Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Zacusca-n plapuma din puf de pinguin


Recommended Posts

  • Răspunsuri 802
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Ooh ce bine te-ai descurcat. Ma mir insa ca nu a fost dat cu ulei de cand a fost facut ca era logic sa se inverzeasca. Ii dai si cu vopsea? Si la noi e vara-toamna indiana. Si doamne ce bine a fost. Inclusiv putin bronz proaspat. Ce sa mai. A fost mult mai frumos in septembrie fata de august.

 

A fost dat, dar tare de mult. Si cred ca a fost dat cu lasyr ca așa arata. Noi locuim de imediat 9 ani in casa si nu am facut nimic cu gardul. Înaintea noastră a locuit aproape 3 ani o femeie singura, mai in vârsta, care nu a facut nimic in casa sau afara. Deci de cel putin 12 ani gardul a fost neîngrijit. Eu am mai vrut sa ma apuc de el acum cativa ani, dar al meu ii pusese gând rau. Nu s-a apucat sa il scoată pt ca are cativa stâlpi de metal prinși in beton in pamant si asta n-a stiut cum sa rezolve. Acum daca il avem pe W, am hotărât ca e foarte bine cu gard :). Da, il vopsesc cu vopsea. E o vopsea acrilica cu baza de apa, se vopsește foarte usor. Dar cu un strat de grundolja care in 30 min trebuie acoperit. Azi am vopsit o ora, o porțiune mica. Arata așa: 

 

 

post-3506-88201_thumb.png

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

mihaela, dar la voi nu se gaseste lazura ? e o chestie gelatinoasa care se da pe lemn si il face impermeabil, il protejeaza de insecte, decolorare, licheni si alte chestii daunatoare http://www.kober.ro/industrial/produse-pentru-lemn/index.php/ro/produse-pe-baza-de-solventi/lazuri-si-lacuri-de-exterior/lazura-groasa-detail.html

 

Ba da, lasyr se numeste si cu asta a fost dat lemnul inainte. Dar de cel putin 12 ani, nu știm cand. S-a degradat mult, de asta era plin de licheni si mușchi, a trebuit sa curat tot ca sa ma apuc de dat cu ulei si vopsit. Sper ca in we sa termin, e mult mai usor de vopsit decat de curățat :). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua si de la noi!

 

Gasesc si eu pe la cineva, putin timp in plus? Nu-mi mai ajunge deloc...de fapt nu-i nici o noutate...cred ca mai toata lumea se plange de asta... [smulgpar]

 

Si voi scrieti cu o viteza...diverse si multe si marunte... [alcool]

 

La multi ani frumosi Laura25 [flor]!

 

Am vazut bblutze, copilutze [il] ...am notat si eu nasonex si quixx...multumesc [flo2] ! Si sa studiez si eu saptamana viitoare despre programele Erasmus...stiam ca se aplica doar la studenti...

 

Vivi, imi pare rau de ceea ce se intampla. Din pacate multi se confrunta cu situatii ca a ta. Stii foarte bine cum trebuie sa procedezi [pup]!

 

Mihaela_s, spor la painting si zile insorite pentru a-l finaliza cat mai repede [flo2] !

 

Mey da' cu ce de Jameshi va intersectati [:D] ...va invidiez... [:D]

 

Am citit si de operatia Vivi...ritzei! Sanatate [flo2] !

 

Despre noi...alergam zilnic care incotro...eu mai mult bineinteles...

Mandruca ieri si azi a avut evaluarile la CLR si MEM, e tare mandra ca doamna invatatoare ii arata clasei caietele si o lauda ca a scris frumos si a parcurs toate etapele rezolvarii operatiilor matematice. Am facut deja o lista cu carti "must have", le comand la librarie .net, au preturi f. bune.

 

Si am avut o durere de cap zilele trecute...eu nu stiu cum rezistati la durerile astea de cap [fri] ...mi-a trecut cu antinevralgic forte.

 

In rest nu avem nimic cu ce sa ne laudam... [:D]

 

[flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dark, ete ce zic astia:

 

"The YouGov survey of 14 cities found that road rage was the worst in Glasgow, with 35% of drivers admitting to feeling angry, stressed and frustrated. More than 2,000 drivers took part in the study, which also found out that Liverpudlian drivers were the calmest in the UK"

 

nu-mi vine sa cred.....

nu-i vedeam pe scotieni asa furiosi [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...