Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Zacusca-n plapuma din puf de pinguin


Recommended Posts

Seara buna! 

 

Foarte greu merge cu gardul, foarte greu. E o munca de salahor, sa spal cu peria tot ce s-a adunat de ce stiu eu cati ani, mai mult de 13-15 sigur. O negreala si plin de licheni si alge...al meu zice sa dam cu aparatul cu presiune si cat se duce se duce, dam licheni ce se vad si aleluia! Sa vopsesc așa. Ca altfel nu termin anul asta si eu vreau sa fiu gata saptamana viitoare. 

 

Azi am venit acasă de la job dupa ce am facut cumparaturi, am iesit cu W la plimbare si la 18 m-am apucat de gard. Dupa o ora si ceva făcusem un metru jumate, poate doi. Tot gardul are...vreo 20 m. La 19 si ceva m-am apucat de mancare,  in timp ce se făcea am aruncat ochii pe o jumate de film. Apoi a inceput Skavlan. Acum e gata si merg la somn. La 5.20 suna ceasul...seara faina! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 802
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Seara buna! 

 

Foarte greu merge cu gardul, foarte greu. E o munca de salahor, sa spal cu peria tot ce s-a adunat de ce stiu eu cati ani, mai mult de 13-15 sigur. O negreala si plin de licheni si alge...al meu zice sa dam cu aparatul cu presiune si cat se duce se duce, dam licheni ce se vad si aleluia! Sa vopsesc așa. Ca altfel nu termin anul asta si eu vreau sa fiu gata saptamana viitoare. 

 

Azi am venit acasă de la job dupa ce am facut cumparaturi, am iesit cu W la plimbare si la 18 m-am apucat de gard. Dupa o ora si ceva făcusem un metru jumate, poate doi. Tot gardul are...vreo 20 m. La 19 si ceva m-am apucat de mancare,  in timp ce se făcea am aruncat ochii pe o jumate de film. Apoi a inceput Skavlan. Acum e gata si merg la somn. La 5.20 suna ceasul...seara faina! 

 

 

din cite stiu exista o solutie speciala de spalat gardul inainte de a fi vopsit. se curate mult mai usor.

daca nu, macar sa dati cu aparatul de presiune si treb lasat sa se usuce inainte de a-l da cu vopsea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Michelle, cu soluție il dau, trebuie lăsat sa acționeze 1-2 zile, apoi trebuie spălat cu apa. Dar cu mana, cu peria, e cumplit. Nu pot sa il fac așa. Doar daca as avea cateva luni in fata...dar am MAX 1-2 saptamani. Stiu ca trebuie lăsat sa se usuce, de asta sunt cu graba...ah, fug la job!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata pinguini

 

Rox, Marcia imi aduce 5 kg de castraveti pt murat, nu murati  [:D] de murat ma ocup eu...asa a facut si anul trecut, a venit cu castravetii in bagaj....acum 2 ani cand am fost eu cu ea in tara in octombrie, am luat varza pt murat  [ph34r]

 

Am ajuns cu bine la hotel, 3 ore jumate, la 1.30 am fost aici, la 2 dormeam deja...ne-am trezit la 8, am fost la micul dejun si acum ne pregatim de plecare spre Slovenia...avem 3 ore doar.

 

Afara e vreme de cacao, am venit pe o ploaie de mergeau stergatoarele la viteza maxima...si acum ploua, norii sunt jos, grrrr  [umbrel] in Slovenia insa va fi frumos.

 

La concert a fost fain, am cantat si dansat mai mult de 2 ore...numai ca azi-noapte a inceput sa ma usture gatul rau, de de-abia inghiteam...am la mine faringosept si am luat si de aici ceva pt gat..acum e mai bine..

 

O zi faina v doresc !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi,

 

La noi a fost ok vremea, dar in alte parti au fost inundatii, au deraiat niste sine de tren etc. Nasol. 

