Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Zacusca-n plapuma din puf de pinguin


Recommended Posts

  • Răspunsuri 802
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

A venit tzopaind mandra azi de la scoala. S-a dus Nick dupa ea ca a lucrat de acasa, ba a fost si la dr. ca avea programare. De cum a intrat pe usa s-a laudat cu premiul ei, o cupa stralucitoare cu numele ei pe ea. [:-)))] E "Learner of the week" si nu isi mai incape in piele de mandrie. Pe hartia ce acompaniaza cupa, semnata de invatatoare si directoarea scolii, scrie ca e pentru ca are " such great manners and for beeing a brilliant role model for her peers. Thank you and well done!" si premiile astea nu se dau asa fara mare fast, ba in fiecare vineri cica ii aduna in sala de sport si acolo li se inmaneaza premiile. [:D] Eu ma gandeam ca e learner of the week pentru ca a raspuns bine in clasa la ceva ori ca citeste foarte bine, da` cand colo e pentru ca are bune maniere. Bune si alea! [:)] Iar pe caietul cu tema a venit cu o steluta aurie si a scris invatatoarea la sfarsitul compunerii ei ca a folosit "some great adjectives" ca despre asta au invatat saptamana trecuta. I-a si atras atentia ca uita sa inceapa propozitia cu litera mare. Deh.. e abia inceputul, nu? [fri] Atat am avut a ma lauda acum [:p] ma duc sa imi termin treaba si o sa va arat ce am mesterit mai incolo! [biz]

 

Bravo Sophia! [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Hahahaha, o trimit pe Julia la voi, la schimb de experienta cu bebeii de acolo [:D]. Intereseaza-te la agentia voastra nationala daca accepta 13 ani, am impresia insa ca standardele de varsta sunt aceleasi in UE.

 

O asteptam! :)))

 

De ce zici sa nu accepte 13 ani? Scrie Grădinițe, scoli si licee, scoli pt copii cu probleme sau orice instituție de învățământ. Aici inteleg de la 1-ț shpe ani. La secțiunea ungdom (tineri) scrie 13-30 de ani...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

O asteptam! :))) De ce zici sa nu accepte 13 ani? Scrie Grădinițe, scoli si licee, scoli pt copii cu probleme sau orice instituție de învățământ. Aici inteleg de la 1-ț shpe ani. La secțiunea ungdom (tineri) scrie 13-30 de ani...

 

Ma refeream la organizatiile de tineret, daca accepta 13. Pentru tineret minor (ca limita e   30), se mai pun ceva conditii, ca na, cineva trebuie sa ii aiba in grija.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

da, m-am lamurit acum. Nu am auzit niciodata de programul asta. Diana a avut colegi care au mers in alte tari cateva luni, cu ceva programe de schimb, dar nu stiu daca a fost Erasmus. O colega stiu ca a fost in SUA, deci nu era Erasmus. Poate sunt alte programe mai bine "băgate" la noi. Diana primise si pliante si se gândea sa plece, dar a renunțat ca însemna sa isi amâne un an si nu voia. Tot in SUA era. Al meu a gasit un program pt învățarea limbii străine in tara in care se vb acea limba. E de la 10 ani in sus. In UK, Australia, SUA, franta, Spania, Germania si Japonia. Silvia nu vrea. Inca.

 

E posibil sa fie Work and Travel USA, care e mAi cunoscut. Sunt multe programe disponibile, de la multe organizatii, unele de la guverne (Bogdan a mers cu o astfel de bursa guvernAmentala si a facut facutatea in Japoni). Cele facute prin Erasmus+ au doua avantaje: fiind totul in EU niște lucruri sunt mai facile (lipsa vizelor, folosirea euro) si mai ales faptul ca exista un control al calitatii, care implica niste reguli de siguranta suplimentare, mai ales in proiectele cu copii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...