Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Zacusca-n plapuma din puf de pinguin


Recommended Posts

Seara buna,

 

Nu am facut mare lucru azi. La pranz am mers la un restaurant mexican, ca mi-era mie pofta, si cam atat am de raportat.

 

Patri si-a julit iar genunchiul si nasul la scoala. Pana acum a colectionat 4 zgaibe. Insa asta pe nas arata rau tare, cred ca a si durut-o.

 

Maine am vrea sa ne ducem la un fel de festival in memoria lui Elvis, se tine unde ma duc eu mereu la plaja. M-ar distra sa vad Elviși. Sa vedem insa cum va fi vremea.

 

Miha, bafta la proiectul G!

 

Ella, a facut Marco chestia aia la umar?

 

Strumph, ce a rezolvat Nick la gp? I-au zis de ce are starile alea de rau?

 

'Mianna, destupare placuta! [:D]

 

Cred ca maine fac un nou capitol, daca aveti de sters una-alta, stergeti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 802
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Vorbeam in seara asta cu Socrella despre revolutie si in ce fel au simtit-o. eu am simtit o emotie puternica atunci cand am vazut, adulta fiind, filmarea cand au anuntat ca Zidul Berlinului nu mai este functional (nu e termenul cel mai bun, dar intelegeti voi).

 

asta e o bucata. Stiu ca era un film care arata si fetele celor din sala dupa ce a zis 'immediately'.

 

https://youtube.com/watch?v=b8GzptqhT68

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum Ma fac frumoasa :) ca am întâlnire cu o trupa de colege de munca, mergem la cinema. Film pt gagici, cred ca știți care :). 

 

Cumva la Bridget Jone Baby. Ah ce as fi vrut sa ajung la el. Am avut bilet prin sindicat dar l-am cedat. Eram extrem de obosita in ziua aceea si nici nu am gasit pe altcineva dispus sa mearga. Ma refer la un alt membru de sindicat. Oricum e pe lista mea de vazut in curand. Sper sa fie o portie serioasa de buna dispozitie.

 

Strumphi, ce a aflat Nick la GP? ceva teste?

 

Sotul a gasit o capusa pe mijlocie, la subrat. La cat merg ei prin padure nu e de mirare. Mai si aseara a adormit pe canapea si eu i-am scos pantalonii de pe ea dar bluza nu. Am ajutat-o sa ajunga sus dar nu a mai pus pijamalele. Asa rau imi pare acum. Dus a facut partial. E rosie zona dar la camera de garda cica daca are simptome sau apar cercurile acelea rosii o testeaza. Hmm, nu prea imi convine sa asteptam chiar si o luna de zile. Cred ca luni merg cu ea la doctorul de familie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Otilia, la Bridget Jones baby am fost. Simpatic tare de tot, am ras o grămada. Mi-a placut. Insa Renee e schimbată tare mult dupa Implanturile plastice la fata, parca ma uitam la alta actrița.

Sanatate multă mijlociei. Nu are ce sa ii faca așa devreme, iar daca nu apar cercurile intr-o saptamana nu are nimic. Eu i-am mai urmărit Silviei si ganglionii, i s-au umflat o data dupa o căpușa. Tare eram si eu speriata cu căpușele, acum m-am linistit. Noi am fost mușcați de mai multe ori, fara urmări. O singura data mi-a aparut mie cercul rosu si am luat antibiotice. Si Silvia atunci, cu ganglionii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Da, am mai zis eu pe aci. Oricum, dati cu intrebari in mine! Pe Seri as impulsiona-o sa se implice, ca e in domeniu ca sa zic asa. Ori sa plece cu baietii intr-un schimb intre scoli, ori pentru ea, sa faca / cursuri de perfectionare.

 

Sa știi ca mă tentează,  deși deocamdată nu știu foarte multe despre asta.  Dar pasul următor e sa termin cu gradul I, care deja mă streseaza.  Sper pana în decembrie sa fie gata. Și următorul e sa încerc sa învăț un pic de engleza, ca ce stiu acum e insuficient.  

