Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pumpkin Spice Latte


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata din satul meu ploios.

 

Coca, e o usurare sa stii ca primeste tratament adecvat si ingrijire cum trebuie. Conteaza foarte mult sa stii ca e pe miini bune si ca se fac tot ce trebuie. Cred ca e cumplit mai ales in fata unui asa diagnostic sa mai stai ca pacient sa ghicesti daca totul e facut cum trebuie.

 

Eu sint azi la munca dupa doua zile de lucrat acasa. Am avut de fapt ceva programari la cardiolog si am ajuns la monitorizare continua asa ca am stat acasa si nu m-am dus la servici cu toata magaoaia dupa mine. Am dormit tare, tare greu cu toti senzorii aia lipiti pe mine.

 

Ieri ne-a sunat si N. sa ne spuna ca el crede ca a luat o bordura tare de tot si ceva s-a spart pe dedesubtul masinii...asa ca de dimineata a plecat sotul la el sa vada ce si cum. Mi-a parut tare rau de sot ca avea bilete la Javits Center pentru un tirg ("convention") de fotografie (cel mai mare tirg din zona noastra) insa eu nu ma pricep deloc la mecanica si habar nu as fi avut ce sa ii fac masinii. Pina la urma, s-a dovedit ca nu a fost nimic spart, pata de ulei care a vazut-o era veche. Oricum, ma bucur ca a fost atent si primul instinct a fost sa sune imediat acasa pentru ajutor. Sper sa nu prinda trafic inapoi (a plecat la 5:00am sa ajunga acolo devreme inainte de cursurile copilului)...poate mai ajunge jumatate de zi la tirgul de fotografi...mai are bilet si pentru miine si poimiine dar zi cica erau niste seminare interesante. 

 

Nu am nimic in plan pe weekend asa ca sper la ceva relaxare. Copilul mic e terminat de obosit. A avut PSAT miercuri dar vine acasa in fiecare zi in jur de 5:00pm-5:30pm si apoi intra direct in lectii. Daca a luat rolul in piesa de teatru acuma ramine dupa ore la repetitii...oh well!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un orificiu intre doua "chambers" (cred ca ventricule le zice) in inima...singele mai trece dintr-o parte in alta si nu urmareste traseul normal (eu vorbesc in termeni usor de inteles pentru mine, nu termeni medicali). Cardioloaga vrea sa elimine orice alta cauza pentru brusca creste in tensiune care o am acum(normal pe primul loc e greutatea mare si stressul). Dintr-o data am trecut de la 90/50 la numere mari gen 157/85. Aritmia o am de mult (am batai de inima in plus) dar cica e la un nivel la care pot trai cu problema asta pina la 100 de ani si nu ma omoara!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Hello, Fetelor la Cluj sunt adevarati profesionisti. Au reusit sa ajunga miercuri. Ieri a facut o gramada de examene, azi urmeaza altele. A primit si tratament cu cortizon. Deocamdata nu stim de unde vine. Stim ca nu e nici sanul nici plamanul. Oncoloaga f buna, acelasi protocol ar fi fost si aici. Suntem linistiti ca e pe maini bune. Ce diferenta fata de Arad unde ridicau toti din umeri. Sotul va pleca sambata. Eu saptamana viitoare am la lucru o conferinta asa ca o sa fiu ultra ocupata. M-am organizat cu fetele sa le cazez la prieteni in serile in care trebuie sa merg la dinner.

 

Coca, colonul ...colonul mai metastazeaza la creier. Asa i s-a întâmplat lui socra-meu ...

 

Dar de unde se stie ca sunt metastaze si nu sunt tumorile inițiale?  Se poate stabili asta, arata metastazele altfel ? 

 

Oricum ma bucur ca e pe maini mai bune si ma mira Aradul ...nu e Arad un oras mare, la fel de mare ca si Cluj ?

 

Tinem pumnii in continuare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ma trezesc si eu dupa 3 zile sa-i raspund la Buflea. Si plodul meu a avut pe Hunger games de citit la scoala. Ocazie cu care am citit-o si eu.da,are violenta in ea dar la virsta asta este ok de citit.Personal am vazut filmul si nu mi-a placut deloc,pe cind cartea mi-a placut extrem de mult si acum caut volumul 2 si 3.

 

Da ...Alex e la al doilea volum acum. A zis ca nu se poate hotărî intre asta si Maze Runner ...eu ma bucur ca citește si aveti dreptate, poate ei proceseaza violența diferit la varsta asta ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...