Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Zacusca-n plapuma din puf de pinguin


Recommended Posts

  • Răspunsuri 802
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cu Erasmus+ si scoli.

 

Se fac programe Erasmus+ pentru copii de la 3 ani (gradinita) daca le tin nervii pe educatoare sa faca proiecte cu copii asa mici. 

 

Proiectele se fac intre scoli din tari diferite. Scoala trebuie sa isi ia o certificare (nu e greu de obtinut) si sa isi caute scoala partenera. Pe situl https://www.etwinning.net/ro/pub/index.htm se inscriu gratuit scolile si isi gasesc parteneri. Oricine dintr-o scoala poate initia, nu doar directorul, ci orice prof/ invatator(are)/ bibliotecar(a) etc. Sa fie afiliat scolii si sa fie adult. Din pacate nu prea se baga profii, desi toate cheltuielile sunt platite/ rambursate. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asta e ce mi-a spus si mie dr dermatolog cand am fost cu W la un control. mi-a spus ca o data la 2 zile e sufficient.

 

In California??? Hai mai Michelle, io cred ca facea misto. Sau da, poate Will avea 6/7 ani si nu mirosea daca transpira. Altfel, la adulti, ma apuca groaza sa

ma gandesc cum e sa nu se spele decat o data la 2 zile...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce tare, Erasmus la gradinita!

 

Si eu cred ca un copil activ, in sezonul cald, cam trebuie sa se spele zilnic. Si un adult la fel...

 

Iarna mai spal si eu copilul din 2 in 2 ( zile) dar vara no way, zilnic. Transpira mult, la fel ca mine, joaca, sport, praf si nisip, seara e ca un purcelus cu dungi negre.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai, adolescentii si spalatul... Va schimbati impresia despre mine daca va declar ca mie mi-a dat mama la fund cu lingura de lemn ca nu voiam sa ma spal?? [:I] Si cum pe vremea aia, apa calda nu era zilnic,va dati seama ce disperare era pe mama daca pierdeam ziua de baie:)))) [incada]Ehhh, si dupa ceva timp de fronda [:-@]mi-a trecut! Insa bataia n-am uitat-o:))))

 

Micky, te-ai gandit ca poate fata are prea mult timp liber? La noi, la ora ora 12.00 se doarme bustean. Baietii mei sunt la ora 9 in pat, au de citit cel putin 30 de pagini in fiecare seara, tema de la scoala, deci sa zic pana intr-o ora.  Uneori sunt asa de obositi ca adorm cu cartea in mana.. Au multe teme, tenis, pian asa ca seara cad lati. Zic ca pianul este o idee buna, mai ales daca ea vrea. La noi aici, un pian vechi, doar asa de invatat pe el, este in jur de 100E, cred ca mai scumpe sunt lectiile.

 

Despre crize adolescentine, la noi inca nu se trantesc usi, inca nu am ajuns la discutii existentiale, insa se comenteaza fff mult si cu mult aplomb ... Tocmai ce am primit apostrofari, ca gatesc din ochi si nu pun exact cantitatile, si deci sa nu-l ajut la facut prajitura :)))

Cu spalatul, in clasele mici, nu voiau sa faca dusul obligatoriu  la scoala dupa ora de sport, cica era ff murdar si le era scarba. Atunci am inchis ochiii si nu am insistat. Acum fac. Oricum la cat sport fac, atat ar mai lipsi sa nu se spele...Nu exista mod de descriere al sosetelor folosite dupa tenis. Mie imi vine sa vomit cand le bag la spalat [vom]

 

Felicitari Patrick!

La multi ani fetita de Silvia!

Miha, te uiti la "Bytt är Bytt" pe TV4? Deci ai terminat gardul????:))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, aici e obligatoriu duș la scoala dupa ora de sport. :) 

 
Anja nu, m-am uitat la un film si am aterizat in vana :). Ce emisiune e? Ce achimba? Nu am vazut niciodata. 
 
Gardul e gata pe o treime typ :). Adica spălat de licheni si de negreala, maine dupamasa il spal cu apa, ca așa mi-a spus James de la Snicken :))) (o fi fost vreun Jonas stiu eu? Era tanar si drăguț :)). Si abia duminica o sa vopsesc. Doar treimea asta vreau sa o fac sa vad câta vopsea intra, am luat 3 litri. Sambata nu apuc, dimineata lucrez si dupamasa mergem pe Fårö, e Fårönatta. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja nu, m-am uitat la un film si am aterizat in vana :). Ce emisiune e? Ce achimba? Nu am vazut niciodata. 
 
 

 

aduc in emisiune antichitati care valoreaza intre 5000SEK si 500.000SEK si participantul, care nu stie care e cel mai valoros obiect, tb sa elimine cate un obiect pe rand in asa fel incat sa ramana cu cel mai scump, daca nimeresc:)))

http://www.tv4.se/bytt-%C3%A4r-bytt/artiklar/lista-%C3%B6ver-antikvitetsobjekt-i-bytt-%C3%A4r-bytt-15-september-57c9a2e8b9a9f61d6700001d

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

aduc in emisiune antichitati care valoreaza intre 5000SEK si 500.000SEK si participantul, care nu stie care e cel mai valoros obiect, tb sa elimine cate un obiect pe rand in asa fel incat sa ramana cu cel mai scump, daca nimeresc:))) http://www.tv4.se/bytt-%C3%A4r-bytt/artiklar/lista-%C3%B6ver-antikvitetsobjekt-i-bytt-%C3%A4r-bytt-15-september-57c9a2e8b9a9f61d6700001d

 

Aha, m-am uitat dar nu stiam la ce ma uit :)). Mersi! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...