Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Zacusca-n plapuma din puf de pinguin


Recommended Posts

  • Răspunsuri 802
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Daniela, am indraznit sa ma uit la pozele cu pisici [:)]  deja au crescut suficient incat sa nu-mi mai faca pofta de un ghemotoc mic [:-)))]

 

eu m-am trezit cu o faringo-amigdalita (in traducere: gat rosu, si ma doare - dar doar pe partea dreapta) si cu oleaca de febra. habar n-am de la ce mi se trage, ca nu mi-a fost frig nici noaptea trecuta (cand am sarbatorit-o pe Yagmur - a iesit un chef tare fain la ea acasa, cu multi oameni frumosi) si nici acum 2 nopti, iar berile, oricat de reci, nu-mi fac asa ceva.

 

m-am bombardat cu tratamentul meu de urgenta (antibiotic in doze mari) si un antiinflamator puternic si nu tocmai recomandat (numai chestii din ciclul "a nu se incerca asta acasa" [:-)))] ) si se pare c-a avut efect, acum mai simt doar o usoara jena si mi-a trecut si febra. aaa, am mancat si o inghetata - sa verific daca intr-adevar are efect in tratarea amigdalitei [:)]  (pana acum, oricat citisem despre asta, nu mi-a venit niciodata sa mananc inghetata cand ma durea gatul).

 

deseara merg la un alt concert folk. mai am o inghetata in congelator, o mananc inainte de plecare [:)] 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mickyyy, ce copii frumosi ai!

 

Eu zacusca nu [stiu sa] fac, cumpar de la magazinul romanesc, sau de la pravaliile care mai aduc. Din fericire, in ultimii ani gasesc mereu.

 

Ce pisoiasi faini! Daniela, bafta sa le gasesti stapani care sa ii merite!

 

Noi am intrat in normal cu programul de duminica. Adica flacau si-a inceput drama class-ul din nou, din iarna va incepe si cuconita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut grijă și de nepoțică azi. Soră-mea e plecată prin munți  [:D]

 

C a venit la 6 (se pare că asta e ora prânzului, dar nu stiu eu). Acum se joacă amândouă.

 

Trebuie să le dau să mănânce, după aceea la spălare toți . Pe mânze le bag împreună la duș. E o hlizeala pe ele... R se spala singur, dar trebuie să stau cu gura pe el. "Hai du-te la duș, hai du-te....de mă apucă nervii. Abia aștept să vină perioada aia când o să simtă el ca trebuie să se spele. Sper sa fie curând  [fri]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

În ultima poză sunt fetele: Mica (acum o cheamă Xena, că se bate cu toți :)) și Contesa (pe care mai nou o cheamă și Lizzie :)).

 

Iar pe Leonardo (a.k.a. Sugativă / Mufă / Tarzan) l-am rebotezat (again!), îl cheamă Andy Garcia  [:D] . Asta pentru că am re-văzut de curând Nașul III și Leonardo al nostru are un mers și o privire de șmecheraș, cam ca Andy Garcia în Nașul  [:-)))]  [:-)))] .

 

Cat de frumosi sunt!!

Si ce creativi sunteti cu numele [:)] Eu lu' cutzu meu ii spun "catel" cel mai des, ca alt nume nu prea s-a prins de el (adica eu am impresia ca nu i se potriveste nimic) [:-)))]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Abia aștept să vină perioada aia când o să simtă el ca trebuie să se spele. Sper sa fie curând [fri]

 

Stai sa vezi ce repede va veni, la liceu! Si atunci nu o sa il mai scoti din baie.

 

Despre ex, parca ar vrea sa iti plateasca niste polite, si din pacate, prin copii, chiar poate... Rabdare sa creasca ei mai mari si lucrurile se vir schimba, cred eu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...