Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Zacusca-n plapuma din puf de pinguin


Recommended Posts

  • Răspunsuri 802
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

A trecut si prima zi de scoala. Ana e suparata fleasca cu dirigintele nou. Cica-i rau. Proful de mate. De ce-i rau? Pentru ca n-a zambit deloc. Si 10 din ei nu au primit carti deloc, ca n-au fost suficiente. Omul a dat la aia care stateau mai in fata, la cei din spate n-au ajuns. Iar fata mea, care e campioana dreptatii absolute (valeu ce ne asteapta...) l-a definit foarte repede.

Mai...tie ti-e cam dor de doamna...si parca nu mai e asa rea cum ziceai...

Da, nu era, asta-i mai rau!

 

La ai mei cica au pus cartile pe catedra si copii s-au dus sa isi ia fiecare dupa indemanare si pricepere. Drept urmare, cea mica (acum chiar e cea mai scunda din clasa, mai era anul trecut o fetita asa micuta, dar a plecat la alta scoala) are toate cartile, celui mare ii lipsesc vreo 3, ca nu a mai apucat ("Mami, nu stiu cum cum a facut Bianca, dar are un noroc! Are toate cartile, cea de muzica a gasit-o in cartea de istorie, eu am gasit doar un caiet jerpelit intr-o carte .."). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata pinguini

 

Azi e marti si 13  [zirea]

 

Am asa un chef de munca, astept cu nerabdare weekend-ul nebun care va veni  [pk]

 

Am vazut elevi frumosi  [pk]

 

Kari, buna ideea cu chili con carne...am si eu carne tocata, vroiam sa fac azi o musaca...dar m-am razgandit, fac chili con carne  [fri] am printat deja reteta.

 

Ieri am facut un tur virtual prin Columbia  [ph34r] a trebuit sa anulez camerele de hotel rezervate pt prietenii nostri (el nu are voie sa zboare asa departe inca), ocazie cu care am gasit un hotel mai bun in Bogota, iar camera de hotel din Cartagena era cu 20% mai ieftina, asa ca am anulat si rezervat la noul pret...si m-a apucat nostalgia, mi-am amintit de vacanta de acum 3 ani  [:I] de-abia astept sa mergem iar...cu ocazia asta mai vorbesc si eu spaniola, am uitat cam tot ce am invatat  [clo]

 

Aseara vorbeam cu al meu de pisici si ne gandeam sa mai luam o pisica...ne plac pisicile norvegiene  [:D] sunt tare frumoase, dar au cam mult par....de rasa nu vreau sa iau, pt ca nu le poti lasa afara (am vazut una la noi in zona, dar doar cateva zile...ori nu au mai lasat-o afara, ori a disparut), plus ca sunt ft scumpe, cele british cu par scurt de ex costa de la 1500-2000 de franci in sus  [zirea] sa fii nebun sa dai atatia bani pe o pisica. 

 

Marciei mai nou ii plac cateva formatii de muzica din Coreea de Sud...asa ca aseara am ascultat toti 3 muzica coreeana...si sincer nu canta rau...plus ca danseaza ft bine...si sunt frumusei foc.

 

O zi cu soare va doresc ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie va rog de niste idei, de vineri de la pranz pana sambata seara/duminica dimineata stau la noi niste prieteni de la TgJiu, au un flacau de 16 ani, noi cu Ana...unde sa-i duc? Sa mancam, distram, plimbam, petrece timp? Oameni normali, chiar modesti, umblati mai mult prin natura decat prin oras.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox, Daniela sau altcineva daca stie...am un coleg care lucrează acum peste vara la recoltări. A facut 3 ani de facultate in Ro, medicina, la Tg Mureș. Va continua aici in Suedia. Va merge in curând in Istanbul si m-a intrebat daca exista ceva vapor ce poate sa il ia din Istanbul spre Constanta, ar vrea sa isi viziteze prietenii din Ro. Știți cumva? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A trecut si prima zi de scoala. Ana e suparata fleasca cu dirigintele nou. Cica-i rau. Proful de mate. De ce-i rau? Pentru ca n-a zambit deloc. Si 10 din ei nu au primit carti deloc, ca n-au fost suficiente. Omul a dat la aia care stateau mai in fata, la cei din spate n-au ajuns. Iar fata mea, care e campioana dreptatii absolute (valeu ce ne asteapta...) l-a definit foarte repede.

Mai...tie ti-e cam dor de doamna...si parca nu mai e asa rea cum ziceai...

Da, nu era, asta-i mai rau!

 

 

hehe, asa deci. poate isi schimba parerea. e bine cu diriginte de mate!!!! [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...