Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Zacusca-n plapuma din puf de pinguin


Recommended Posts

  • Răspunsuri 802
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

. Ok, bun, ai incurcat gecile..... mai frate, dar tu nu vezi pe urma ca ai 2 geci in masina??? Una pe copil si una langa tine??? Nu=ti dai seama ca poate a doua geaca e a altui copil care poate a ramas dezbracat pt ce temperatura e afara? Cum poti fi atat de indolent si nepasator??? Afara era vreme de geaca si copilul era doar in bluza (echipamentul de interior) ca geaca ne-o luasera bunica... I-am pus geaca mea, eu in bluza subtire, noroc ca nu stateam departe... dar nu a fost ok situatia. A doua zi, Doamne fereste sa aduca cineva din familie geaca, i-a spus educatoarea persoanei care a aduc copilul la gradi "vedeti ca ieri ati luat din greseala geaca lui x, uitati-va acasa si aduceti-o maine", si "maine" intr-adevar a adus-o. Mai, tu nu-ti dai seama nici macar acasa ca ai un obiect care nu e al tau???? Daca seamana gecile, totusi, te intrebi cum de dintr-o geaca s-au facut brusc doua??? Si uite asa se pierd haine, copiii sunt mici si le ratacesc, dar si parintii, unii dintre ei sunt niste idolenti care nu se gandesc la nimic altceva decat la confortul lor si nimic mai mult. :(( Inteleg ca toata lumea e ocupata si munceste de rupe, toti o facem, dar totusi.....

 

Sau direct nesimtiti.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Eu nu stiu ce e Erasmus, la noi nu am auzit de el. edit ca am gasit. E numai la nivel universitar.

 

Nu, e de la 3 ani si se cheama Erasmus plus. Uite aici e situl vostru si probabil scrie de oportunitati ptr: scoli, universitati, organizatii de tineret, voluntariat- zic probabil ca nu stiu suedeza. [:D]

 

In orice tara UE trebe sa existe situl erasmusplus.codul tarii si sa dea aceleasi info.

 

http://www.erasmusplus.se

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Nu, e de la 3 ani si se cheama Erasmus plus. Uite aici e situl vostru si probabil scrie de oportunitati ptr: scoli, universitati, organizatii de tineret, voluntariat- zic probabil ca nu stiu suedeza. [:D] In orice tara UE trebe sa existe situl erasmusplus.codul tarii si sa dea aceleasi info. http://www.erasmusplus.se

 

Cred ca ai vrut sa scrii 13 ani :). Așa am gasit pe site. Mersi de link. Am citit, mi se pare complicat. Adica pt mine ca părinte. Probabile numai pt scoli? Cum as putea eu ca părinte sa ajung sa INI trimit copilul? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! am avut o saptamana super-aglomerata, am apucat sa citesc putin pe aici. Va multumesc mult din nou pt urari. Azi doar cu ai mei am ciocnit un pahar pe seara, maine incepe petrecerea cu prieteni multi [:)]. Am primit deja cadouri frumoase si neasteptate. 

 

Strumphita, [pup] multumesc de intrebare, a fost super la Praid. Prietena mea la inceputul lui noiembrie pleaca (pe acolo, pe langa tine [:)], deci am inca un motiv sa ajung candva sa beau un ceai cu tine) . Felicitari domnisoarei Carliontz! E un copil extraordinar si voi sunteti niste parinti care o ajutati sa infloreasca!  E super-super tare cat de avansati sunt in citit si scris copiii atat de mici la voi !  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Cred ca ai vrut sa scrii 13 ani :). Așa am gasit pe site. Mersi de link. Am citit, mi se pare complicat. Adica pt mine ca părinte. Probabile numai pt scoli? Cum as putea eu ca părinte sa ajung sa INI trimit copilul?

 

nu, a zis corect 3 :)

ca-s si programe pentru gradinite. Se fac si online, nu numai la unii si altii.

 

Patrick are 12.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...