Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Administrators

Cum spalam hainele bebelusului?

 

Venirea unui bebelus in familie inseamna si ca vei spala multe hainute de bebelusi de acum incolo. Acum ca ai un nou membru in familie, atat de micut si fragil, vei petrece mult timp spaland hainute. Wow, si cat este de micut! Dar acest omulet plin de bucurie genereaza pachete mari de rufe! De la saliva pana la scutece, copiii trec prin atat de multe tinute schimbate intr-o singura zi, incat masina si uscatorul vor fi mereu pline. Ai nevoie de un detergent special? Iata ce trebuie de stiut despre spalarea hainelor pentru copii si cum sa ai grija de pielea sensibila a sugarului citeste mai departe aici>>>

 

http://www.desprecopii.com/Images/SitePages/spalam-hainele-bebelusului-82911.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Vreo doi ani i-am spalat hainutele separat, cu detergent fara alergeni (special pentru bebelusi, marci diverse) si fara balsam. Apoi am trecut la detergent normal si balsam, cateodata cumpar tot detergent fara alergeni daca gasesc o oferta, altfel nu. Dar am pastrat obiceiul sa ii spal hainele separat de ale noastre.

Nu are probleme de piele, cred ca de vreo doua ori in 4 ani si ceva a facut cate o mica eczema  de talia unei monezi mici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ramas cu persilul pentru ca m-am obisnuit si nu imi plac cele cu parfum. Acum iau lichid , imi ocupa mai putin spatiu si cand gasesc la reducere iau mai mult , 40 de spalari cu 5 lire ..Am un ariel lichid pentru adidasi si covorase , prosoape de picioare din baie , dar are un miros atat de puternic ...

 

Si spal masina de spalat dupa ce pun papuci sau covorase.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

:) pai normal ca separat, ca număr, fi -mea are mai multe tricouri decât tatăl său, nici nu as avea loc să le întind! Plus ca mi se pare normal așa. Fiecare cu ziua lui de spălat! Cat despre detergenți... Am folosit de toate felurile, în funcție de ofertele de la magazin, rufele copilului oricum merg pe program de aproape 3 ore, nu mai rămâne nici o dâră de miros măcar.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...