Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Zacusca-n plapuma din puf de pinguin


Recommended Posts

Mianna, pe unde esti?

pe-aici, mai scot din cand in cand nasul dintre SOP-uri si va citesc [:-)))]

 

bine, aseara mi-am mai permis un pic de folk; azi nu, ca-s prea stresata (ar fi fost fain si azi, e concert in memoria lui Vali Sterian...).

 

la mine stress-ul se manifesta prin trezit mai devreme decat prevede legea, avand in minte ceea ce am de facut. no, azi m-am trezit la 8 fara un sfert [batcap] (inuman de devreme pentru mine, mai ales dupa o seara de folk).

 

luni dau primul test (bine, as putea sa-l dau si mai devreme daca vreau - da' normal ca nu vreau). marti mi-au facut program la birou, sa tin un training unei colege din Franta. miercuri am teleconferinta in care se discuta rezultatele de la primul test. joi plecam in teambuilding - in Bulgaria, pe langa Balcic. plecam la 7 dimineata [alcool] (cred ca mai bine nu dorm deloc, si dorm pe autocar; ia sa vad, nu gasesc ceva folk miercuri seara? [:)] ). ne intoarcem sambata, si de lunea urmatoare incep training-ul propriu-zis, care dureaza o saptamana. dupa care, candva, alte training-uri pe Skype, si vreo alte 7 teste...

 

 

si pe langa toate astea, munca mea obisnuita pe proiecte [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 802
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Anja, nu mi-ai raspuns daca accepti propunea?! [uta] ... si nu te-am uitat cu maioneza aia [:p]

 

Sophia isi scrie tema cu Nick si cica nu am voie langa ea, voiam sa trag un ochi la ce si cum scrie si cica o sa vad la sfarsit. Are de scris despre un personaj dintr-o carte caruia trebuie sa ii faca o mica o caracterizare si sa foloseasca anumite cuvinte

Nu am apucat sa citesc tot, sunt ingropata in mtg-uri, dar ii raspund lu' Strumphy ca m-a tras de maneca:))) Da, da accept propunerea! Iar maioneza, nuuuu uit.

 

Pun si eu o intrebare. Miss are 5 ani, nu??? Si vrei sa zici ca la varsta asta, in primele sapt de scoala, si in clasa 0, are de facut caracterizari in scris?????????? Spune-mi ca nu e adevarat!!!!

 

Mai viu pe aici!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

Imi ocup timpul cu insomniile si astea chiar ca ocupa timp!

 

Apoi continui proiectul teren + casa. Dimineata am avut o intalnire cu un arhitect. O sa fie multe de facut dar am om de incredere langa mine.

Seara e timpul cand vorbesc cu CCS. Ce rau e ca el sa fie departe, sa trepideze, sa nu stie ce si cum fac. Drept urmare imi pune o multime de intrebari, vorbim cu orele pana nu mai am saliva. Si zau daca stiu sa raspund la toate intrebarile pe care mi le pune.

De acolo de la el se vede intr-un fel, de la mine in alt fel. Asa ca e cand pentru cand impotriva.

I-am spus sa ma lase sa ma linistesc sa am ceva concret pe care sa vorbim.

 

Apoi am fost cu Silvi la endocrinologie, sunt ceva probleme si acolo, dar care se vor rezolva sper ca bine.

Mononucleoza aia de anul de anul trecut tare pacatoasa a fost si tare a lasat urme.

Cand ma gandesc la ea prin cate a trecut, inclusiv amigdalitele, operatie de amigdale, bac-ul, nota mica gresita nu ma mir ca este atat de fragila psihic.

 

====

Ella sa stii ca mie mi-a scapat ce operatie face Marco, am uitat.

Poti imi mai pui o data linkul cu casa mamei tale?

 

Viviana, sa stii ca chiar nu merita sa te certi cu fostul, zici ca el, faci ca tine. Dar oricum nu e corect ca nu da toata pensia alimentara.

 

Rufus, si eu iau Concor pe langa altele bineinteles. Incepusem cu 5 mg, dar acum iau jumate seara ca prea imi scade pulsul. In ziua aia m-am dus la medicul de familie sa-mi iau retetele si ii povesteam ca m-am sculat cu 2 ore in urma si m-a luat asa un somn de as vrea sa ma lase sa ma intind putin pe patul lui cat scoate retetele.

Si cand mi-a luat tensiunea, pfui aveam 10 si puls 50.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna! 

