Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Zacusca-n plapuma din puf de pinguin


Recommended Posts

  • Răspunsuri 802
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aoleu, da' ce/ati avut cu ea de ati trimis-o tocmai la rasarit?

 

[:D] o conjunctura minunata! Stii ca eu fac QiGong si maestrul meu e unul dintre cei 8 Mari Maestri internationali. O data la doi ani se face un forum mondial in care cei 8 si altii se duc sa se laude cu scolile lor. (Se dau mari in cadru festiv [:D]) Din pacate pentru majoritatea avansatilor din scoala noastra o plimbare la Japonia e suficient de costisitoare ca sa le piara cheful. Cu greu s-a adunat un grupulet micut ca sa mearga impreuna cu Sensei la forum. Acum sa zic o luna, mama mi-a metionat ca are ceva bani pusi de-o parte. Un fraier din grup s-a retras pe ultima suta de metri impreuna cu gagica, asa ca ar fi insemnat ca tot grupul sa suporte cheltuieli suplimentare. Am intrebat-o pe mama daca vrea, a zis da, si asta a fost. In plus, de cand s-a nascut fie-mea, ea n-a mai plecat niciunde, ca trebuia sa stea cu animalele atunci cand bantuiam noi. Asa ca e minunat... Aoleu, sa ma duc la ea sa-i hranesc matzele....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut din pauza de pranz.

 

Mai bag si eu un ochi printre zacusti, tururi ale Londrei, admiteri la liceu si, mai ales, bebelusi adorabili. Gata, ma faceti sa caut si eu poze cu grasunul meu in scutece, cand ajung acasa.

 

Ella, eu n-am inteles de ce da Marcia testul pentru liceu daca nu vrea liceu. Daca este admisa, ce se intampla, nu se prezinta si gata?

 

La noi strugurii sunt in varf de sezon acum, si negri si albi, deliciosi, foarte dulci (de California).

 

Eu m-am simtit ieri f. rau. cu o durere de cap halucinanta cum doar o singura data in viata am mai avut. Si atunci si acum, o colega (diferite intre ele, se intelege) m-a deochiat. Cea din trecut ma "sapa" in toate felurile, cea de acum, fals mieroasa, s-a tooot mirat cu voce tare ca vai ce sansa am avut, sa prind asa un post, de parca eram venita de la Cuca Macaii si nu eram profesor calificat. 

Puteti sa radeti dar eu cred in asta. Ieri nu vedeam bine din cauza durerii, cumva m-am tarait pana la sfarsitul orelor, am avut la mine un Tylenol

Sper ca mi-am facut planul la incasat deochi pe inca 15 ani de acum inainte (patania din trecut e de acum 15 ani). Daca nu, ma imbrac in rosu!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Și-a găsit un loc mai confortabil... Ioana, tu te-ai întors la munca? Cu cine sta Julia? Te-ai acomodat? Eu nu aștept deloc momentul.

 

Da, m-am intors la o zi dupa ce a inceput Patri scoala, pe 6 Septembrie. Acum sta socrella cu Julia, apoi va veni mama mea. Dupa aia, ramane sa vedem. M-am acomodat binisor, fac tot audit pe proiecte cu bani europeni - programul Erasmus+ de care am mai povestit pe aici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

strumfilescu, james tot nu s-a lasat fotografiat ? cu capsorul cum mai stai ?

 

da` tu cum de ai simtit ca ma doare capu` de imi ies ochii din cap?  [smulgpar]  

 

numa` ce am venit de la scoala si am bagat inca un nurofen si un solpadeine! stiu stiu, le-am amestecat desi nu cred ca trebuia, dar .. prea ma doare capul de dimineata continuu de nu vad bine nici pe unde merg!  [fri]  [alcool]  

 

stiu si ce a declansat durerile, dar... la naiba, cum as putea sa nu fac nimic? sa stau asa ca o placinta toata ziua?  [batcap]

 

===

 

 

apropo de simtit... voua vi se intampla ca sa va ganditi la persoane de care nu stiti nimic de mult timp si la 1-2-3 zile sa va caute acea persoana? 

 

azi mi s-a intamplat a 3a oara in mai putin de o luna ca sa ma sune persoane la care m-am gandit dar nu apucasem sa sun si sa vad ce fac? 

 

acum vreo 3-4 sapt visasem o fosta colega de liceu care acum e in Canada de cativa ani, a fost si a stat la mine anul trecut dupa Anul nou cu mama ei vreo 2 nopti si ma gandeam eu asa la Alina ca oare ce mai face ca nu mai sunt pe FB si nu mai stiu nimic de ea si intr-o seara imediat dupa visul meu m-a sunat pe whatsapp  si am vorbit vreo ora! 

 

apoi saptamana trecuta tot asa ma gandeam la o prietena de nu stiam nimic tot din cauza de renuntat la FB si am fost pe punctul de a o suna sa vad cum mai e si am uitat atunci si m-a sunat ea!!! 

 

si azi m-a sunat Diana, prietena de aici pe care nu o mai auzisem de vreo 2 sapt si chia dimineata vorbeam cu Nick oare cum o mai fi Diana ca era cam rau cand vorbisem cu ea data trecuta....

 

deci, cum sa explic astea?  [fal]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Daniela, la muuuulti ani!!! [s] [s] fericiti si sanatosi si norocosi!!! [pup] exceptional de minunat arata tortul. dai reteta? nici mie nu imi place deloc venirea toamnei. vreau vara 12 luni din an, restul primavara [:)] Eva azidimineata la micul dejun zicea ca ea vrea sa vina primavara. si eu!!! [:D]

 

Eu vreau primavara pe trecute 9 luni si inca 3 de vara-vara. E mult?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

da` tu cum de ai simtit ca ma doare capu` de imi ies ochii din cap? [smulgpar] numa` ce am venit de la scoala si am bagat inca un nurofen si un solpadeine! stiu stiu, le-am amestecat desi nu cred ca trebuia, dar .. prea ma doare capul de dimineata continuu de nu vad bine nici pe unde merg! [fri] [alcool] stiu si ce a declansat durerile, dar... la naiba, cum as putea sa nu fac nimic? sa stau asa ca o placinta toata ziua? [batcap] === apropo de simtit... voua vi se intampla ca sa va ganditi la persoane de care nu stiti nimic de mult timp si la 1-2-3 zile sa va caute acea persoana? azi mi s-a intamplat a 3a oara in mai putin de o luna ca sa ma sune persoane la care m-am gandit dar nu apucasem sa sun si sa vad ce fac? acum vreo 3-4 sapt visasem o fosta colega de liceu care acum e in Canada de cativa ani, a fost si a stat la mine anul trecut dupa Anul nou cu mama ei vreo 2 nopti si ma gandeam eu asa la Alina ca oare ce mai face ca nu mai sunt pe FB si nu mai stiu nimic de ea si intr-o seara imediat dupa visul meu m-a sunat pe whatsapp si am vorbit vreo ora! apoi saptamana trecuta tot asa ma gandeam la o prietena de nu stiam nimic tot din cauza de renuntat la FB si am fost pe punctul de a o suna sa vad cum mai e si am uitat atunci si m-a sunat ea!!! si azi m-a sunat Diana, prietena de aici pe care nu o mai auzisem de vreo 2 sapt si chia dimineata vorbeam cu Nick oare cum o mai fi Diana ca era cam rau cand vorbisem cu ea data trecuta.... deci, cum sa explic astea? [fal]

 

afinitati. Aseara am visat ca o verisoara se pregatea sa nasca un baietel- ia sa o sun. Ultima data cand am vb cu ea nu era [gravi], poate are vre-o veste?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...