Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Zacusca-n plapuma din puf de pinguin


Recommended Posts

Am terminat si cu a treia sedinta cu parintii. Am ramas insa cu gandul la filmuletul acesta despre mobbing. E atat de trist. Mai aveam putin si plangeam la sedinte. Atat de adevarat ca "adultii creeaza prietenii", ca rolul lor este esential. Ca si noi parntii trebuie sa fim mai buni, mai toleranti, mai atenti la nevoile celor din jur. Nu doar copii nostrii sunt responsabili ci si noi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 802
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Strumphi, am tot felul de ganduri. Ba sa nu ne obosim prea tare cu prea multe activitati in program, ba sa nu le excludem daca se poate. Venim grup maricel. Am pus pe lista un tur cu un ghid, London Eye, Madame Tussaud. Pentru copii  poate Kidzania sau Oceanarium. Am impresia ca incep si activitatile de craciun. Si-s doar trei zile. Evident ca as baga un shoping daca ar fi timp. Parca vecina zicea de o vizita la Hamley promisa baiatului. Eu am fost ocupata si-s cu temele nefacute. Ceilalti au citit, cam stiu ce vor. Ba mi-au aratat si o cafenea faina, o cladire inalta de unde se poate vedea orasul de la inaltime ca-s geamuri pe toate partile. Spre rusinea mea am uitat numele. Edit: cred ca este Sky Garden. Sunt cam in pom si nu-mi place situatia.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

in afara de mine care locuiesc aici, pinguini vizitatori de Londra eu nu prea stiu in afara de Rox, Ioana, Anja...si nu mai stiu. cei care ati fost sariti cu 2 dejte'n sus  [biz]

sar io! da' nu se pune, pentru ca nu stiu sa dau sfaturi cuiva care merge cu copii.

 

zic doar ca mi-a placut Londra la nebunie, dar m-a si dezamagit in anumite privinte (legate de transportul in comun, ne-am pacalit de vreo 2 ori).

 

zona mea favorita a fost Trafalgar Square cu National Gallery cu tot (din care nu ma mai dadeam dusa).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

nu ne-am vorbit! [nebu] eu am fost bizi si fara mult chef de laptop, am sa scriu maine si am sa ii raspund si lui rall si anjei ca m-au intrebat cate ceva [flo2] parca retinusem de dimineata ca vrei povesti cu calatoriile pinguinilor in Londra? ce anume te intereseaza? daca te pot ajuta cu info sa spui [il] iti dau adresa si te astept la un 5 o'clock tea? [:I] in afara de mine care locuiesc aici, pinguini vizitatori de Londra eu nu prea stiu in afara de Rox, Ioana, Anja...si nu mai stiu. cei care ati fost sariti cu 2 dejte'n sus [biz]
Eu am fost de doua ori :). Dar nu pe vremea ghețarului :). Povesti am pe blog daca te interesează, Otilia. Numai ca nu am bifat nu stiu ce, am fost de revelion si obiectivul a fost focurile de artificii live :). Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata

 

Otilia, pentru copiii mei cele mai frumoase si atractive lucruri la Londra au fost (fara ordine...)

- National History Museum (ar fi stat mai mult de o zi acolo)

- London Eye

- Sea Life

- magazinele Hamley's si Disney :)

- plimbarile cu autobuzul spre centru si inapoi spre hotel

- mâncatul la pub ( :)))) )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

.....

Viviana06, nu te mai supara de atitudinea fostului. Nu vei avea nici un rezultat pozitiv, indiferent de ce vei face. Ti-am mai spus, or fi ei copii, dar orbi nu sunt si oricum tu esti la mijloc fara mare putere de a schimba ceva. Cand incepe vreun show, spune-i ca ai treaba [:)]

 

Si o poza cu mica mea vrajitoare. Daca vi se pare curios, sa stiti ca in mana tine un soarece adevarat. Eu nu stiu daca as fi pus usor mana pe asa ceva...

Rufus, da-mi si mie un pic din intelepciunea ta [:)] [flo2]

 

Tare frumoasa e micuta vrajitoare [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Am gasit balerinii bej. stateau cuminti si pititi bine  [:)]

 

Roxana, Amina, Mihaela, Strumph, mersic pentru raspunsuri.

 

Eu as lua bilete cu 3 atractii (Sea Life, London Eye si Madame Tussauds) si in rest plimbari de voie si mai putin pe la magazine la spart bani.

Copii sunt de varste diferite. Cea mare a mea vrea la Bristish Museum dar ceilalti sunt prea mici zic eu.

Si mai trebuie sa ne hotaram unde lasam bagajele in ultima zi. Ca avem avion seara si check out dimineata. Am primit o lista cu locurile unde se pot lasa bagaje.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu una figurile de ceara nu le-am agreat niciodata, si nu stiu cat de atrasi vor fi copiii.

British e plin de istorie dar poate fi obositor pentru cei care nu stiu inca despre ce e vorba.

mai zic odata de National History Museum, care e impresionant pentru toti. la fel ca si Science Museum.

nu e comod sa lasati bagajele in hotel?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am inchiriat un apartament si se face curat dupa noi. Dar firma respectiva are mai multe apartamente in aceeasi cladire pe care le inchiriaza. Este pe Cambridge Avenue, destul de central. Am intrebat daca le putem lasa in vreo camera acolo contra cost dar se pare ca nu. Rezolvam noi cumva.

Science Museum mi-ar placea si mie. Suntem 3 ingineri in grup. Poate se voteaza acesta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...