Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Zacusca-n plapuma din puf de pinguin


Recommended Posts

Oficial e prima zi de toamna. Se vede, se simte si miroase a toamna. Cand am deschis usa dimineata o gramada de frunze uscate le-a adus vantul pe prag. In parc iarba e plina de frunze... imi place cum se vad frunzele maronii roscate in iarba verde crud. 

 

Mi-am luat niste struguri negri dar nu-s dulci deloc, nici parfumati. Mi-e dor de strugurii negri din Ro. Gustosi, parfumati si dulci. Mi-e dor de toamna din Ro, de nuci, mere... si de stat pe pragul bunicii si adulmecand mirosul ploii si mancand gutui si mere. Si nuci! 

 

Sophia azi a trebuit sa duca la scoala  1-2 poze cu ea de cand era bebe. Nu stiu ce joc fac ei acolo dar cica ceva de recunoscut. Aseara am scos poze cu ea de cand era mica mica si i le-am aratat. Trebuia sa aleaga numai 1 sau 2, dar nu am scapat pana nu i-am dat plicul cu toate pozele. Sper sa nu mi le piarda, i-am dat de grija si invatatoarei. Radea la unele poze si tot intreba cine e in poza? Cand auzea ca e ea cand era bebe radea si nega, ca nu e ea, ca nu seamana! Pai s-a schimbat mult... nu mai seamana deloc de cand era bebe si acum. Mi-e dor de falcutele ei mici si grasune, de parul ciuf, de dintisorii de iepuras.. mi-e dor de Sophia bebe! [il] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 802
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

.....

Sophia azi a trebuit sa duca la scoala  1-2 poze cu ea de cand era bebe. Nu stiu ce joc fac ei acolo dar cica ceva de recunoscut. Aseara am scos poze cu ea de cand era mica mica si i le-am aratat. Trebuia sa aleaga numai 1 sau 2, dar nu am scapat pana nu i-am dat plicul cu toate pozele. Sper sa nu mi le piarda, i-am dat de grija si invatatoarei. Radea la unele poze si tot intreba cine e in poza? Cand auzea ca e ea cand era bebe radea si nega, ca nu e ea, ca nu seamana! Pai s-a schimbat mult... nu mai seamana deloc de cand era bebe si acum. Mi-e dor de falcutele ei mici si grasune, de parul ciuf, de dintisorii de iepuras.. mi-e dor de Sophia bebe! [il] 

Ce frumos! [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am gasit poza de o voiam, dar am gasit alta pe un stick. [bat]  Restul sunt pe HD ca nu am poze pe laptopul asta de cand l-am schimbat in primavara. 

 

Hahahah imi si aduc aminte cum radea cand i-am facut pozele astea. Ii cumparase Nick body ul asta  si nu o imbracasem si incepuse sa ii fie mic si am spus macar odata sa ii fac poze de amintire.  [:D]  [:-)))]  [:-)))]

 

Nu mai seamana cu Sophia de acum, nu?  [bib]

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am mai gasit una cu ciufu` de cand nu era creata!  [afro]

 

Nu o am pe stick ul asta, dar am una in care ma certa cu degetele in gurita si era tare incruntata, tare dulce si haioasa e. Of.. mi-e dor de bebe! Se vede.. eh!  [il]

 

Fug la scoala, ca are club pana la 5 dupa si nu stiu cu ce se mananca, deci ma duc sa vaz!  [alcool]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

I-am spus lui R ce am aflat (pentru ca asta era frica lui), i-am explicat ca toti avem si defecte si calitati, ca, da, taica-su a gresit pentru ca gandeste asa, dar ca e tatal lui cu bune si cu rele si ca-l iubeste asa cum poate el. Si ca trebuie sa se gandeasca bine la ce vrea sa faca in continuare, numai sa ia in calcul varianta in care taica-su se supara rau si intrerupe orice relatie cu el. (Stiu ca poate suna aiurea, dar, cunoscandu-l foarte bine, stiu ca poate face asa.). R a zis ca se duce la tatal lui in w-e, ideea era sa nu fie obligat sa se duca la fiecare doua saptamani daca are alt program sau pur si simplu nu are chef sa plece de acasa.

 

Cred ca la varsta lui ar trebui sa intervii cat mai putin. Daca iti cere sfatul il dai daca nu, te abtii. Nu dai detalii despre trecut, nu acuzi, indiferent cat te acuza fostul sot. Tata "cu bune si rele" nu prea exista in vocabularul copiilor, numai intr-al nostru. La varsta lor parintele e ori bun ori rau, e greu sa vada si partile bune atunci cand predomina celelalte. Oricum, e datoria tatalui sa-i arate copilului cum e, nu a ta. Tot ce poti face este sa asculti, sa incerci sa calmezi tensiuni, dar atat. Copilul trebuie sa inteleaga, trebuie o imagine clara, altfel o sa zica ca el n-a stiut, ca voi sunteti de vina, etc.

Ii poti spune ca-ti pare rau, ca a fost un copil dorit de ambii parinti, ca tu si tatal lui nu mai sunteti impreuna si de aceea tu nu mai poti raspunde in numele lui. Totodata ii spui ca ai vrea sa-si respecte parintii, mama si tata deopotriva, dar nu doresti si nu vei actiona in sensul in care sa se lase calcat in picioare. Ca e bine sa pastreze legatura cu ta-su pentru sufletul lui, va veni in curand probabil o vreme in care va fi furios pe ta-su, insa asta inseamna respect reciproc tata-fiu si daca se pune problerma fortei, nu este obligat sa se supuna doar pentru capricii.

Daca esti vorbita de fostul sot pe la spate, daca ii va spune copilului cate-n luna si in stele, indiferent daca e adevarat sau inventie, nu trebuie sa comentezi absolut deloc, spui doar ca tu nu-ti permiti sa spui nimic rau despre fostul sot, ca v-ati iubit candva si nu vrei sa discuti lucruri delicate din viata voastra.

Nu te teme. Copiii astia au un simt extraordinar. Chiar extraordinar.

Plus ca el va rezolva cu ta-su problema in doi timpi si trei miscari, in vreme ce tu esti blocata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi-e dor de falcute  [:)] si eu zic ca Rox...

 

Mandra a venit rosie ca racul, transpirata, dar fericita ca au castigat turneul  [pk] echipa ei (una din cele 2 din clasa ei) a castigat...au fost echipe din clasele 1-3...a dat si 2 goluri, ne-a povestit si cum le-a dat  [:D] fotbalista o fac...glumesc, e prea inalta pt fotbal...si are 2 picioare stangi.

 

Sefa mea merge saptamana viitoare la o conferinta in partea franceza a tarii (e speaker acolo), una dintre tipele care se ocupa de organizare este romanca  [:)] ce mica e lumea.

 

Seara faina si Prost  [berica] ma tratez cu un aperol spritz in asteptarea musafirilor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Nu am gasit poza de o voiam, dar am gasit alta pe un stick. [bat] Restul sunt pe HD ca nu am poze pe laptopul asta de cand l-am schimbat in primavara. Hahahah imi si aduc aminte cum radea cand i-am facut pozele astea. Ii cumparase Nick body ul asta si nu o imbracasem si incepuse sa ii fie mic si am spus macar odata sa ii fac poze de amintire. [:D] [:-)))] [:-)))] Nu mai seamana cu Sophia de acum, nu? [bib]

 

Tare drăgălașa era și bebelușa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...