Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Zacusca-n plapuma din puf de pinguin


Recommended Posts

Neața în mijlocul zilei și de la mine!

 

Miha, nu știu nimic de ferry, acum văd că zice și Rox că nu operează nici o linie. Tot avion aș fi propus și eu.

 

Mulțumesc pentru urările de sănătate adresate tatălui meu, sper să fie bine. Eu n-am ajuns încă la ei, sunt la Constanța, mâine ajung în București.

 

Rufus, poți să-i duci în Herăstrău, Muzeul Satului, apoi în Centru (Ateneu, Piața Palatului, Calea Victoriei, centrul vechi).

 

Fug că dau turcii, toată lumea vrea ceva de la mine. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 802
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Fug că dau turcii...

 

La mine au intrat pe poarta de dimineata! [:D] 

 

Multumim Tora, Ana si Rufus de vederea frumoasa!  [flo2]  O surpriza cu adevarat!  [:)]

 

Mi-a trantit postasul corespondenta in brate exact cand am iesit pe usa sa mergem la scoala, dupa ce setasem alarma si incuiasem. Pentru ca era prea tarziu si prea multe si nu mergeau bagate in casa prin fanta de la posta, le-am pus pe prag si acolo le-am gasit cand m-am intors. Nu a atentat nimeni cartile de romana ale lu` Mr. si vederea mea din Turkiye!  [il]  ( acum ma roade curiozitatea cine a scris vederea? ca e tare frumos scris!   [:I] ) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E scrisul meu, strumph... [:)]

(interesant cum ajung vederile astea prin alte tari, iar in Romania-ioc)

 

Da, in we asta sunt zilele Bucurestiului. Ar fi multe evenimente...dar mi-ar fi placut sa le stiu programul. In afara de concertul din piata constitutiei care incepe la 17 si se termina ...cand s-o termina, nu am reusit sa vad programe. Mi-e teama ca ar trebui sa umblam teleleu toata ziua si ce pica, pica. Idei mai aveam eu, dar toate se proptesc in varsta Anei. Inclusiv Therme...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E scrisul meu, strumph... [:)]

(interesant cum ajung vederile astea prin alte tari, iar in Romania-ioc)

 

 

 

wow! ce tare!!   deci e scrisul tau?!!!  [soricel]  ma si gandeam sa zic adieanori ca sa nu spui ca tu ai scris ca nu te cred si vad ca tu esti faptasul!  [pk]

 

Nick a meu scrieeee... numai el stie ce si cum!  [:-)))]  e stangaci si scrie in chinezo japonezo engleza!  [batcap]  [:-)))]  eu nu asa rau ca el, putin mai descifrabil, dar de cand mi-am iesit din mana cu scrisul de mana cam greu... ca nu ajuta numai lista de cumparaturi si vederi cand plec in vacante [:D]  si cand ma gandesc ca in clasa I am avut banca de onoare ca scriam cel mai frumos din clasa!  si am scris frumos pana la facultate si cand au inceput profii sa dicteze cursuri si nu se opreau de ziceai ca-s la radio.... mi-am stricat tot scrisul. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va arat cateva poze de toamna si sa ma duc la treaba mea ca mi-am adus un munte de rufe din pod pe care trebuie sa le calc! Si azi cica va fi cea mai calda zi de septembrie din ultimii 50 ani!  [alcool]  30 + grade la mijloc de septembrie! M-am saturat de atata soare si caldura, vreau sa se mai racoreasca, nu neaparat ploi, dar cat pot sa respir si sa dorm noptile ca iar de vreo 3 nopti numar oile...  [fri]

 

Duminica am fost sa vizitam o casa frumoasa la vreo 2 ore distanta de noi. Soare si cald, placut.. cu adevarat o zi de inceput de toamna. Iarba era uda de la roua care nu se ridicase inca la amiaza, sambata a plouat toata ziua. 

