Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Zacusca-n plapuma din puf de pinguin


Recommended Posts

Buna dimineata!

 

 

Daniela, la multi ani cu sanatate si numai bine!

 

Am scapat cu bine ieri de inspectia doamnei de la Arhive! Ne ma raman acum pe cap doar cei de la Curtea de Conturi.

 

Am intrat in paine si la scoala: Ramona a avut ceva teme, Mihai este foarte incantat de doamna.

 Am observat la Mihai, ca un dinte de lapte din fata nu i-a cazut, dar cel permanent iese. Acum sunt in  cautare de dentist pentru copii. Ma puteti ajuta?

Stiu ca nu ar fi un motiv real de ingrijorare, dar dintele ala trebuia sa cada cam de mult zic eu si un control nu strica.

 

Black, sanatate multa veveritei!

 

Ioana, superbe pozele!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 802
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La multi ani, Daniela! [flo2]

...si buna dimineata la toata lumea.

E mult mai bine cu racoare...pur si simplu ajunsesem la limita rabdarii. Stiu ca o sa mi se faca dor de soare, vara, dar totusi...

Inteleg ca azi mai ploua vartos, de maine se inmoaie si vine si soarele. Dar vara e gata. Ii multumesc ca a fost frumoasa si calduroasa, am avut concediu si escapade grozave, n-am avut timp sa fac tot ce am fi vrut (de exemplu n-am urcat deloc pe munte), dar n-au intrat zilele in sac. Inca mai putem merge.

De cateva zile mi se umfla picioarele, de la genunchi in jos, mai ales gleznele. N-am avut asa ceva in viata mea. Vad ca mai nou tot apare cateceva...anii astia care trec nu prea aduc lucruri bune.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața și de la mine!

 

Mulțumesc de urări, vi le întorc înzecit! Îmi pare rău că n-am nici o poză cu tortul de sămbătă, vă las una cu același tip de tort, tot făcut de mine, dar cu altă ocazie (poza e făcută de Alexandra):

 

post-19501-0-95025400-1474357133_thumb.jpg

 

Strumfi, zic și eu ca Rox, nu găsești ceva prin dulap?

 

Ioana, foarte faine pozele cu fetele tale.

 

LauraNico, țin pumnii pentru control, să treacă repede!

 

Miha, spor cu gardul și să ne spui ce zice doamna decorator.

 

Referitor la vară, chiar dacă m-am mai plâns eu de cald ocazional, tot nu-mi place că vine frigul...  [fri]

 

Fug la treburi. O zi frumoasă!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața!

 

Daniela, cata ploaie a căzut în noaptea asta la tl atâtea bucurii sa pice pe capul tău! Pupici! [flo2]

 

Ioana, foarte frumoase pozele! Câtă fericire emana!

 

Mihaela, spor la vopsit. Sa birui gardul curând!

 

Strumphy, sa va fie de bine escapada. Multi ani fericiți alături de Sophia și dl. soț. [flo2]

 

Rufus, poate ai stat prea mult pe scaun, poate e o retenție de apa sau poate e doar batranetea [:-)))]

 

Eu sunt și mai bucuroasa ca nu au atentat păduchii la capul Crinei de când am aflat ca cealaltă verișoara nu a fost asa norocoasa [:)]

Iulia încă e puțin fornaita. Maine le duc pe amândouă la dr. 

 

Vouă va cer adeverințe la sport de la MF la fiecare început de an?

Mie nu mi se pare ok. Dacă are interdicții de vreun fel duc scutire sau scrisoare medicala. Dacă nu înseamnă că e apt.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca sunt excepția. Iubesc iarna și toamna. Urăsc soarele și căldură. 

Cel mai bine ma simt când ploua. Un coleg mai în vârstă spunea ca eu când ploua ma aranjez si zâmbesc doar ca sa le fac lor ziua mai frumoasa.  [:-)))] defapt arat mai bine când ploua doar pentru ca ma simt mai bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc încă o dată tuturor pentru urări!  [flo2]

 

Rox, tortul e Tort Egiptean, de exemplu de aici: https://www.lalena.ro/1462-reteta-Tort-Egiptean.html#.V-D2aPl97IU (sunt mai multe site-uri pe care am văzut rețeta).

 

Tortul ăsta seamănă extrem de mult cu o prăjitură pe care am învățat-o de la cineva din zona Mediașului, prăjitura se numește Julieta și n-am găsit rețeta ei ca atare pe net. Prăjitura e similară cu tortul, doar că nu se pun straturile de frișcă cu krantz (la prăjitură aveam doar foile de bezea cu nucă și crema de unt cu vanilie).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...