Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Zacusca-n plapuma din puf de pinguin


Recommended Posts

  • Răspunsuri 802
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

e asa de frumos afara, aerul atat de curat si uscat.

am iesit la cumparaturi cu odrasla, nu am gasit pesmeti dar am luat paine uscata.

Ne-am incarcat bine de tot si am descoperit la Mega Image o masina care copiaza si scaneaza. Fain de tot. Daca mi s-o termina vreodata cerneala la printer stiu unde sa ma duc.

 

Azi, nu stiu de ce m-am gandit la Turbo.

 

De luni am de umblat, mult, mult ca trebuie sa-i faca fii-mii internare ambulatorie la Parhon si trebuie adeverinta ca e asigurata si trimitere de la medic.

 

In primul rand nu i-a venit cardul de sanatate. O sa ma duc in Titeica (o strada) si numai cand ma gandesc la cozile alea de acolo ma apuca damblaua de azi.

 

Voi cum mai petreceti sfarsitul asta de saptamana? La voi e tot asa toamna frumoasa?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu azi m-am trezit la 10.20! Nu stiu cum am dormit atâta! 

 
Am iesit apoi cu W, am fost cu Silvi la cumparaturi, am facut mancare, apoi am vopsit doua ore jumate o porțiune de gard.
 
Acum Ma fac frumoasa :) ca am întâlnire cu o trupa de colege de munca, mergem la cinema. Film pt gagici, cred ca știți care :). 
 
Da, am scris ieri de toamna de la noi. E superba! 

 

Maine vreau sa ies cu W la o plimbare mai lunga, acum e ovi cu el in padure. Si sa admir toamna, sa fac poze. Si sa mai vopsesc din gard :).

 

Gardul asta e proiectul meu cel mai mare, singura, de cand ma stiu. Pana si culoarea am ales-o singura, al meu care de obicei strâmba din nas (si ca atare mereu mergem impreuna sa alegem) a fost încântat. Am socotit azi ca am lucrat doua ore jumate la o porțiune dintre doi stâlpi de metal. Mai sunt 8 porțiuni din astea. Inca aproximativ 20 de ore de vopsit :). Maine vreo 5 daca reusesc. Si inca vreo 2 in fiecare zi din saptamana ce vine. Deci mi-e ocupata toata. Ma bucur ca vremea tine cu mine. 

 

Seara frumoasa! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu imi petrec sfarsitul de saptamana incercand sa-mi tratez motanul de constipatie.... pana acum fara rezultate, desi mi se face mie greata numai daca enumar cate am bagat in el (pe ambele parti [:)] ). si nu-l tratez dupa ureche, am fost la vet si ieri, si azi, si mergem  si maine dimineata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu imi petrec sfarsitul de saptamana incercand sa-mi tratez motanul de constipatie.... pana acum fara rezultate, desi mi se face mie greata numai daca enumar cate am bagat in el (pe ambele parti [:)] ). si nu-l tratez dupa ureche, am fost la vet si ieri, si azi, si mergem  si maine dimineata.

Au si ei supozitoare cu glicerina?

 

Ce mai face Turbo, stii?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Au si ei supozitoare cu glicerina?

 

Ce mai face Turbo, stii?

ei n-au, da' avem noi [:)]  jumate din tratament e de la farmacia umana - de ex lactuloza, dulcolax... laxavet-ul e de la ei, uleiul de parafina tot de la ei (desi e posibil sa existe si in farmaciile umane, habar n-am, ca pentru mine n-am avut nevoie).

 

uleiul de masline e de la alimentara [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Turbo incearca (nu cu prea mult elan) sa se dovedeasca un elev de clasa a IV-a responsabil, care macar isi noteaza toate temele [:)]  ieri nu i-a prea reusit si s-a lasat cu un mic scandal.

 

mai devreme o intreba pe Yagmur "noi in seara asta nu iesim nicaieri? la o bere?" [:-)))]

 

(aseara am fost - cu el cu tot - in eVarza, la concert Tapinarii si Fara Zahar. pentru cine are chef sa se distreze nitel, cautati Fara Zahar pe youtube [pk] )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...