Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Zacusca-n plapuma din puf de pinguin


Recommended Posts

  • Răspunsuri 802
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata, desi la mine nu prea a fost. Da' trece.

 

Mult succes in aventura cunoasterii si sa aveti un an grozav: Mihai, Cristina, Crina, Bianca, Ramona, Rares, Lori, Turbo, Patrick, Eva, mandruca lu' Mariana si mandrucele Monicai, Radu, Ana, Teo, Andu, Vivi!   [avion]

Multumim frumos!  [:)]

Dap, am inceput scoala luni, clasa a 2-a si respectiv a 3-a. 

Usor dezumflate fetele ca gata vacanta, mai ales ca ne-am intors din concediu sambata trecuta. Dar au inceput sa se obisnuiasca, n-au ce face. S-au revazut cu colegii, cu d-nele... Vacante or sa mai tot vina  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daaaaa.... tu nu mai incepi scoala odata cu noi, te-ai boierit de acum!  [:-)))]  [:-)))]

 

Ce draguta era Silvi in clasa 1  [:)]

In a doua poza vad ca-l aveti pe Blanitoi (ursul care se vede in spate)  [:)]  [:)]  Avem si noi un urs la fel, alb-bej, mare si cu un fular la gat, nu? Cred ca e acelasi model... Fetele i-au zis cand erau mai mici, Blanitoi si asa i-a ramas numele...

Ursul l-am primit de la cineva, la botezul uneia dintre fete.

Buna dimineata,

 

Au trecut 12 ani de cand, in fiecare septembrie am simtit emotiile noului an scolar.

Am lacrimat cand m-am despartit de uniforma cu sortulet si am oftat a usurare cand am pus masina de calcat dupa dulap.

M-au incercat sentimente nelamurite in clasa V-a. Un alt fel de inceput.

Am tremurat la sfarsit de clasa VIII. Numai eu stiu nelinistea pe care am trait-o.

M-am framantat si involburat la sfarsit de clasa XII.

 

Azi eu nu incep scoala!

Si, totusi, am o lacrima in colt de ochi.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In California??? Hai mai Michelle, io cred ca facea misto. Sau da, poate Will avea 6/7 ani si nu mirosea daca transpira. Altfel, la adulti, ma apuca groaza sa

ma gandesc cum e sa nu se spele decat o data la 2 zile...

in urma cu citeva luni mi-a spus din nou, sa nu se spele ​total mai mult decit trebuie.

in fiecare zi se spala partial.

 

in California e f cald dar nu e umiditate, nu transpiri.

 

edit.

W are pielea f sensibila,i se usuca repede il maninca...plus  are si o afectiune (nu mai stiu cum se numeste) care progreseaza in cazul in care pielea devine f uscata si crapa.

de asta nu poate merge nici la piscine zilnic, nici baie sa faca zilnica, de multe ori cind face shower treb sa il faca cit mai rapid.

 

chestia e ca citeam mai de mult undeva ca asta cu spalatul zilnic e un mit...lumea nu treb sa faca shower zilnic...desigur ca sutn si exceptii, cei care transpire excesiv, ori muncesc munca fizica.

 

eu fac shower la 2 zile cand nu gatesc, muncesc...excercise

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de complimente! Ajunsa acasa am aflat ca de fapt locul e 3, ca au fost 4 cu acelasi punctaj :). Gata, m-am umflat in pene destul, l-am felicitat...

 

Micky, du fata sa faca pian daca vrea. Poate ii place. Asa, fara lectii si profesor nu stiu cum ar putea prinde drag (eu nu-s deloc adepta "invatarii" de pe youtube).

 

 

Roxana, eu cred a lectiile de pian in Anglia sunt f scumpe...si nu isi poate permite.

 

iar pt inceput ca tot tine keybordul sub pat si nu-l atinge, ca sa vada daca are chiar tragere de inima si chiar vrea sa practice lectiile online sunt ok.

desigur nu le comparam cu cele facute cu professor, dar in situatia de fatza sunt oricum ok

"ceva " imi spune ca daca nu atinge keybordul si pretinde lectii cu professor, asta e doar un motiv , ceva sa reproseze.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata

 

e vineri, tralala, vorba unei colege dragi de forum [:)]

 

Nu e ca Erasmusu studentesc, cand studentii plecau singuri. Aici e grup cu profesor si alti adulti si se merge scurt, cred ca nu mai mult de 14 zile (da' tre sa verific, ca nu stiu sigur). 

 

 

da, ei pleaca o saptamana. asa am vazut ca au stat si cei care au venit in Mai la noi.

 

Ioana, merci de site-ul e-twinning, nu il stiam [:)].

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata pinguini

 

Rox, felicitari lui P  [pk] sa o tina tot asa.

 

Silvi, la multi ani piticotului  [flo2]

 

Aici e inorat, la noi in sat erau 15°, in oras sunt 18°...vine toamna...in sudul Germaniei, under mergem noi astazi, nu vor fi mai mult de 20°..si se anunta si ploi  [zirea]

 

Marcia se spala de mica, cel putin o data pe zi...dusul de seara nu lipseste..aici imi seamana, eu ma dusez de cel putin 2 ori pe zi, dimineata si cand vin de la job....cand e ft cald sau cand mergem la vreo petrecere (indiferent de ora la care venim acasa), iar ma dusez...si eu am pielea uscata (de la apa de aici), dar nu pot sta fara dus...in tinerete, cand mergeam cu cortul, ma spalam in apa de izvor  [:)]  

 

Aici se fac schimburi intre elevi, dar pe durate mai mari, intre 6 si 12 luni...si numai la liceu, inainte nu exista asa ceva.

 

Weekend placut si sa ne reauzim cu bine. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...