 

Azi am fost la sedinta cu parintii. O jumate de ora am fost toti parintii celor 6 clase a 7-a in aula, ne-au fost prezentați profesorii, pedagogii, altii care se ocupa de copii in scoala. Apoi ne-am împărțit pe clase. Fiecare clasa e alcătuită din 23-25 de elevi si au doi mentori (diriginți). Ce mi-a placut tare mult a fost ca pe bănci ne așteptau desene făcute de copii, trebuind sa ghicim care e al copilului nostru si acolo sa ne așezăm. Apoi ne-am prezentat pe rand si am prezentat desenul copilului nostru, i-am cunoscut foarte bine din desene. Vi-l arat pe al Silviei. 

post-3506-1268642_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va zic faza de dimineata. Cea mare a plecat la scoala pe la 7:30 cu bicicleta. A iesit prima din casa. Am si pupat-o la iesire. Eu mi-am luat o rochie si cand sa iau balerinii potriviti nu i-am gasit si pace. Bine ca aveam altii culoare similara dar sunt noi si nu planificasem sa ii am toata ziua in picioare. M-am mai intors in casa inca o tura sa rascolesc dulapurile si cutiile. Dar trebuia sa plec cu cele mici ca se termina programul de masa la scoala iar ele nu mancasera acasa. Si chiar la scoala mi-a picat fisa. Cred ca fata mea mi-a luat balerinii pentru ca i-am dat un pulovar cu dungi alb si bej de la mine iar balerinii erau bej. Am sunat-o dar nu a raspuns la telefon. Ce mi-a tras-o azi. De acum incolo sa ma tin ca a ajuns de 2-3 saptamani la marimea mea si vad ca nu are jene sa ia ce ii place la mine.

 

Ma citez asa de genul din episodul anterior. Nu pot dormi pana nu ma confesez [alcool]

Deci un scurt update.

Am plecat de la servici dupa pranz sa rezolv ceva si cum deja incepusem sa simt durere la calcaie am schimbat pantofii noi cu unii vechi mai maronii pusi in masina de rezerva. I-am luat din casa la a doua tura de scotocit de dimineata cand am abandonat cautarea dar am zis ca intelept e totusi sa ii iau pe cei vechi cu mine ca nu se stie. Si bine am facut ca nu mai rezistam. Cei noi sunt de piele si au o talpa anume recomandata pentru cei cu probleme cu coloana. Cei vechi sunt buni de mers distante lungi, sunt cu pernute la spate, Ecco. Dar la o privire atenta se vede ca-s purtati cam mult. Dar cand m-am dus la masina deja nu mai puteam. Mai tarziu ma suna fata ca a ajuns acasa si o intreb de balerini iar ea zice ca nu i-a luat. De draguta ce este se si ofera sa ii mai caute si ea o tura. Rezolv, ma intorc la munca, vin acasa. Zic sa ma uit pe sub scaunele din masina ca poate i-am luat in vreo zi pe cei bej sa fie de rezerva. Si atunci mi-a picat fisa la fisa. Cei din picoare ii aveam la servici si intr-o zi ma jenau balerinii bej si i-am schimbat balerinii cu ei ca deh sunt comozi. Sunt pusi sub glaful de la fereastra dar nu se vad ca e un dulapior in fata lor. Bai ce figura sunt. Cum va scriam eu mesaj de dimineata si ei erau in spatele meu. Adica asa cred ca-s acolo. Maine sper ca se incheie epopeea balerinilor bej/maro. In concluzie sunt varza cu memoria. Mai am si banuit copila aiurea. Nu ca nu ar fi avut antecedente, dar totusi. Oricum, va invit sa radeti din plin ca aveti de cine.

 

Chiar ca traieste pe picior mare Crina. De fapt ce ma mir ca si mijlocia mea e la 34 si are aproape 8 ani. Ea sigur ma intrece la picior.

 

Fetele din UK vad ca absenteaza azi. Oare de ce chiulesc ele asa in grup?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Fetele din UK vad ca absenteaza azi. Oare de ce chiulesc ele asa in grup?

 

nu ne-am vorbit! [nebu] eu am fost bizi si fara mult chef de laptop, am sa scriu maine si am sa ii raspund si lui rall si anjei ca m-au intrebat cate ceva  [flo2]

 

parca retinusem de dimineata ca vrei povesti cu calatoriile pinguinilor in Londra? ce anume te intereseaza? 

 

daca te pot ajuta cu info sa spui  [il]  iti dau adresa si te astept la un 5 o'clock tea?  [:I]

 

in afara de mine care locuiesc aici, pinguini vizitatori de Londra eu nu prea stiu in afara de Rox, Ioana, Anja...si nu mai stiu. cei care ati fost sariti cu 2 dejte'n sus  [biz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...