Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Zacusca-n plapuma din puf de pinguin


Recommended Posts

  • Răspunsuri 802
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ati luat-o in directia gresita? [:D] Asta e pacaleala cea mai frecventa pte continentali.

 

nu chiar.

 

prima data era cand am ajuns in Londra, cu ditamai bagajele dupa noi. imi facusem temele, stiam cum ajungem de la Victoria la metrou, si de acolo direct la hotel. da' ghinion, nu mai stiu ce problema era la linia noastra de metrou, asa ca a trebuit s-o luam pe ocolite si cu schimbare la statia Oxford (sper ca nu zic tampenii in ceea ce priveste denumirile). ce tin minte sigur e ca noua ne trebuia linia galbena sau verde, si am mers pe aia maro [:)]

 

a doua oara era in ultima zi, cand voiam sa ajungem la Westminster. nu mai stiu de ce luasem autobuzul (probabil era mai simplu decat cu metroul, ca altfel aplicasem alta tactica: dimineata metrou, ca circula mai bine, iar seara, cand nu era urgent sa ajungem la hotel, luam autobuzul). no, si la un moment dat anunta ceva soferul, dar oarecum mormait - cred ca zisese ca s-a deviat traseul. a anuntat mai clar care va fi urmatoarea statie - care noua nu ne spunea nimic - si pana la urma am ajuns sa ne intoarcem pe jos vreo 2 statii, deloc scurte.

 

aaa, si ce m-a mai socat in Londra - mizeria de sambata dimineata.

 

vazusem vineri seara ca tot poporul migra spre centru (a fost singura data cand n-am gasit loc la etaj in autobuz [:-)))] ), si ce-or fi facut in centru, treaba lor, insa sambata pe la 9 dimineata nu mi-a venit sa cred cand vedeam gramezile de gunoi in statii sau la intrarea in parcuri... candva in cursul zilei au disparut, da' ma asteptam sa se intample asta la prima ora, nu sa fie admirate in toata splendoarea lor.

 

da' oricum iubesc Londra si sper sa mai ajung acolo candva.

 

pana una-alta, in octombrie ajung la Madrid, si in noiembrie la Roma.

 

la Madrid stiu ce vreau sa vad - muzeul Thyssen-Bornemisza, ca n-am ajuns la el data trecuta. si n-am decat o juma' de zi pentru sufletul meu, restul intalniri, prezentari si cine festive.

 

la Roma am nitel mai mult (ca aterizez acolo la 7 dimineata [:)] ) si n-am idee ce mai vreau sa vad. adica stiu, da' ce vreau eu nu (Domus Aurea) nu se viziteaza decat in week-end, iar eu ma intorc vineri seara. Galeriile Borghese le-am vazut cand m-am intors din Maroc. s-ar putea sa merg din nou la Vatican.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Excelent !!! Na, ca ma bag si eu in zacusca.

 

Daca tot te-ai bagat, acu' vino sub plapuma cu noi. Baga o descriere rapida, din care nu uita sa ne zici daca fetita ta avea falcute, cat poarta acu' la picior, daca tu porti pantaloni Capri si ce imaginari ti-ai facut cu James de Londra. [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună seara!

 

V-am citit dar sunt înghesuită rău cu treaba pentru birou iar acum pe seară am făcut mâncare și un alt tort, că mâine mă serbez cu prietenii de aici. De data asta am făcut un snikers cheesecake, adaptare proprie după mai multe rețete. Să vedem ce-o ieși, eu am în minte cel mai bun cheesecake cu caramel pe care l-am mâncat, la Marty în Cluj.

 

Ioana, eu ziceam de muzica de la restaurantul nostru preferat, de obicei e un caffe concert, cam așa, acum o luaseră razna :). De asta zicea Rox de muzică, că și ea știe restaurantul.

 

Fug că am un maldăr de vase de spălat până în tavan (dacă nu mi-a pus al meu mașina de spălat vase...).

 

Noapte bună.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama e racita de trei zile. Azi zicea ca e mai bine dar n-a iesit din casa. Maine dimineata la ora 4!!! pleaca in excursie cu un microbuz. O saptamana. Maine ajung pana in Veneția! Si au program de vizitat. Apoi Lourdes si spre Franta. Nice si Monte Carlo. Inapoi in Italia nu mai stiu pe unde. Mama a fost in afara de Lourdes peste tot. Merge cu sora ei. Care s-a suparat in vara pe noi ca nu am luat-o si pe ea in excursia prin tara. Orișicât am fi vrut nu puteam. In masina noastră stau comod in spate, doua persoane. In mijloc e tare si sus locul, nu e facut fotoliu. Nici loc de bagaje nu aveam. Si fusese aproape in toate locurile pe unde am fost noi. Mama merge cu ea sa o împace. Sper sa nu i se faca mai rau pe drum...are mobil si comunicam. Ma apuca bâzdâcii...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...