Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Zacusca-n plapuma din puf de pinguin


Recommended Posts

  • Răspunsuri 802
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Ce idee frumoasa! Bravo dirigintilor. Si Silvia e fan Harry Potter? Eu citesc acum niste fanfics (povesti scrise de fani cu/ despre personajele dintr-o anumita carte) si am gasit unele HP chiar faine.

 

oh da! A citit toate volumele de-a lungul anilor (sa tot fie vreo 5-6 de cand le rasrasrasras...citeste) de ț-șpe ori. Ultimul inca nu a aparut in suedeza dar l-am cumparat in vara dupa apariție in engleza si l-a citit așa. Așa a facut si cu continuările de la Maze Runner. E personajul no. 1 :). 

Ai ceva link? 

 

Diriginta e spanioloaica, e o tipa frumoasa, frumoasa. E profa de spaniola (desigur :)) dar va înșelați sa credeți ca e doar atâta :). A predat economie mai multi ani la liceu. Are vreo 35 de ani, poate mai mult. E de 18 ani in Suedia deci cred ca mai mult. :). Dar nu-i arata. 

Dirigintele e de mate. Un tip axat pe competiție, era simpatic spunând ca are multi adepți ai competiției in clasa :). Majoritatea băieților joaca fotbal in campionatul de juniori :). 

 

Printre altele am primit un link pe care sa intram si sa scriem 2 cuvinte referitoare la ce vrem noi de la scoala pt copilul nostru. Dupa cateva minute ne-au afișat link-ul pe ecran si trei cuvinte dominau: învățătura, siguranța, cunostinte. Doua dintre ele le scrisesem si eu :). Mai erau printre altele: premiu Nobel, disciplina, Einstein :)). 

 

Mi-a placut in mod special cum si-au prezentat parintii proprii copii. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Vreau si eu!!!
Uite aici o lista de fanfiction Harry Potter  care te trimite la alte situri. https://www.buzzfeed.com/annamenta/shut-up-theyre-so-in-love-i-cant-even?utm_term=.klKkON6qeP#.vjZraEBnk0 Mie mi-a placut cel mai mult nr 3 din lista asta, e o tipa care scrie mai elevat. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si sa ma laud: gata 80% din munca ce presupune vopsirea gardului! Am devenit experta, al meu a zis sa intreb prin vecini ca ma pot reprofila! Va arat inainte si dupa procesul de curățare cu bormașina la care am atasat o perie de sarma. Eu m-am echipat cu ochelari de protecție si căștile super silence a lui al meu.

 

Gardul inainte si dupa.

 

Maine purced la uleiat si vopsit.

 

Si da, așa verde e la noi. Abia acum începe pe ici pe colo sa îngălbenească, Octombrie e vara indiana aici. 

post-3506-19715_thumb.png

post-3506-123618_thumb.png

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...