Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pumpkin Spice Latte


Recommended Posts

Colegul cu radiera nu lucreaza in SAP ... este in departamentul de collection, ala sta numai pe telefon si colecteaza bani. Nici nu stiu daca are studii de finance ... [:)]

 

Chinezoiaca e venita cu viza de lucru, din Canada ... deci daca e sa plece din companie, trebuie sa gaseasca o alta care sa o sponsorizeze ...si oricum nu am de gand sa fac publica chestia asta pe la serviciu. [:)

M-a amuzat expresia...Colegul cu radiera suna asa ...din twin  Twin Peaks si cand am vazut cu ce se ocupa am incercat sa imi imaginez si cum arata si care e legatura cu radiera:)). Ma gandeam ca are o lista cu nume in fatza si cand mai sperie pe cate unul cu collection il taie de pe lista cu radiera:)

 

Buflea parerea mea e sa citeasca orice oriunde si oricat...Am observat ca varsta ii ajuta sa treaca peste violenta din carti , daca e prea mult sar pasaje dar in principiu tot raman cu ceva din ce citesc. In plus  invata sa isi cultive gusturile literare . Nu am citit Hunger Games , dar stiu ca in literatura pentru scoala vor citi sigur carti cu violenta...si nu numai. Si atunci o sa vezi ca nu o sa mai vrea sa citeasca pentru scoala , normal ca doar ce e obligatoriu e imposibil:),  o sa se planga ca e prea violent si gory! Asa ca lasa-l sa fie calit:)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si atunci tinarul de care vorbeai si care a fost botezat de parinti otrodoxi (caci asta se spune in pagina wikipedia) si care e deci crestin de mic, a devenit "acum crestin" ? 

 

Mda, si tu vorbesti de venin si de stricat ziua.  [:)] (emoticon cu oglinda n-au pus Mirela

si Florin pe DC)

 

 

 

 

Nu e exact ceea ce afirmi pe pagina anterioara.

 

Seriously?!

 

da-mi voie sa cred ca el stie mai bine decit mine sau decit tine:I gave my life to Jesus at age fifteen."

 

personal nu ma intereseaza de cind si cum a devenit crestin...conteaza ce face acum si cum inspira milioane de oameni prin mesajul lui.

 

" I am not someone who says "just have a positive attitude," or "just have a little faith," because without God, those words are meaningless, and empty. My faith in God, and my personal relationship has given me the strength to go on, and the humility and grace to ask Him to change my life each day. I learned that if my circumstance doesn’t change then my heart needs to change. The truth is, we are more than conquerors through Him who loved US...for in all things God works for the good of those who love Him, who have been called according to His purpose."

 

websitul lui aici:

https://www.lifewithoutlimbs.org/about-nick/bio/

 

ps.

daca mai ai si altceva de spus despre acest om remarcabil , continuam discutia ...daca nu, nu.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mi-a placut cand a spus:
“Life isn't about having, it's about being.
You could surround yourself with all that money can buy, and you'd still be as miserable as a human can be. I know people with perfect bodies who don't have half the happiness I've found. On my journeys I've seen more joy in the slums of Mumbai and the orphanages of Africa than in wealthy gated communities and on sprawling estates worth millions. Why is that?
You'll find contentment when your talents and passion are completely engaged, in full force. Recognise instant self-gratification for what it is. Resist the temptation to grab for material objects like the perfect house, the coolest clothes or the hottest car. The if I just had X, I would be happy syndrome is a mass delusion. When you look for happiness in mere objects, they are never enough. Look around. Look within.”
― Nick Vujicic

si:
“In life you have a choice: Bitter or Better? Choose better, forget bitter.”
― Nick Vujicic

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da mai, asa m-am gandit si eu, ca bine ca citeste cat de cat mai cu interes ...stiti durerea mea, mai ca l-as lasa sa citeasca si "50 shades" numai sa-l vad si eu pe Alex rozand o carte [:)]  ... in fine, sa nu credeti acum ca nu-i mai pot scoate capul din ea, dar am observat ca citeste seara si este cumva emotionat / patruns de subiect, ceea ce este o schimbare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei, am o intrebare culinara ...

 

Cam de o luna de zile, am descoperit ca imi place foarte mult cilantro (coriandru) in salata ... imi place mult mai mult ca patrunjelul, care de fapt nici nu imi place in salata ..

 

Intrebarea mea este, cum sa-l pastrez proaspat, pentru ca sunt singura persoana din casa care il mananca ? Am incercat sa il pun in apa si s-a baloshit efectiv toata apa si tulpinele de a trebuit sa il arunc cu totul. In frigider, in punga, la fel, dupa 4 zile s-a facut asa o mazga pe el ...voi, daca folositi cilantro, cat timp il tineti in frigider si cum ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, am citit si eu ceva din Hunger Games. Clar nu e de mine, dar ideea e ca, desi cu mult sange si violenta, nu e asa de grav daca-l citesti. Imi imaginez ca e mai nasol daca vezi filmul. Fii-mea aia mica ar avea insa cosmaruri de la carte, n-as lasa-o sa citeasca. Aia mare n-ar avea treaba, deci depinde de copil.

 

Cilantro verde - no clue cum sa-l pastrezi, stiu totul despre cum sa-l arunci cat mai repede insa [:D]. Urasc cilantro-ul verde cu pasiune. Mai cumpara taica-meu din greseala (seamana cu patrunjelul verde) si-l arunc direct! .

 

Insa imi place mult coriandrul boabe. Il folosesc macinat in multe mancaruri si ma tot mir ce diferenta e intre ele. 

 

La noi iar e calima si cald. Stiu ca e crud sa spun asta cand in multe tari a venit deja toamna, dar m-am saturat de vara. Unde e primavara aia mult laudata? Aia de tine 9 luni pe an aici? Sa vina, ca mi-e cald!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei, am o intrebare culinara ...

 

Cam de o luna de zile, am descoperit ca imi place foarte mult cilantro (coriandru) in salata ... imi place mult mai mult ca patrunjelul, care de fapt nici nu imi place in salata ..

 

Intrebarea mea este, cum sa-l pastrez proaspat, pentru ca sunt singura persoana din casa care il mananca ? Am incercat sa il pun in apa si s-a baloshit efectiv toata apa si tulpinele de a trebuit sa il arunc cu totul. In frigider, in punga, la fel, dupa 4 zile s-a facut asa o mazga pe el ...voi, daca folositi cilantro, cat timp il tineti in frigider si cum ?

 

si noua ne place f mult cilantro si il folosim des in tacos, enchilada...salsa...

eu mai pastrez si in congelator am de urgente;cilantro, marar, patrunjel.

 

mai am si intr-o glastra, busuioc si oregano care le folosesc proaspete.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intrebarea mea este, cum sa-l pastrez proaspat, pentru ca sunt singura persoana din casa care il mananca ? Am incercat sa il pun in apa si s-a baloshit efectiv toata apa si tulpinele de a trebuit sa il arunc cu totul. In frigider, in punga, la fel, dupa 4 zile s-a facut asa o mazga pe el ...voi, daca folositi cilantro, cat timp il tineti in frigider si cum ?

Baga-l in paper towel si apoi in ziploc, nu tine o luna dar lungeste perioada pana la baloshit:).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...