Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Zacusca-n plapuma din puf de pinguin


Recommended Posts

  • Răspunsuri 802
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bună dimineața!

 

La noi (tot Constanța) s-a simțit binișor. Al meu a sărit din pat, m-a trezit și pe mine. Eu am rămas sub grinda de la ușa camerei, el a fugit în bucătărie să închidă gazele și să scoată centrala din priză. Eu m-am întors lângă pat să-mi iau papucii (realizasem că-s desculță în caz de ceva), apoi m-am mutat în sufragerie și al meu s-a dus să descuie ușa de la casă. În tot timpul ăsta casa se mișca. Deci undeva la 10-15 secunde tot s-a simțit.

 

I-am sunat adineauri pe ai mei să văd cum s-a simțit la ei, mai ales că tata e relativ imobilizat și mama se sperie foarte tare la cutremur. Mi-au zis că la ei s-a simțit puțin, mama era la etaj și nu prea a simțit deși era trează. Tata era jos la parter (el nu poate urca cu cârjele și doarme acolo) și mi-a zis că s-a simțit ca și cum o divizie de tancuri ar fi trecut pe șoseaua principală (la 80 de m de noi), dar fără zgomotul de motoare. Doar mișcarea.

 

În altă ordine de idei sunt supărată tare, biserica de lângă noi văd că ține în fiecare dimineață slujbe la megafon, și nici măcar nu e vreo sărbătoare deosebită :(. Nici oameni nu sunt în curtea bisericii (cred că nu sunt prea mulți nici în biserică), caz în care n-aș comenta dacă deschid megafoanele...  

 

Mianna, La mulți ani fericiți și sănătoși mamei tale! [s] [s]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...