Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Zacusca-n plapuma din puf de pinguin


Recommended Posts

Buna dimineata!

Strumphi, am mai zis eu pe aici cate ceva. S-au acomodat destul de bine si de repede.

 

C. pleaca vesela la scoala, se gateste [:D] (asta e o vorba ramasa la noi in casa de la bunica mea care s-a dus...), e tot timpul gata inaintea mea. Vreau sa o laud. Noi pregatim hainele de seara, dimineata le calc. Ea se trezeste, gaeste lapticul cu cereale cald, mananca, se spala singurica pe dinti si pe ochi si se imbraca singura. Mai nou, de doua zile isi face singura pachetul. Saptamana asta  a vrut sandvis cu sunca presata si cascaval. Isi pune apa in sticluta pentru scoala. Am fetita mare care se descurca [:)] . Dupa amiaza.vine vesela din clasa, imi povesteste ce usoare i s-a parut lectiile, o duc acasa, ii incalzesc mancare si o las singura. Se joaca cu verisoara ei pana vin eu seara.

 

In schimb R....intra dupa amiaza si pleaca inainte de a ajunge eu acasa cu C. Trebuie sa stea mama dupa fundul lui, sa-i incalzeasca mancare si sa fie atenta cum pleaca. De cele mai multe ori are tendinta de a pleca nepieptanat, uita banii, uita umbrela (zilele astea), se intoarce inapoi de la poarta...Ametit tare...

La scoala sta de doua zile cu o fata, asa i-a mutat d-na diriginta [:)] Cand l-am intrebat cum e colega, mi-a zis ca nu au schimbat doua vorbe [:D] , ca nici ea nu vorbeste prea mult....

Ii plac profesorii, de colegi nu prea stie ce sa-mi spuna pentru ca sunt pauzele de 5 minute, scurte si nu au timp sa socializeze...

 

Eu zic ca e bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 802
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

De cateva zile mi se umfla picioarele, de la genunchi in jos, mai ales gleznele. N-am avut asa ceva in viata mea. Vad ca mai nou tot apare cateceva...anii astia care trec nu prea aduc lucruri bune.

offfff.... asa se intampla, ne mai doare una-alta odata cu trecerea timpului....

 

Au scos cei de la Taxi o melodie.... orice sfarsit e un inceput... de chelie, de burtica....

"Daca dupa 40 de ani, se trezesti dimineata si nu te doare nimic, inseamna ca ai murit..."

 

Nu mai am nici eu mult pana la 40... desi pe mine ma dor diverse de pe la 29 de ani.... asa ca sunt sigura ca inca mai traiesc (si platesc taxe si impozite) :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

Eu la un ceai negru. Se vede ca am o perioada o idee mai lejera.

Daniela, chiar ca m-am obisnuit asa. Am cam doua alarme la fiecare programare. Au facut poze la scoala in zile diferite. S iam pus alarma cu 2 zile inainte sa alegem tinuta ca sa am timp si sa spal hainele daca trebuie. Si in ziua respectiva.

Va spun sincer ca am mare noroc cu mijlocia care e tare responsabila si ea si le stie pe ale ei cand si cum si de ce. Nu am gasit insa solutie cum sa bag in telefon cand are inot. Asa bulibaseala nu am mai vazut pana acum. Au facut 4 grupe pentru inot. In prima saptamana a fost grupa 1+2, a doua saptamana e grupa 2 si dupa aceea 1. A treia saptamana e grupa 3,4 si a patra e grupa 4 si 3. Nu gasesc cum sa bag in telefon asa ceva.  Ca mai sunt si saptamani de vacanta si se iau in calcul.

Cu gimnastica au 1,5 ore pe saptamana adica doua ora o saptamana o fac o saptamana nu. Asa ameteala mai rar. Oricum a luat bagajul cu haine de gimnastica si au facut afara. Ma rog, ma bucur ca a fost vreme buna. Ii pune sa care prospop, sapun, lenjerie de corp dar inca nu au reusit sa se incadreze in timp ca sa si faca dusul acolo.

Fleur, ti-ai mai revenit sper? cum mai este sotul tau, isi ia medicamentele?

 

A scris oare cineva la calatoriile pinguinilor despre Londra?

 

Viv, ce trist ca el gandeste asa.

