refuzat acest job si tot in viitor, cand mi-o arde buza, cunostintele de SAP, care acum sunt cautate,  nu o sa ma ajute cu nimic.

 

 

fii atenta mi-a venit o idee.... recomanda-i pe colegul cu radiera :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...