Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pumpkin Spice Latte


Recommended Posts

In alta ordine scurta de idei, Alex a luat un 85% la tema de matematica ...nu e big deal, stiu ...dar mor efectiv cand ia note mici la tema pentru ca nu mai vrea sa i-o verific. Adica eu sunt dispusa sa il ajut, corectez si lamuresc goluri pe care le are si el refuza, ca cica nu are nici un gol, e cel mai bun, e cel mai ușor. ..etc, etc, etc.

 

Si devine din ce in ce mai alunecos ...raspunde evaziv la intrebari si el niciodata nu e de vină.

 

Flavia in schimb merge extrem de bine cu clasa a 5 a.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Stiam de orificiul asta de ceva vreme (este o deformatie congentiala care de obicei se repara de la sine dar sint cazuri care ramine acolo)...insa cica cu batrinetile (puschea pe limba) se poate agrava...a ingrijorat-o faptul ca am gleznele umflate. Oricum, ea insista in primul rind dieta si sport...nemtoaica a zis ca sa fac ce pot sa scap de ceva greutate. Nu m-a pus pe medicatie, a zis sa mai asteptam. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maiculita, daca nici tu nu faci sport, atunci cine ?

 

Bai, sincer, nu stiu :) Sint rotunda, e adevarat dar am niste muschi  pe mine (pe sub stratul de balena) ceva de speriat. 

 

Nemtoaica cica sa trag tare cu cardio, cardio, cardio...cica sa ma inscriu la spin. Bai, nu imi vine sa merg la spin...acolo sint ori sint overachiverele care se trezesc la 4:30am (scoabe ultraperformante) ori housewifele sfrijite care se tin de green soy latte la intrare. Plus nu imi place atmosfera aia de zgomot mare pe intuneric...imi da o stare de disconfort si dezorientare. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, da, da ...pai ca sa slabesti (slabim) numai cardio ajuta in prima faza ...teoria aia cu muschii care consuma calorii nu cred ca se aplica la overweight ...

 

Incearca sa-ti iei bicicleta acasa ...am eu un model bestial de pe Amazon, e mica, intra in dormitor la TV, e ieftina ($150) si eficienta pt începători.

 

Nu stiu cine ma cred de iti dau sfaturi, mai ales "gazela" din mine (lol), dar incerc si eu sa biciclesc in fiecare seara, in fata TV-ului ca sa imi ocupe mintea ...de ex am biciclit la debate, cand m-am uitat la indicatorul ala spunea 700 calorii ...mi s-a parut enorm pentru starea mea atletica si pentru ca eram focusata pe TV, parca nu a fost atat de greu ...

 

Ah, just for de record, nu am slabit inca, dar am sperante ...lol

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coca, bine ca soacra a resit sa ajunga la medici competenti. Iti tin pumnii sa fie bine. 

 

Sanatate, Ant ! AI mare grija de tine. 

 

La mine nimic nou, decit ca am lucrat azi cit o masina. Bine sa e week-end si am sa dorm si am sa ma plimb. 

 

Mai apar eu. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pfuuu, bicicleta ! 

Eu am una intr-un birou linga calculatorul de joc al celui mijlociu si nu m-am mai urcat pe ea de vreo citeva luni. 

 

Azi e vreme de toamna exemplara : bruma de dimineata si cer senin. 

Trebuie sa ma cobor in oras sa cumpar niste cadouri caci sunt invitata cu copiii si un metronom pentru mine. 

 

Va las cafea si miere de albine. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...