Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Zacusca-n plapuma din puf de pinguin


Recommended Posts

  • Răspunsuri 802
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Corina, de Quixx (care-i apa de mare) urmat de Nasonex (care-i preparat cortizonic) vorbim.

da, multumesc, intre timp mi-a scris si viv.

ma interesa pentru un prieten de familie, discutand acum cateva minute cu sotia lui, am aflat ca a scapat de dependenta (nu ne-am mai vazut de un an), si tot cu nasonex.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Laura, la multi ani cu sanatate si numai bine!

 

Eu voi fi la sfarsitul lunii octombrie.

 

Inca suntem in plin proces de inventariere, tocare cirne si alte nebunii.

Am reusit de l-am programat de Mihai la dentist, sa vedem luni ce ne spune.

 

Eu am ratat pozele cu bebe Carliont, am vazut-o numai pe C a Vivianei.Zic si eu ca seamana cu cea de acum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, pe aici se ratacesc multe haine pentru ca sunt multi copii care locuiesc ba la mama ba la tata. Si nu stiu parintii absolut toate hainele copiilor. Si nici inventar nu fac zilnic. Ma mir insa ca voi la gradinita nu aveati haine de schimb la dulapiorul copilului. Sau poate nu ieseau afara sa le mai trebuiasca un schimb complet de haine, adica inclusiv geaca si incaltari.

La gradinita la noi era cam cum a punctat Corina. Aveam la dulap doar un set de schimb de interior: chilot, maieu, o bluza si niste pantaloni pentru cazurile in care se uda, scapa pipi, se murdadea de ceva etc. Plus papucii de interior + pijamaua, pe care ii lasam la plecare si ii gaseam dimineata. Pijamaua o luam acasa la sfarsit de saptamana sau daca se intampla ceva neprevazut.

Geaca si incaltari nu aveam la schimb, caci nu se murdareau. Daca era vreme urata, ploioasa, noroi, nu ieseau afara, iar daca era vreme uscata, nu prea se murdareau hainele si incaltaminte. Oricum aveau timp de iesit afara cca jumatate de ora. In tarile nordice, stiu, alta e politica, se iese mult mai mult in natura, chiar daca ploua, si acolo este necesar un set complet de schimburi, interior + exterior.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...