 

Langa casa era un copac uscat sculptat, cu tot felul de scari si usi. Am gasit si branduse de toamna in iarba langa parau. In casa mi-a placut mult bucataria, mirosea ca pe vremea copilariei cand mancarea se facea la foc afara. Oalele de lut, tacamuri de lemn..  parea ca bucataria a fost folosita de curand, era cenusa proaspata in vatra. Camerele nu foarte multe dar bine intretinute. Ne-a amuzat tare baia, unde Nick radea ca e "social loo", unde 2 pers pot vorbi si socializa cat stau pe tron [:D]  

 

Dupa ce am iesit din casa s-a alergat Sophia cu Nick prin gradini, am fost sa mancam la restaurantul de acolo unde am mancat un "pulled pork bap" demential de delicios! [pofticios] si o prajitura cu nuca, tare buna! Cat si-a mancat Sophia inghetata ne-a vizitat si un paun tare tare curios si ne-am jucat cu buburuzele! Ce multe erau! De diferite specii, de unele nici nu stiam ca exista. Bostanelul e tare simpatic, l-am cumparat de la magazinul de acolo, adica am luat 3 ca erau 3 for 2 pounds [:D] si nu stiu ce sa fac din el, ori sa ii tin doar de ornament? Idei ? sa il coc ? sa-l fac placinta?  [biz]

 

Dupa ce am plecat de acolo, trecand prin sat am oprit sa vedem si biserica. Foarte mare si tare tare frumoasa. Ne-a placut mult, in special lui Nick ca el e cu arhitecturile si istoriile. [:I] 

 

Cam atat despre aventura de duminica si acum aa ma duc eu sa calc rufele alea ca degeaba astept ca nu vine nimeni in ajutor. Mi-am terminat si cafeaua si mai am si mancare de facut, vreo 3 feluri am scos sa fac. Ce o fi in capul meu?  [alcool]  [fri]

 

[fuga] 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua!

 

L-am ratat pe James și am aterizat la zacusca...nașpa tare! Nu mănânc, nici nu prea știu cum e.

Noi suntem ok, în parametri. Soțul a început munca și Crina școala  ( mulțumim tuturor pentru urari). Iulia creste și învață în fiecare zi lucruri noi. Ultima achiziție e dansul. Toată ziua se batzaie...

 

Mickey, ai niște fete frumoase foc. Și BB chiar a crescut! 

 

Daniela, sa treacă cu bine tatăl tău peste treaba cu căzătură!

 

Viviana, frumoase pozele! Tare melancolica te-am simțit în ultimele postări.  Ai scris asa frumos, pe inima oricărui părinte!

 

Vivi, răbdare și tutun...mai ai pana scapi de implicare eroului  ( sau neimplicare)

 

Rufus, bayram-ul asta la noi în Dobrogea umple fb-ul de poze...mai ceva ca începutul scolii. Dar eu nu mănânc miel. Sunt salvata.

 

Am văzut poze cu școlare.  Mult succes tuturor!

 

Atât am retinut.

Și o intrebare: cum scap de autocorect?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Am citit tot, imi place la nebunie toamna Vivianei. [flo2]

 

Ruf, la noi doamna a dat manuale in ordine alfabetica, urmand ca zilele urmatoare sa le dea si celorlati copii. Asa si-a justificat alegerea aseara la sedinta. Am cumparat auxiliarele si am dat bani sa schimbam scaunele.

Mihai e incantat de doamna, mai ales ca le-a cerut azi sa vina cu jucarii la scoala. Bine, nu? [:)]

 

Am citit si de Silvia Mihaelei. Mult succes mai departe!

 

Am vazut copii frumosi la festivitatile de deschidere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Cezara!!! Stiam ca mai sunt pui de pingu ca nu imi ieseau la numaratoare! Cu intarziere, urez Cezarei sa aiba un an excelent! Idem mamicii ei [:D]
Mulțumim! Cezara a început cu pași mici dar curajoși, fără emoții ... ca de! e deja în clasa I, are experiență de școlar. Eu am început cu noutăți, dirigenție, o clasă de 30 de băietani, sper sa îi păstoresc cu succes.

Succes tuturor școlarilor nostri! Și putere de munca, ca vacanta e abia începând cu 24 decembrie. Excepție fac cei mici, care mai au o pauza în noiembrie.

post-55715-278714_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...