Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Zacusca-n plapuma din puf de pinguin


Recommended Posts

  • Răspunsuri 802
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata, nu v-am uitat [flo2] ! Dar am pierdut sirul paginilor... Am citit si am vrut sa scriu ceva mai acum cateva seri dar n-am mai apucat.. Am niste zile extreme, nici timp sa mananc la pranz.  acum, am 5 min pana la urmatorul mtg asa ca urez repede success puilor de pinguini la scoala!

Revin!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

Eu inca-s in cautarea ploii! Trebuie sa ma apuc sa fac o incantatie ceva, o oda .. ca nu se mai poate, teribil de cald! Nu mai suport! 

 

Azi noapte mi-a fost rau de la caldura asta nebuna, nici nu am dormit. Poate doar vreo 2 ore adunate, ori nici chiar atat! Pe la 2 si ceva m-am ridicat din pat sa turn off alarma de pe casa si sa deschid geamurile. Am deschis 2 geamuri la dormitorul nostru si unu la Sophia, usile in casa toate deschise, s-a mai racorit dar eu tot nu am dormit. Plus luna e aproape plina si nu ma lasa sa dorm pe,langa caldura! Cand m-am ridicat sa scot alarma imi era o sete nebuna, am baut o gramada de apa si imi era rau... simteam ca lesin, nu alta. Pe la 5 a inceput traficul, avioanele sus pe cer, lume care pleaca la munca si pe la 6 si ceva au inceput sa schimbe geamurile niste vecini nebuni, atata au bocanit si ciocanit si dat gauri de m-au scos din sarite. Acusi sun la consiliu sa ii reclam ca pana la 8 e ilegal sa incepi sa faci galagie de santier si nu numai, orice zgomote puternice de orice natura. 

 

Imi vine sa ma duc sa ma culc, dar deja e foarte cald in casa. Pe telefonul meu arata 25 grade la 10 dimineata! Numai azi si maine ce mai arata 31 grade si de vineri se mai racoreste si o sa avem maxim 21-22. La 22 grade e numai bine, mai poti sa respiri si sa dormi. 

 

Voiam sa ma duc pana la Ikea sa casc gura sa vad ce mai e nou si sa imi pun ordine in idei cam am cev ain cap si nu stiu cum sa fac, dar am abandonat, nu azi .. dupa ce s-o mai racori ca nu merg eu prin soare atat. 

 

Nick aseara iar s-a simtit foarte rau, nici nu a mancat decat 2 linguri de ciorba. Abia pe 23 are programarea la dr. Ma cam pune pe ganduri. 

 

Am inscris-o pe Miss la 2 optionale la scoala, Cooking si Multi skills sports, sa vedem la care e acceptata ca nu-s foarte multe locuri. Miercurea oricum merge la club de Girl guiding si as mai vrea 1-2 cluburi in afara de asta. As fi vrut sa o dau la cor, dar cica ea canta singura si numai acasa nu la cor cu multa lume! 

 

Cam asta de la mine acum. Cred ca ma duc sa ma intind putin macar ca nu ma simt ok.

 

O zi buna! 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mianna, spor la plimbat  [:)]

 

Vivi, cu multa placere.

 

Am fost mai devreme la farmacie sa iau picaturi de nas si m-am lipit si de o pasta pt albire dinti...se foloseste zilnic si e neagra, are carbon in ea (plus fluor si inca ceva)..sunt tare curioasa ce efect are...e produsa aici...erau 2 tuburi, unul negru si unul alb (eu l-am luat pe cel alb): scrie pe ele : Black is white sau white is black.

 

Ieri am aflat ca cel mai mare producator de PET e in Elvetia, intr-un oras la noi in canton..produc inclusiv pt China...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...