Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pumpkin Spice Latte


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Of offf Uite de asta am ramas eu pe DC. Pt membri de calitate, care au plecat unul cate unul, nu stiu ce s- a intamplat, dar Cred ca raman doar discutiile sterile si pupatul pe DC. Ca daca sufli altfel, imediat Esti luat in colimator si te urmareau apoi si pe un subiect de pantofi:(((
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata,

 

Eu cred ca Antmila nu pleaca, pentru ca nu e motiv ... desi am mai vazut eu plecari fara motiv, dar nu de data asta ...

 

Eu raportez un weekend de mama singura ...Barbatul a plecat vineri al serviciu si a venit acasa complet aleator, a stat cateva ore, a plecat iar, a venit la unmoment dat pe la 3:00 A.M., a plecat duminica iar ...ce sa va spun, haos. Dar s-a mutat ...acum cica nu e inca terminat, dar macar lucreaza de la noul office.

 

Eu numai cu copiii ... Sambata, dupa gimnastica Flaviei, pe un vand si o ploaie de nu ati fi scos nici un caine pe strada, noi am fost in Manhattan, la un show cu un mentalist ...stiti voi, un nene care iti ghicea gandurile si influenta actiunile. Interesant si cam infricosator ... chema pe scena tot felul de indivizi din sala, si fara hipnoza, cumva, aia faceau toti acelasi lucru ...Copiii mei au ridicat si ei mana, dar nu i-a chemat niciodata pe scena.

 

Dupa show ne-am dus la un Japanese Ramen Noodles place care a fost un dezastru ... nimi nu le-a placut de acolo ... sincer, nici pe mine nu m-a dat pe spate, desi era ZAGAT rated si avea revews foarte bune pe net. Deci as putea concluziona ca nu ne plac noodles, nu ca locul era prost, pentru ca era de fapt super full.

Prin urmare, in drum spre casa, ne-am oprit iar la un burger american veritabil, ca eram asa de obosita, plouata si infrigurata ca nu mai puteam sa le gatesc nimic.

 

Per ansamblu, aventura le-a placut asa si asa ...pentru drumul si vremea pe care le-am luat in piept, au spus ca nu a meritat.

 

Duminica am fost in miezul zilei la un meci de soccer si dupa aia am stat numai acasa si am gaitit sarmale. De asemenea am taiat toate muscatele, dupa indicatiile unei amice ...le-am taiat desi erau inflorite si imbobocite, dar e frig si mi-a fost teama ca o sa inghete. Am lasat niste cioturi si le-am dus pe toate in basement. Cica ierneaza foarte bine acolo, trebuie sa le ud cam o data la 2 sapt si la primavara dau muguri.

 

Asa este, a mai facut cineva asa ceva ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, nu-s ce sa spun de muscate...habar nu am. Gradinaritul e ceva care fac silit si fara placere. Oricum, curtea mea e un dezastru de cind e barbatul "disabled" ca el este cu talentul respectiv. Mai cu chiu cu vai am angajat un nene (Giovanni) sa ne mai tunda iarba dupa ce a plecat N. inapoi la scoala si sa ne stringa cele 10 tone zilnice de frunze din curte. 

 

Si eu am fost singura simbata ca barbatul fuse la foto expo la Javits Center...a venit de acolo absolut extaziat....era ca un copil de fericit. A vazut zeci de chestii noi, a intilnit o multime de fotografi celebri, a venit cu carti cu autograf...ce mai!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, macar curtea voastra e curatata de Giovanni ... la mine e plina de frunze si ghinde de vreo 2 săptămâni, aceasta fiind tot treaba barbatului, de care nu are timp. Si nu ma lasa sa gasesc un Giovanni.

 

Ah, am vazut pozele barbatului tau. Sm crezut ca el expunea, nu ca era doar in vizita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei, greu s-a lasat convins si barbatul cu Giovanni...dar am insistat :) :) :) 

 

Ahhh...nu a expus. Nici vorba! A fost o expozitie (tirg) de fotografie...cum se face tirg de masini si casti gura la ultimile noutati asa si acuma. 

Oricum, l-am lasat sa mearga dar sa lase cardurile acasa ca cine stie cu ce naiba echipament mai venea acasa...am garajul plin ochi de cind sta acasa. I s-a dezvoltat puternic gena de online shopping de nu mai tin pasul cu el!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hahaha...pai nu de buna voie ci data afara pe faras :) :) :) 

 

Astept si eu cu interes sa vad ce decizie se ia asupra mea. 

 

 

antmil, ce s-a intimplat? eu chiar nu stiu.

 

 

stiu ca la multe discutii noi 2 am avut discutii contradictorii, dar chiar si asa mi-a facut mare placere sa te citesc si sa incerc sa-ti inteleg punctele de vedere si am avut de invatat de la tine.

 

daca am scris ceva care sa te faca sa te simti jignita personal, te rog din suflet sa ma ierti , pur si simplu ma straduiesc cit de mult pot sa nu jignesc pe nimeni cu ideile/mesajele mele, si din punctul meu de vedere dezbatem idei si nu judecam persoane.

 

fetele care sunt mai de mult pe forum poate imi cunosc "stilul", vorbesc poate cu patima si de multe ori contradictoriu la un subiect, dar asta nu inseamna ca tzin ranchiuna si oricind la alte subiecte, putem agreea si chiar sa avem fun.

 

de atitea ori am primit mesaje pe privat pline de ura, sau direct pe forum, dar am incercat sa nu le pun la inima, m-a intarit faptul ca tot aici pe forumul acesta am invatat multe, si am intilnit persoane remarcabile si am legat prietenii

 

antmil, sper sa mai stai aici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...