Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Zacusca-n plapuma din puf de pinguin


Recommended Posts

am revenit. In sfarsit respir si eu! Copiii inca le tenis, somonul in cuptor, couscous-ul gata! Deci sunt cu ochii pe voi ! [il]

Vreti reteta mea de "chlli con carne a la Anja" care se face in exact 20 de minute??? Succes garantat, cel putin la copii!

La noi sunt 25 de grade, frumos, frumos! Ne bucuram de toamna asta frumoasa cat putem, desi cu copiii astia pre-adolescentini, nu e deloc usor. Au capatat asa un aplomb si ma provoaca mereu! In weekend ma apostrofau ca de ce am aranjat orele de pian la 12, ca vezi doamne "le ofilesc existenta".

Ieri am fost cumplit de obosita. Am alergat din mtg in mtg pana la 6. La 6.30 am avut un dinner de afaceri, am ajuns la 9 acasa rupta. Iar acasa erau toti flower power [batcap] Temele facute pe jumatate, hainele murdare aruncate pe jos. Va dati seama ca m-am enervat pe sot....L-am iertat pana la ora de culcare dar tot dormit prost si am visat numai chestii de serviciu...

Rox, tinem pumnii baiatului cu Erasmus!

Laura, tot vreau sa intreb, copiii tai sunt gemeni? Niste frumosi! Eu zic ca seamana cu mama.

Miha, da, da creperia! Imi place Skavlan, dar am pierdut-o sapt trecuta.

Strumphy, ce sa mai montezi aer conditionat? Pai nu e James disponbil sa monteze un evantai la bormasina [:D]si in felul asta face si treaba face si aer conditionat? Simplu nu! I-ai dat zacusca? [buca]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 802
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

am revenit.

 

 

Strumphy, ce sa mai montezi aer conditionat? Pai nu e James disponbil sa monteze un evantai la bormasina [:D]si in felul asta face si treaba face si aer conditionat? Simplu nu! I-ai dat zacusca? [buca]

 

Welcome back!  [il]  Missed you!  [soricel]

 

Pana vine James trece si canicula! Pe vineri cand isi are anuntata prezenta se racoreste cica. Avem avertizare de furtuna pe maine dupa amiaza si vineri dimineata. Abia astept ca eu inca mi-s intoarsa pe dos cu caldura asta. Sper sa pot dormi la noapte, mi-s asa de obosita! Plus vad ca mi-o ia inima la vale si cred, nu-s sigura, dar am ceva atacuri de panica si nu stiu de la ce...  [fri]  

 

Nu ai citit cu atentie! Am mai spus ca nu a vrut zacusca! [zz] Nici o problema, more for me!  [:-)))]  Glumesc, nici nu l-am intrebat, dar precum borcanele erau inca pe masa, da lenea cucoana mare, nu apucasem sa le pun in dulap dupa ce le-am scos din plapuma, nu stiu ce o fi crezut ca am ceva maroniu in atatea borcane  [alcool]  [fri]  [:-)))]  Nici nu a intrebat, nici nu i-am explicat ce e in ele! Oare sa ii spun Vineri?  [bla]  [:-)))]  sa ii explic tot procesul coacerii vinetelor si ardeilor si cum de a ajuns ceva maroniu in borcane?!  [fri]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit acasa!

 

Nu ma mai plang de nimic dupa ce am citit programul de ieri al Anjei.

 

Si eu vreau reteta de chili, planuiam sarmale dar m am razgandit. Am fasole rosie ar fi numai buna.

 

Eu o sfatui pe Strumphi sa si ia Ac macar sezonul viitor, ca stiu ca i femee serioasa si nu sta dupa bormasina lui James sa o ventileze in dormitor...nu?

 

Rox, bravo lui Patrick, Florenta, ce frumos!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumph, a zis ca vrea sa cunoasca copii din alte tari, sa vada cum se preda in scolile din alte tari, cum sunt profesorii, din astea :). Foarte dezinvolt mi-a reprodus. Singura problema e ca o sa ii fie dor de mama :)))

 

Anja, ai ai... ce ti-e cu barbatii si ordinea!!! (La noi e fix la fel....cand vin seara acasa imi vine sa ma atarn de grinda....)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luati voi in deradere bormasina lu' James, insa eu, recunosc cu mana pe corazon, ca o prefer decat sa fac diatamai gauroiul in casa, ca sa scot firele si ma mai si bazaie si sa creeze disconfort emotional:))) Ganditi-va si voi cat de gingas este evantaiul lui James delicat asezat pe bormasina lui maiestoasa [roscatavant].

Fleur, eu intai am citit AC (anticonceptionale) si deja nu stiam cum sa raspund [mariaj] .

Te simti mai bine?

Viv, pun reteta!

Rox, da, da.. agree dar vreau si eu exemple pozitive de barbati care sunt ordonati, si care nu sunt atat de captivati de ceea ce fac la calc incat nu aud nimic in jur... [detectiv] Intrebare, voua vi s-a intamplat sa va suparati pe soti insesizabil:)))) adica ei habar sa nu aiba ca sunteti suparate, si cand ii vezi asa de inocenti sa realizezi ca nici macar nu are rost sa ii explici ca esti suparata [8D] asa ca uiti si treci mai departe [hop]

Strumphy, vai, am pierdut epopeea zacustei refuzate! Deci nu i-a facut cu ochiu'? Nu cred ca ai prezentat-o ca leac de leac :)))) Eu sa stiii ca sunt insistenta si astept selfie cu James.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vreau si eu exemple pozitive de barbati care sunt ordonati, si care nu sunt atat de captivati de ceea ce fac la calc incat nu aud nimic in jur... [detectiv] Intrebare, voua vi s-a intamplat sa va suparati pe soti insesizabil:)))) adica ei habar sa nu aiba ca sunteti suparate, si cand ii vezi asa de inocenti sa realizezi ca nici macar nu are rost sa ii explici ca esti suparata [8D] asa ca uiti si treci mai departe [hop]

 

 

Imi pare rau sa spun, dar si al meu e in aceeasi categorie de "captivat dezordonat" [:D] Nu vede, nu aude.... el e in lumea lui. Nici nu mai are rost cateodata sa ma supar pe el!  [clo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si ca sa trecem peste chestiile efemere si zacusciene [flo2] , sa va povestesc ca azi, cu capu' zapacit de atatea probleme si pur si simplu capiata de un tip caruia ii place sa se auda vorbind, cu ochii in mailurile de pe telefon, m-am urcat in metroul gresit... [batcap] Pot si acum sa jur ca am vazut ca era cel corect. Am mers 6 statii, si nu am remarcat o clipa ca sunt pe linia gresita...Eu ma dau jos la capat, numai ca, surpriza, capatul era altul....Un tip m-a vazut atat de dezorientata si mi-a  lamurit unde sunt. Sotu' ma astepta si ma suna de ce nu vin...Noroc ca nu era ff departe de mine cu masina...si m-a pescuit...

 

Am editat sa va pun 2 poze,  acum recuperate din tel sotului, eu si copchiii la Amalfi, eu si copiii in Kos. (le sterg inainte de culcare)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...