Mulțumesc ca te-ai gândit la mine. Știu pe cine voi bombarda cu intrebari la un moment dat. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Mihaela, ma stresez pentru ca am inteles ca-s persoane carora nu le apar cercurile dar sunt infectati. Mi-a zis la telefon sa o urmaresc daca o doare capul, daca e prea obosita, letargica. Am citit si de ganglioni si o sa ii urmaresc mai ales ca era la subrat.

Bine ca am vazut-o. Are o rochita de vara cu bretele subtiri in care sta in casa si s-a scarpinat in fata lui taicasu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Mihaela, ma stresez pentru ca am inteles ca-s persoane carora nu le apar cercurile dar sunt infectati. Mi-a zis la telefon sa o urmaresc daca o doare capul, daca e prea obosita, letargica. Am citit si de ganglioni si o sa ii urmaresc mai ales ca era la subrat.

Bine ca am vazut-o. Are o rochita de vara cu bretele subtiri in care sta in casa si s-a scarpinat in fata lui taicasu.

Cand era fii-mea mica nu era atata de stiuta, in voga, nu se vorbea atat de mult de chestia asta cu capusele - nu gasesc expresia potriviita.

Dupa o tura prin padurea Cernica s-a intors acasa cu o capusa pe picior, am descoperit-o la baie. Am scos-o, stiam din copilarie cum.

Ei i-a ramas de jur imprejurul intepaturii un banut rosu.

Am fost la asistenta de la gradi, am fost la dr. de la gradi i-ai dat cu ceva local si apoi a trecut.

Nu s-a intamplat nimic altceva.

 

Daca atunci stiam ce stiu azi cred ca innebuneam- oricum am facut-o putintel in cinstea zileleor trecute.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata pinguini

 

Am petrecut o zi frumoasa la matusa lui Marco, am avut soare si 22°...aperitivul si desertul le-am luat in gradina, pt mancat era prea cald..ei sunt inconjurati de munti, stau intr-un satuc mic, asa ca e o placere sa stai afara si sa admiri peisajul...am revenit pe seara acasa, am facut si castane pe gratar...

Mandra a fost cu prietenele la shopping, si-a luat cate ceva...si au baut o cafea la Starbucks.

 

Ioana, pe 12 oct are  Marco interventia la umar...nu e periculos, va avea doar dureri cateva zile.

 

M-am speriat ieri dimineata...al meu s-a trezit inainte sa sune ceasul, eu am mai ramas in pat, dar pana la urma m-am trezit..ies din camera si vad usa deschisa la Marcia, ea nu era in pat...vreau sa merg jos, iese al meu de la baie si il intreb de Marcia...el spune ca a plecat mai devreme...l-am intrebat unde si a zis ca nu stie...am ajuns insa jos si ea era la baie  [zirea] nu pleaca fara sa-mi spuna, iar ora 8 in weekend e prea devreme pt ea.

 

La noi e ceata, peste tot sunt panze de paianjen...va fi insa o zi frumoasa.

 

Am program de facut curat in bai si la animalute, plus de facut pt maine gulaş cu carne de vaca...si de invatat cu mandra la mate, marti are iar test.

 

Marcia ma intreba ieri daca azi avem musafiri sau plecam pe undeva  [:D] i-am spus ca azi e program de stat acasa...sambata viitoare merg cu ea la Zelda pe seara, iar duminica vin prietenii nostri romani la gratar.

 

O zi faina va doresc !

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, te cred ca-ti faci griji...tin pumnii sa nu fie nimic...

noi suntem in zona rosie, adica e plin de capuse...motanul vine mereu acasa cu capuse...dar pisicile nu patesc nimic de la ele.

socrela are borelioza, a muscat-o capusa la ea in gradina..habar nu a avut, a aflat doar cand au inceput sa o doara incheieturile..ea face acum tratament permanent...dar in rest e ok.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...