Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Zacusca-n plapuma din puf de pinguin


Recommended Posts

poi doo dame bine au confirmat ca da, scapi. ce mai vrei? [:)]

confirm si eu inca un caz, cel al cunostintei pentru care ceream info de la viv.

pentru ca nu ne-am vazut de ceva timp, cand am discutat cu sotia lui am aflat ca a scapat de dependenta tot cu nasonex si inca ceva, nu mai stia ea cum se numeste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 802
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Daca sunt etichete care au fost lipite cu masina de calcat le poti scoate tot asa cu masina de calcat. Pui peste eticheta o foaie de calc sau daca nu ai calc poti pune hartie de copt. Si dupa aceea pui masina de calcat si se dezlipeste. Unele etichete se mai dezlipesc chiar si cu mana dar depinde de cate ori au fost in masina de spalat, pe ce material a fost aplicat. Eu n-am scris niciodata cu pixul pe haine sau cu markerul. Etichetele acestea sunt atat de mici si practice si nu costa o avere. Au si pe haine, in incaltari, pe casolete, sticle. La primul copil aveam cu numel ei si numarul de telefon dar dupa aceea am comandat doar cu numele de familie ca e mai practic asa. Si cu un ursulet, o coronita ca sa le recunoasca dupa desen cand erau mai mici. Si totusi in momentul de fata au doua geci pierdute si un pulovar de lana. De pe cel de lana se da usor jos eticheta desi a fost calcata. De pe geci si mai usor ca este eticheta lipita, gen abtipild.

 

Sărisem  Postare ta...

E scris cu marker asa ca am transformat Fryda în Crina și am făcut floricele din numele de familie...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A venit tzopaind mandra azi de la scoala. S-a dus Nick dupa ea ca a lucrat de acasa, ba a fost si la dr. ca avea programare. De cum a intrat pe usa s-a laudat cu premiul ei, o cupa stralucitoare cu numele ei pe ea. [:-)))] E "Learner of the week" si nu isi mai incape in piele de mandrie. Pe hartia ce acompaniaza cupa, semnata de invatatoare si directoarea scolii, scrie ca e pentru ca are " such great manners and for beeing a brilliant role model for her peers. Thank you and well done!" si premiile astea nu se dau asa fara mare fast, ba in fiecare vineri cica ii aduna in sala de sport si acolo li se inmaneaza premiile. [:D] Eu ma gandeam ca e learner of the week pentru ca a raspuns bine in clasa la ceva ori ca citeste foarte bine, da` cand colo e pentru ca are bune maniere. Bune si alea! [:)] Iar pe caietul cu tema a venit cu o steluta aurie si a scris invatatoarea la sfarsitul compunerii ei ca a folosit "some great adjectives" ca despre asta au invatat saptamana trecuta. I-a si atras atentia ca uita sa inceapa propozitia cu litera mare. Deh.. e abia inceputul, nu?  [fri]

 

Atat am avut a ma lauda acum  [:p] ma duc sa imi termin treaba si o sa va arat ce am mesterit mai incolo!  [biz]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, "uleiul" acela cu care dau eu, nu il gasesc in Ro pe internet. E impropriu spun ulei, ca e vâscos si albicios, iar rolul lui e de a impregna lemnul si a-l proteja împotriva ciupercilor, algelor si microorganismelor. Toata chestia e ca nu are voie sa se usuce, in 30 min de la aplicare, trebuie acoperit cu vopsea. Așa ca lucrez porțiuni mici cu "ulei" (e traducere din suedeza, ii spune ulei grund) si aplic vopseaua. Stiu acum cat am lucrat intr-o ora azi, acelasi ritm il mențin zilele următoare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...