Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Zacusca-n plapuma din puf de pinguin


Recommended Posts

  • Răspunsuri 802
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bună dimineața!

 

Black, sănătate veveriței!

 

Miha, eu aș zice să lași gardul pentru vara viitoare. Trebuie să fie cald să se usuce bine lemnul, altfel n-are rost să-l vopsești.

 

Ella, sănătate, să-ți treacă gâtul.

 

Rall, ce drăguț e pisoiul! Și ce fain doarme cu cuțu' tău, din ce povestești!

 

Pisoii mei nu știu ce boacăne mai fac, i-am lăsat la Constanța și eu sunt la București acum.

 

Ieri am petrecut în familie, a fost o sâmbătă ”de lucru” printre altele, pentru că s-au copt nu-știu-câte kg de vinete și ardei (mă rog, ”s-au copt” e un fel de a spune, că nu s-au copt singure). Printre pregătiri pentru iarnă am făcut și un grătar și am mâncat și un tort (am făcut un tort cu nucă, foarte fain a ieșit). 

 

Fug că ne pregătim să plecăm.

 

O duminică frumoasă!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Însănătoșire grabnică lui Vivi cea mică !

Ella ai grijă de tine și distracție plăcută în continuare!

Viviana, poate reușești să te odihnești azi.

Rall, frumoasă este pisicuța. Să le faci o poză împreună!

Daniela , deci ai lăsat pisoiu singuri acasă  [:)]

Silvi, e bine dacă nu aveți musafiri.  [:)]  Să fie sănătoasă sarbatorita cea mică care a făcut 9 luni!

 

Eu sunt încă năucă după criza de fiere. Nu am chef de nimic.

 

Va doresc o duminică frumoasă!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna! 

 

Va scriu din vana, unde ma relaxez. :) Dupa ce am muncit la gard cateva ore. Pana la urma l-a intrebat sotul pe vecin, ca știm ca se pricepe desi el nu are gard :)). Ne-a spus ca gard nu a vopsit dar au vopsit garajul (e din lemn) si au dat jos cerceta de dat jos cu o perie de sarma atașata la bormașina. Nu au spălat. Dupa ce am fost in oras sa mancam brunch, la unul din restaurantele noastre favorite, e o vreme superba de toamna la noi, am cumparat perie din aceea si mi-a arătat al meu cum sa fac. Ne-am hotărât ca nu il mai spălam. Am lucrat jumate de gard. Intre timp am citit ca dupa ce e curățat, se da cu ulei special si apoi se aplica o vopsea de baza (alta decat cea finala) si apoi doua straturi de vopsea finala. Asta finala e foarte scumpă. Vecinul a zis ca ei au dat cu uleiul acela si apoi au vopsit. M-am hotărât sa fac si eu așa. Maine ma apuc sa dau cu ulei si apoi cu vopsea (nu e voie sa se usuce uleiul inainte de a da cu vopsea) o porțiune, sa vad de cat am nevoie. Am facut eu un calcul dar e posibil sa intre mai multă vopsea. 

 

Ieri am avut o zi foarte grea la job, demult am mai avut așa o zi...abia am asteptat sa plec. Am ajuns acasă si W era neplimbat.  Al meu era si el la spital, Silvia călărea. Am iesit cu el in padure, al meu a venit acasă pe la 16. Era programat sa mergem pe Fårö, a fost we in care dupa sezon, se deschid toate restaurantele, voiam sa mancam ceva bun. Stiam ca trebuia sa fi rezervat masa si am uitat. Tot era plin. Pana am vazut in pliant, la unul din restaurantele misto, unde am fost cu mama asta vara, frantuzesc, ca au si mese fara rezervare. Ne-am dus si am avut noroc. Ne-a servit însuși Vincent :), un meniu cu desert frantuzesc. Am fi luat si aperitiv, foie gras dar ar fi fost prea mult. Luna a răsărit exact cand stateam la masa, pe terasa, idilic. Am fost numai noi doi,  eu cu al meu, avem din ce in ce mai des date-uri din astea, e tare bine :). 

 

Ma pun la un film, apoi la somn, maine începe o saptamana plina. Sa fie una usoara pt toti! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uuuuf! cica ma fac expert in Microsoft [:-)))]

 

trebuie sa fac niste cursuri online care-s cat se poate de idioate, dupa parerea mea. intai imi explica niste lucruri la modul general, apoi imi arata in amanunt cum se face, apoi imi da ca exercitiu sa fac ceea ce a fost in exemplu. dar fara instructiuni clare, ci doar unele generale - asa ca daca ei au selectat in exemplu culoare verde si font Arial, pe alea tre' sa le selectez si eu.

 

pe bune? adica n-am destule tampenii de citit si de memorat? mai trebuie sa-mi incarc memoria si cu ce optiune ati selectat voi in exemplu???

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bun! is advanced in Microsoft 2010, si expert in Microsoft 2013 [:-)))]

 

acum ma intorc la chestii mai serioase, numite Standard Operating Procedures (pe scurt, SOP-uri [:)] )

 

incep sa mi se vada frunzele de la morcov, ca mai am o groaza de citit (si pt fiecare dintre ele mai trebuie si sa documentez trainingul), si mai am cam o saptamana la dispozitie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

 

Intre morcovii Mianei si plimbarile romantice ale Mihaele, vin si eu scurt sa zic ca nu am facut nimic din ce planificasem ptr weekendul asta. Dar am facut altele, neplanificate si faine. De ex am fost la plaja toti 4 (buni a ramas sa se odihneasca) si am jucat fotbal cu fetitele, am dat-o peste cap pe Patri si in general am facut miscare si joaca si ne-a prins tare bine.

 

Acu' ma retrag in glorie, sa mai fac una-alta si in curand nani, ca maine o luam de la capat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...