 

Azi vrem sa mergem in Cardiff, la evenimentele pentru centenarul Roald Dahl si pe seara am de facut chestii admin.

 

Miha, si eu zic sa bagi aparatul cu presiune. Oare nu e vreun licean dispus sa munceasca si sa il platesti, daca vrei totusi sa dai cu solutie? 

 

Ella, distractie placuta in continuare.

 

Micky, cu paduchii stiu cum e! Nu am avut parte decat de o tura sau doua, din fericire. dar na' daca ceilalti parinti nu se preocupa sau sunt mai flower-power si nu vor sa 'agreseze copilu' cu chimicale', problema nu dispare.

 

Silvi, sper sa nu aveti chiriasi. Ma mananca tot capul de cand ati deschis discutia. 

 

Strumph, sper sa terminati cat mai repede cu James. Ii place Sophiei la scoala de copii mari?

 

Kari, ai fost in vacanta singura? 

 

Mianna, cum mai stai cu imaginarile?

 

Viv, mai suporti caldura?

 

Ziki ce o mai fi facand?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce misto e cand deraiaza sinele de tren!

 

Nu mai suport caldura. Am a/c din sufragerie care dupa vreo 4 ore scade temperatura cu 1 in grad in dormitor dar mult umiditatea si atunci devine mai suportabil si in sufra imi clatane dintii.

Acum am 28 de grade in dormitor cu 50% umiditate.

 

Am facut niste vinete la cuptor si nu mai spun cat s-a facut de cald  in sufragerie.

 

Cred ca luna asta nici nu ma uit pe facura de la electricitate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca azi e sambata m-am apucat de ceva bucatareala.

Am sa va impartasesc 2 retete pe care sa NU le faceti niciodata.

Am luat retele de pe net si sunt un mara caca.

 

1. Salata de ciuperci Pleurotus. Ciupercile se fierb in apa in care pui un pahar de vin, 5 grame de cimbru si 1 lingura de otet. NO, NO, NO! Combinatia asta nu e buna cu ciuperci, le da un gust de: [vom]  chiar daca ca sa le desavarsesti pui ulei, otet si usturoi.

 

2. Tai niste 3 vinete mari cuburi, le pui sare, le scurgi, le storci, le pui in tava antiaderenta, arunci pe ele 3 linguri de ulei, le tii la cuptor 50 minute.

NO, NO pe jumatate. Le-am pus putina lamaie si usturoi. Parca se pot manca pentru ca ele oricum au un gust bun.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

2. Tai niste 3 vinete mari cuburi, le pui sare, le scurgi, le storci, le pui in tava antiaderenta, arunci pe ele 3 linguri de ulei, le tii la cuptor 50 minute.

NO, NO pe jumatate. Le-am pus putina lamaie si usturoi. Parca se pot manca pentru ca ele oricum au un gust bun.

 

Hmm, abia vazusem si eu reteta asta si ma tenta. Deci, nu?

Mie imi plac vinetele dar da, is un pic pretentioase... [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In California??? Hai mai Michelle, io cred ca facea misto. Sau da, poate Will avea 6/7 ani si nu mirosea daca transpira. Altfel, la adulti, ma apuca groaza sa

ma gandesc cum e sa nu se spele decat o data la 2 zile...

 

Eu cred medicul, adica am tot citit ca spalatul zilnic, pe tot corpul, nu e deloc benefic. Numai si prin prisma faptului ca 'soarele' are nevoie de nu stiu ce chestii din sebumul de pe corp ca sa se poata produca vitamina D.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

- Rall, zacusti si dulceturi - asta daca nu le-a facut altcineva si am incurcat borcanele ca de Strumphitza si plapuma ei tot citesc.

 

Eu... eu is aia! Si magiun si varza murata (de vara) si castraveti murati si retete, multe retete cu rosii si ardei [:)] Am avut un exces de rosii in gradina.. ieri am facut a treia tura de vreo 20l de suc de rosii [alcool] Si inca mai sunt rosii... [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...