 

Ioana, cum te descurci cu munca, scoala, cresa? E cineva la tine sa te ajute?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vouă va cer adeverințe la sport de la MF la fiecare început de an?

Mie nu mi se pare ok. Dacă are interdicții de vreun fel duc scutire sau scrisoare medicala. Dacă nu înseamnă că e apt.

Da si noua ne cer in fiecare an adeverinta pt sport.

Vor ei sa fie acoperiti, ca in caz de Doamne fereste, ei n-au nici o vina, ca au facut sport cu copii apti cf adeverintei.... Ce sa zic...cu atatea nenorociri :((((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va zic faza de dimineata. Cea mare a plecat la scoala pe la 7:30 cu bicicleta. A iesit prima din casa. Am si pupat-o la iesire. Eu mi-am luat o rochie si cand sa iau balerinii potriviti nu i-am gasit si pace. Bine ca aveam altii culoare similara dar sunt noi si nu planificasem sa ii am toata ziua in picioare. M-am mai intors in casa inca o tura sa rascolesc dulapurile si cutiile. Dar trebuia sa plec cu cele mici ca se termina programul de masa la scoala iar ele nu mancasera acasa. Si chiar la scoala mi-a picat fisa. Cred ca fata mea mi-a luat balerinii pentru ca i-am dat un pulovar cu dungi alb si bej de la mine iar balerinii erau bej. Am sunat-o dar nu a raspuns la telefon. Ce mi-a tras-o azi. De acum incolo sa ma tin ca a ajuns de 2-3 saptamani la marimea mea si vad ca nu are jene sa ia ce ii place la mine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va zic faza de dimineata. Cea mare a plecat la scoala pe la 7:30 cu bicicleta. A iesit prima din casa. Am si pupat-o la iesire. Eu mi-am luat o rochie si cand sa iau balerinii potriviti nu i-am gasit si pace. Bine ca aveam altii culoare similara dar sunt noi si nu planificasem sa ii am toata ziua in picioare. M-am mai intors in casa inca o tura sa rascolesc dulapurile si cutiile. Dar trebuia sa plec cu cele mici ca se termina programul de masa la scoala iar ele nu mancasera acasa. Si chiar la scoala mi-a picat fisa. Cred ca fata mea mi-a luat balerinii pentru ca i-am dat un pulovar cu dungi alb si bej de la mine iar balerinii erau bej. Am sunat-o dar nu a raspuns la telefon. Ce mi-a tras-o azi. De acum incolo sa ma tin ca a ajuns de 2-3 saptamani la marimea mea si vad ca nu are jene sa ia ce ii place la mine.

[:-)))]  [:-)))]

Super tare!

 

Si ale mele imi vizeaza diverse perechi de pantofi si abia asteapta sa ma ajunga la numar. Bine ele mai au inca, dar piciorusele lor cresc... Insa pana atunci, probeaza mult prin casa  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Ei da, acum e chiar racoare, parca-parca mi-ar trebui ceva peste camasa mea cu maneca scurta. Mai astept sa vad cum evolueaza vremea, ca am auzit ca se mai incalzeste.

Cu picioarele...se pare ca-i de la noul tratament de hipertensiune, o sa scot ceva bagat recent, sa vedem. E ciudat...

Viviana06, nu te mai supara de atitudinea fostului. Nu vei avea nici un rezultat pozitiv, indiferent de ce vei face. Ti-am mai spus, or fi ei copii, dar orbi nu sunt si oricum tu esti la mijloc fara mare putere de a schimba ceva. Cand incepe vreun show, spune-i ca ai treaba [:)]

 

Si o poza cu mica mea vrajitoare. Daca vi se pare curios, sa stiti ca in mana tine un soarece adevarat. Eu nu stiu daca as fi pus usor mana pe asa ceva...

post-13573-0-29232100-1474443650_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Daca dupa 40 de ani, se trezesti dimineata si nu te doare nimic, inseamna ca ai murit..."

Hmmm, eu am împlinit 41, încă nu mă doare nimic când mă trezesc, oare mai trăiesc?  [:)]

(Dacă nu mai trăiesc și e un vis, de ce tre' să muncesc în visu' ăsta??? Nu puteam să am și eu un vis cu vacanță???)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...